Šta je novo?

TOTALNA ANARHIJA - OFFTOPIC TEMA [POLITIKA, SPORT, FLAME...]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zarobili Nemce :D
Jedino što su uradili je sto su pobili 70ak Nemaca i onda se desilo streljanje u Kragujevcu (pazi ti taj bolestan mozak, dodje ti okupator koji je 500 puta jači od tebe, javno objavi da će streljati 100 Srba za jednog Nemca i ti posle svega toga ubiješ 70 njihovih vojnika, plus još nešto malo posle toga)...
Plus Sremski front, plus zašto Jasenovac nije napadnut za sve vreme trajanja NDH?
Kažem opet, srećom su crveni pocrkali, ostao je statistički zanemarljiv broj dementnih od 80+.
Milosave Samardzicu, ti li si? Pa pre cu da verujem svedocima iz tog vremena nego tebi, a iz onoga sto si napisao se da zakljuciti da ne bi imao nista protiv da lizes okupatorsku cizmu. A sto se napada na Jasenovac tice, zasto ga Drazini cetnici nisu napali i oslobodili? Zapravo, zasto nisu napali i oslobodili bilo koji od logora koji su postojali u Nedicevoj Srbiji? :trust:
 
@ DukeLander
Eeeeee... lepo.
Eto mene cim na lotu dobijem i da platim "pregledavanje" od nedelju dana pa i seckanje ako bude trebao... :d
 
Poslednja izmena:
Твој ник све говори каквог си политичког опредељења. Незнам само дали си свестан да су након *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* срби били следећи на списку за холокауст.
А што се тиче Крагујевца, зато су Партизани и отишли за Босну да се тамо боре а не у Србији. Ппстоје касне фотогрфије и сведоци где се виде пропадници равногорског покрета како помажу усташама у јасеновцу. Можда партизани нису били идеални али су се кедини борили против немаца, чињеница. Након рата једино је Титова УДБА ликвидирала усташке злочинце по белом свету а ова сад БИА ни да бекне. Тито је зато био већи србин од свих срба сада у Србији.
Нико да се нађе и рокне Готовину, Харадинаја, Орића......е моји интернет ратници.
Иначе имам паметнија посла, одо да се учланим у СНС од вас немалеба. Ајд здраво.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока

Aj reci mi meni kako si to provalio? Ozbiljan sam, stvarno me zanima, jer mene to samo Deep Purple podseća ni na šta više...?
Inače što se tiče Kragujevca i streljanja, tu glavnu ulogu odigrali domaći ljotićevci, i Marisav Petrović, to svi kragujevčani znaju, priča se da već pred streljanje nije bilo crnine da se kupi u gradu.
A ovo za gromodonosca me stvarno zanima....osim ako ne misliš na Odina & Peruna i to?

Milosave Samardzicu, ti li si? Pa pre cu da verujem svedocima iz tog vremena nego tebi, a iz onoga sto si napisao se da zakljuciti da ne bi imao nista protiv da lizes okupatorsku cizmu. A sto se napada na Jasenovac tice, zasto ga Drazini cetnici nisu napali i oslobodili? Zapravo, zasto nisu napali i oslobodili bilo koji od logora koji su postojali u Nedicevoj Srbiji? :trust:

Zato što im je komandovala engleska kruna, kao i srbskom kralju, pa kao i titovim partizanima, na kraju krajeva, ni partizani se nisu pretrgli od oslobadjanja jasenovca, čini mi se?
 
Poslednja izmena:
Posle ove teme, clanovi ce uzdizati administraciju u nebesa i traziti poostravanje pravila...
 
Мене занима да ли Кутија стварно има 2m и 120kg :)
 
Obim ili poluprečnik?
 
Zato što im je komandovala engleska kruna, kao i srbskom kralju, pa kao i titovim partizanima, na kraju krajeva, ni partizani se nisu pretrgli od oslobadjanja jasenovca, čini mi se?
A u materinu - vi revizionisti ste stvarno posebna vrsta ljudi - pa nije WW2 bio film :lupko:

Ja ne znam da je bilo koji logor oslobodjen pucanjem po njemu :trust:
 
Poslednja izmena:
А што се тиче Крагујевца, зато су Партизани и отишли за Босну да се тамо боре а не у Србији.
У Србији није било неке партизанске борбе јер је власт прихватила окупацију и некако се живело. Партизани су били по Босни и по Хрватској јер је тамо била НДХ и избор је био или у партизане или под каму. Зато је у Хрватској и било 90% партизана Срба и понеки Хрват. Слично је било и у Босни мада тамо није било некаквих бошњака него углавном само Срба и Хрвата а неки од њих који су биле друге вере су ишли у ханџар дивизије и сличне јединице.
Да не буде много величања партизана или како су се називали комуниста, они нису ни организовали 27. март, све су то урадили Енглези помоћу српске омладине и краљевске војске. И цркве.

Можда би све било другачије да Павле није толерисао Мачека и дозволио паравојску у Хрватској где је иначе радије боравио него у Београду.

Много овога се понавља.
 
Imaš mnogo više nameštenih titula,
međusobne utakmice svaka kradena
o ebenom evrokupu smaraš svaki dan,
a mi smo samo mali Partizan.
 
Zahvaljujem. Pominjali su je na onom forumu. Ja sam bio u fazonu da jurim A+++ energetski razred i A "Klasu efikasnosti kondenzovanja".
Vidi da li ti se isplati da doplaćuješ razliku u ceni ako je samo potrošnja i bolja energetska klasa bitna. Po nekoj mojoj proceni mi sušimo otprilike duplo više nego što je predviđeno po energetskoj oznaci, i nisam imao nikakvu računicu da ulažem u skuplji model. U odnosu na prethodnu kondenzacionu ova je svakako apgrejd u svakom pogledu, efikasnija, tiša, hladnija.

