Šta je novo?

TOTALNA ANARHIJA - OFFTOPIC TEMA [POLITIKA, SPORT, FLAME...]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bez mene. Isuviše mi je ovo sumLjivo da bi bilo istinito. Smrdi, da se tako izrazim.

Takođe sam užasno uvređen što mi je izvsni moderator zalepio 8 kaznenih poena koji ističu u avgustu, i to samo jer sam mu poslao PP sa textom "bravo majstore"
a sve to što me je banovao jer sam ga branio od jednog drugog krvoločnog člana. Ban na ban. Kao u filmu.

I to mi je hvala, kao članu i kao Vojvođaninu...
To je sigurno jer si vojvođanin, nema drugog razloga GARANT: :d

Nisi mu pomogao, to je zlo a ne shvataju da je zlo... :(

Vucicu hitleru pe.eru!!!!!!!!!!
Ne vređaj perede ni ostale seksualne manjine (nadam se da su manjine u p.m.)

Bench ima užasnu politiku sigurnosti, kada je neko kUdtiHaEX-u i Duke-u (tako lako) hakovao naloge, pa otvorio ovu temu?!? Ne verujem da postoji drugo rešenje ove enigme, otkud ova tema ovde. :p :D

Nope, niko me jos nije hakovao :)

To upravo zvuči kao da ti jeste hakovan nalog, meni je ovo sumnjivo, "smrdi" što kaže Kokan.
Bolje se klonite ovoga.

Troll detected.

Ovo su sve dokazi da jeste barem bilo hakovanja... :d

Čovek je danas izjavio da imamo nedostatak radne snage, tako da za posao nemoj da brineš ;)

Znam provereno da imamo manjak radnika, pogotovo strucnih, sposobnih ili barem obučenih (ne sa odecom vec naucenih da rade neki posao :p), dok neradnika i otpuno nesposobnih bilo kakvom manuelnom radu (zbog neznanja) ima previse...

Av av, mjau, mjau! WTF?
Elem, sta mene nervira, to sto vladajuca garnitura ukida slobodu medija. Skinuse Ivana Ivanovića, nije da sam fan ali stvarno nije u redu. Kladim se da je sledeći Kesić i tada ima nas 100.000 da izadjemo na ulicu. Bitno da ružičasta tv sa onim pederkom na čelu vedri i oblači sa grupom retardiranih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a u onoj vili sa močvarom. Ili onaj drugi majmun na nesrećnoj televiziji. I da, Vučiću pe**ru.
Hoću nove epizode Prvog servisa.
Nisu Ivana skinuli, svo vreme je imao odecu na sebi izuzev kad je perverznjak oblacio ženske gaće (od Ivan(e) Španović), on je sam otišao "iz MORALNIH" razloga, više hiljada "moralnih" razloga...



Samo kad ne bi "MRZEO" a da voli moze koliko god hoce... :(

..........
biće još, ne moze se komentarisati sve od jednom...
 
Nemam nista protiv gasenje emisije Ivanovica, on mene jako nervira, nije ni smesan, vec je sav neki usiljen. Ne volim one usne sto on ima, pogotovo kad prica, uh grozno. I bas mi je drago sto ga nema vise, tj emisije.
Onda onaj Kesic, ta vrsta humora, mi nikad nije bila jasna. Totalno ne interesantno, ne znam ko to moze da gleda i da se smeje na to, ili sta vec.
Po meni bi bilo najbolje da. nema nikakvih emisija na TV-u tj da ne postoje tv kanali. Ne samo kod nas, vec i svuda u svetu, to je sve toliko jadno, da ja evo ne znam ni jednu emisiju koja me privlaci da je gledam na TV-u.

Onda, evo citam jutros vesti o sportu, i onaj celnik Partizana u fudbalu kaze ici ce sve do Lozane zbog toga sto je zajednice prvoligasa odlucila da se ne ponovi utakmica protiv Macve.Ne znam sta im nije jasno?
Stalno se nesto bunu, a drzavna krava muzara.
 
Hm malo je heavy nazivati ljude koji su otisli za boljim zivotom olosom i kukavicama. I to ne govorim samo sa nasu zemlju.

Niko nije pupcanon vrpcom vezan za mesto gde je rodjen, niti za zemlju. Jer po toj logici, sto onda ljudi iz sela i manjih gradova beze za BG/NS itd. Izdajnici.

Nije hevi, ti kad odeš iz svog rodnog sela, bežiš od gladi i osim svojih 10 prstiju ništa sa sobom ne nosiš, što su ti dala majka priroda, i otac i majka, eto to si poneo sa sobom.
I joše jedna gladna usta manje!
Ovi, osim što ne beže od gladi, su poneli 200-500,000 EUR ulaganja države sa sobom, i još se toj istoj državi podsmevaju! A vraćaju ništa, ili toliko malo da je to smešno...
Eto to je razlika osnovna....nisi ti vezan nizašta, ali tvoj početni položaj, ili moj, je neko pre tebe dobro platio da ti bude takav kakav je, recimo 200x bolji nego nekom u Indiji ili Africi.
I to treba se ceni i poštuje, a ne ismeva.
A ja govorim samo za našu zemlju, jer su se naši visokoobrazovani pokazali kao najslabiji, u poredjenju recimo sa Arapima ili Hindusima, ili Kinezima.
 
Poslednja izmena:
Vidim noćna smena ne zabušava, radi se udarnički :D
Umiru sela kad su svi otišli u BG, nešto preko. Ko je pametan i zdrav i ima neku ambiciju u životu on je otišao što dalje da ne može da se vrati lako.
Ajd jedna na temu, šta radi Lav kad se vrati sa rada kući iz inostranstva? Stavlja dva ciganina na kapiju :D
 
tenor.gif

Njega ni rodjena majka ne moze da voli.

A sto se tice preCednika pa on je doveden da se prizna Kosovo. A kada im ne bude vise trebao......

 
Poslednja izmena:
Nije hevi, ti kad odeš iz svog rodnog sela, bežiš od gladi i osim svojih 10 prstiju ništa sa sobom ne nosiš, što su ti dala majka priroda, i otac i majka, eto to si poneo sa sobom.
I joše jedna gladna usta manje!
Ovi, osim što ne beže od gladi, su poneli 200-500,000 EUR ulaganja države sa sobom, i još se toj istoj državi podsmevaju! A vraćaju ništa, ili toliko malo da je to smešno...
Eto to je razlika osnovna....nisi ti vezan nizašta, ali tvoj početni položaj, ili moj, je neko pre tebe dobro platio da ti bude takav kakav je, recimo 200x bolji nego nekom u Indiji ili Africi.
I to treba se ceni i poštuje, a ne ismeva.

Koje je to tacno ulaganje? Ja se ne secam da je iko ulozio u mene 200-500.000 EUR.
 
Pa zamisli da sve te knjige i sve to sto si platio, da je platila drzava :)
 
Koje je to tacno ulaganje? Ja se ne secam da je iko ulozio u mene 200-500.000 EUR.

Koliko košta osnovna, srednja, viša/ visoka/ fakultet/ doktorat/ specijalizacija na zapadu, u zbiru?
Recimo za anesteziologa/ hirurga, itd....?
Koliko košta takav stručnjak sa iskustvom da ga proizvedeš u Njemačkoj? M?
A "ti" nisu svi.
...
Gomila stvari su besplatne, ne da ti to iskoristiš i zdipiš, već da svojim radom vratiš zajednici.
A ako si već zdipio, onda makar se potrudi da odglumiš da si zahvalan a ne da se sprdaš sa svojom zemljom.
...
Kako izračunati uopšte vrednost glavne sestre sa 20 godina iskustva?? To je neprocenjiva vrednost, shvataš?
Koju mi rasejavamo okolo kao klinac koji se samozadovoljava!
 
Poslednja izmena:
Podsmevati se ovoj državi je još najmanje što čovek treba da uradi.
 
Ne vlada Srbijom Vučić već strukture Nemačke obaveštajne službe za koje on radi. I ne samo on, već i veliki deo opozicije. Sve je ovo evidentno kroz vlasnike i investitore, samo treba proveriti iz koje zemlje nam dolaze investitori i otvaraju fabrike. Zar zaista mislite da bi neko kao on izjavio da može i 5 miliona da nas se skupi ali da neće ništa ispuniti? To je namerno puštena izjava kako bi se popalio narod. Jednostavno je došlo vreme da se vladajuća garnitura updejtuje, ali pod prividom demokratije, tj šatro protestima. Sve je jedna velika predstava. Onaj ko dođe, radiće isto što i Vučić. Srbija nema zakone i politički sistem koji bi je štitio od uticaja sa strane odnosno podložni smo manipulacijama od strane inostranih obaveštajnih službi i tu se završava svaka priča. Kada čujemo da se neko zalaže za potpuni rehaul ustava, izbornog sistema i donošenja seta zakona koji će onemogućiti uspostavu autoritarnog sistema vladavine koji teži da preraste u totalitarni, njega treba podržati. Kesić i ostala satirična boranija je deo sistema i suptilnog ispiranja mozga. Viši nivo psihologije. Dokaz tome je da se velika većina gledalaca lepo oseća nakog gledanja takvih emisija, samo još jedan suptilan i podmukao način kako masu održavati docilnom. Nije slučajno Ivan Ivanović "sklonjen" baš sad. Provalio je on o čemu se radi. Ali i Kesića će da sklone jer im je potrebno više naroda na ulicama kako bi "smena vlasti" dobila legitimitet. Druga vrlo bitna stvar je kanal Balkan Info. Još jedan projekat.
Balkan info i gostovanja osoba kao što su Radovan Damjanović i Deretić.
Mislim da Srbija nije spremna za to što on ima da kaže. Deretić, Radovan i još nekolicina njih opasno bude srpski nacionalizam. Svojim propovedanjima ubadaju te emocije koje te čine preponosnim i da misliš da si iznad drugih, bude nacizam a to vodi ka fašizaciji i ratu. Majca dogodine u Prizrenu je odličan primer. Pa zatim pesme Beogradskog sindikata koje huškaju i lože omladinu itd. Sve to vodi u rat. Jer mi drugih sredstava sem rata kao vrste političkog delovanja da ostvarimo ciljeve koje te pesme propagiraju - nemamo. Neko nam ozbiljno zakuvava čorbu suptilnim ispiranjem mozga na ovaj način. I ja sam patriota, volim svoju zemlju, volim da čujem sve što pričaju, ali sve ovo gore opisano jednostavno vodi ka sukobima. Lepo je znati istoriju ali ako ta istorija bude proizvela dodatna stradanja našeg naroda, da li je to onda dobro?

Tako je, najbolje da svi sagnemo glave i cutimo jer nista ne moze da se promeni. Sto ti onda ustajes svako jutro iz kreveta i ides na posao i radis ako nista ne moze da se promeni? Cemu sve to?
 
Koliko košta osnovna, srednja, viša/ visoka/ fakultet/ doktorat/ specijalizacija na zapadu, u zbiru?
Recimo za anesteziologa/ hirurga, itd....?
Koliko košta takav stručnjak sa iskustvom da ga proizvedeš u Njemačkoj? M?
A "ti" nisu svi.

Gomila stvari su besplatne, ne da ti to iskoristiš i zdipiš, već da svojim radom vratiš zajednici.
A ako si već zdipio, onda makar se potrudi da odglumiš da si zahvalan a ne da se sprdaš sa svojom zemljom.

Nije mene država finansirala već ja nju. Kroz porez koji je ubirala od zarada mojih roditelja, tvojih roditelja, tebe i mene i drugih. Tome on služi. Stoga, mene niko nije ništa finansirao već sam sistemski pokraden od strane te iste države koja me i dan danas potkrada perfidno.

Ja plaćam račune na vreme, poštujem zakone, plaćam porez, stoga ja nemam šta da budem preterano zahvalan i ništa nije besplatno. Ne znam da li si ikad otišao na fakultet pa da vidiš kako je besplatan?

Zato pusti me tih komunističkih fora.
 
...
Kako izračunati uopšte vrednost glavne sestre sa 20 godina iskustva?? To je neprocenjiva vrednost, shvataš?
Koju mi rasejavamo okolo kao klinac koji se samozadovoljava!

I zato ima da sedi tu i da radi za 300€ šta koji moj da se šeta okolo, hoće odmore, letovanja ... mrš u obor i da nisam čuo da je neko pisno o rasejavanju!
 
Kada smo kod raznih Ivanovica, Kesica.....ovoj vlasti bi jedino Dusko Radovic imao sta da napise ako u medjuvremenu ne bi dobio otkaz na Studio B kao nepodoban. Minimaks bi se verovatno prikljucio SNS-u.
Uostalom tv StB je odavno postao samo weather channel.
 
Poslednja izmena:
Nije mene država finansirala već ja nju. Kroz porez koji je ubirala od zarada mojih roditelja, tvojih roditelja, tebe i mene i drugih. Tome on služi. Stoga, mene niko nije ništa finansirao već sam sistemski pokraden od strane te iste države koja me i dan danas potkrada perfidno.

Ja plaćam račune na vreme, poštujem zakone, plaćam porez, stoga ja nemam šta da budem preterano zahvalan i ništa nije besplatno. Ne znam da li si ikad otišao na fakultet pa da vidiš kako je besplatan?

Zato pusti me tih komunističkih fora.

Bah, ne mogu da ti dam rep opet :)

Živa istina. Kada vidim samo koliko poreza plaćam za firmu (i isto tako, sve redovno i sve na vreme), a šta sam dobijao i šta dobijem zauzvrat (uključujući i taj fakultet na kom sam radio eksperimentalne vezbe na instrumentima iz prve polovine proslog veka) apsolutno ne mogu da shvatim kako neko može da kaže da je u ovoj zemlji išta besplatno za nas smrtnike.
 
Lepse je kad odes na letovanje a zaradjujes 300evra. ovi sa vecim zaradama nikad nisu zadovoljni.
 
Ево ја сам један од тих који би требали да се осете прозваним што само отишли преко.
Ова родитеља су ми лекари, обоје раде у Бг, једно од њих је проф на факултету.
Био сам одличан студент, због свог имена неретко ,,приморан" да докажем своје оцене тиме што сам другима шапутао одговоре, и писао концепте...
После факса нису хтели да ме приме јер родитељи нису подобни.
На први позив из иностранства отишао сам, не јер сам хтео, већ јер ме је тадашња девојка буквално спаковала на авион.
После два дана зову мајку из болнице и нуде да се вратим јер се отворило неко место подгузне муве, ово, оно...
После 4,5 године у иностранству, ја сад имам више знања, искуства, научних радова и контаката, него све особе заједно које се у Србији баве овим чиме се ја бавим.
Нимало нисам задовољан што уместо да лечим децу у Србији, ја лечим децу фашистима, Африканцима, Кинезима, и Шиптарима. Нису та деца крива, и за мене су сва иста.
Који су ми планови? Пааа, сад спремам немачки јер су ми понудили посао у Цириху.
Да се вратим кући? Врло радо, али није тренутак.
Вратићу се кад будем био у ситуацији да могу свој посао да радим на исправан начин, без да зависим од разноразних сецикеса и прелетача, без да ми полтрони одређују шта ћу и на који начин да радим.


PS ја мислим да је Кесић марионета која доказује вођину тезу да постоји слобода говора
 
Koliko košta osnovna, srednja, viša/ visoka/ fakultet/ doktorat/ specijalizacija na zapadu, u zbiru?
Recimo za anesteziologa/ hirurga, itd....?
Koliko košta takav stručnjak sa iskustvom da ga proizvedeš u Njemačkoj? M?
A "ti" nisu svi.
...
Gomila stvari su besplatne, ne da ti to iskoristiš i zdipiš, već da svojim radom vratiš zajednici.
A ako si već zdipio, onda makar se potrudi da odglumiš da si zahvalan a ne da se sprdaš sa svojom zemljom.
...
Kako izračunati uopšte vrednost glavne sestre sa 20 godina iskustva?? To je neprocenjiva vrednost, shvataš?
Koju mi rasejavamo okolo kao klinac koji se samozadovoljava!

Kao neko ko ima specijalizanta volontera u kuci, mogu da ti kazem da ne znas o cemu govoris. Ako su vec skolovali, kako ti kazes, onda je valjda red i da ti dozvole da radis. Ovako su ti, recimo, platili skolovanje od 6 godina (+ specijalizacija koju si sam platio/placas), a ne mozes da radis. Ne mozes da radis zato sto ili ne zaposljavaju, ili taj mali broj koji zaposle je iz njihovih krugova.

Sto se tice privatne inicijative, tu si u problemu, jer te zakoni i pravilnici ogranicavaju na 101 nacin. Generalno su privatne klinike samo mesta za preusmeravanje pacijenata i tamo rade samo zvucna imena kojima je cilj da ti uzmu novac, ne i da ti pomognu. Pokretanje sopstvenog biznisa u medicini jako komplikovano i skupo, a da jos nismo dosli do pitanja hoce li uspeti sto se samog biznisa tice.

Tako da ono, cak i lekar sa 6-10 godina skole, koja recimo da mu je placena, mora od necega da zivi, jede, ima neke potrebe u zivotu. Malo ko je otisao jer mu je to bio cilj, odlazak je bio samo sredstvo do cilja: zivota. Ne cak normalnog zivota, vec samo zivota.
 
Hmmm ... ako je nekome trebalo da i ovde napravi nekakvu podelu među nama, kanda mu je uspelo. Dovoljan razlog da više ne pogledam ovu temu, jer ću se ponovo osećati izmanipulisanim ...
 
Ah da , da iskoristim priliku kada vec svi rostiljamo, da prozovem Pecu za inertnost po pitanju foruma. Posto sam iskren i direktan, kao i obicno, bicu bez dlake...

Nudjena su razna resenja po pitanju unapredjenja i uvek posle wow