@djalf
Potroši 1,87 kWh za sušenje pune mašine, znači 8 kg pamučnog veša. Potrošnja je oko 800-900 W valjda.

Prethodna kondenzaciona je trošila 3,92 kWh za sušenje 7 kg veša.

Neka gruba računica je da je trošila 1000-1500 kWh godišnje, nemam precizno merenje. Očekujem da nova prepolovi potrošnju.
Uz to lepše izgleda, ima veći bubanj, lepše suši, ne pregreva perionicu, tiša je, peva kad završi :d
 
Poslednja izmena:
Vidi da li ti se isplati da doplaćuješ razliku u ceni ako je samo potrošnja i bolja energetska klasa bitna. Po nekoj mojoj proceni mi sušimo otprilike duplo više nego što je predviđeno po energetskoj oznaci, i nisam imao nikakvu računicu da ulažem u skuplji model. U odnosu na prethodnu kondenzacionu ova je svakako apgrejd u svakom pogledu, efikasnija, tiša, hladnija.

To je to. Hvala na korisnim savetima. :)

Ne znam šta da pišem u Anarchy temi. :d

Sem, možda: delacroix - la libertà che guida il popolo

delacroix-liberty-leading.jpg

Devise_révolutionnaire.jpg
 
Poslednja izmena:
У Србији није било неке партизанске борбе јер је власт прихватила окупацију и некако се живело. Партизани су били по Босни и по Хрватској јер је тамо била НДХ и избор је био или у партизане или под каму. Зато је у Хрватској и било 90% партизана Срба и понеки Хрват. Слично је било и у Босни мада тамо није било некаквих бошњака него углавном само Срба и Хрвата а неки од њих који су биле друге вере су ишли у ханџар дивизије и сличне јединице.
Да не буде много величања партизана или како су се називали комуниста, они нису ни организовали 27. март, све су то урадили Енглези помоћу српске омладине и краљевске војске. И цркве.

Можда би све било другачије да Павле није толерисао Мачека и дозволио паравојску у Хрватској где је иначе радије боравио него у Београду.

Много овога се понавља.

 
Posle ove teme, clanovi ce uzdizati administraciju u nebesa i traziti poostravanje pravila...

Predlog - odbanujte drim tim barona uz ogranicenje da mogu da ucestvuju samo u ovom threadu i eto epskog zezanja u danima kada se pomesaju alkoholi, masti, seceri, opijati! :d
 
I Ivana I. videh da je banovan odavno, šta li je učinio.
 
Da li me oči varaju, ovakva tema postoji :D
Prosto imam blokadu.
Kao kad sam duvao helijum, sve je lepo ali šta da peva čovek? :D
 
Lepo je trebalo da primimo katoličanstvo, al' džukele ubiše Dušana, tu je sve krenulo nizbrdo.
deda.php.gif



Imaš mnogo više nameštenih titula,
međusobne utakmice svaka kradena
o ebenom evrokupu smaraš svaki dan,
a mi smo samo mali Partizan.

to to

Tamo Romi, ovde samo Partizaaaaaan...
 
,,Javili se komunisti,,Nisu komunisti,već ljudi koji su živeli u to vreme,di je školstvo bilo džabe,isto tako i zdravstvo,di su se kuće gradile i završavale,di smo svi radili,bili poznati po svetu,kao vredan i marljiv narod

Socijalna država di ni bilo klošara,džankija i preteranog kriminala,država u kojoj su ljudi pozdravljali jedan drugog na ulici iako nisu jedan drugom bili ništa

Država u kojoj je čovek mogao da putuje po evropi,da radi i živi tamo,šta ostale komunističke zemlje nisu imale

Uglavnom mlatite praznu slamu,svi koji ste protiv prošlog režima,podmećete neke kvazi dokaze o dugovanjima,poratnim ubistvima,socialnim pravima itd itd

Damašnje drzavice su više zadužene nego nekad jugoslavija!!Poratna ubistva ne opravdavam ali ih razumem,bilo je vreme oko za oko zub za zub,socijalna prava??pričao si protiv režima,išo si na preodgoj na goli otok,danas nekok oblatiš

ideš na sud i tu ti izmuzu sve šta si stekao za života

Nekad su krali,al su i nama dali,sada kradu nama ništa ne dadu,ovo je tako istinito da prosto boli glava

U 20+ milionskoj državi krali su njih iljadu,sad u 2 milionskoj državi(Slo) opet kradu njih iljadu....i naravno da nema napredka,rasprodali sve,puteve im rade stranci,tvornice isto tako,jeftina i glupa radna snaga(pod glupa mislim na to šta se

da iskoristit) radi i dan i noć,petak ili svetak,za minimalac 650 emra

Ja samo žalim,šta nemam ženu ludu ko ja pa da sa svojih 50 godina zapalim za Nemačku,pa nek radim tamo i petak i svetak,i za njihov minimalac,al barem kad odem u trgovinu nemoram da kupujem osnovne stvari

Oću da vam kažem,kukavice jesu,oni koji mogu a neće da promene svoj život,mladi,školovani al naivni,nikad na ovim balkanskim prostorima neće bit dobro kao nekad!!


1430779303.IShp1sFArvD1DDX9.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nego, koliko su pojedini dočekali ovakvu temu se vidi da žensko nisu pipnuli u životu :d
 
E jel svi znate da plivate, nabasah ove godine na par osoba 25+god koje ne umeju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno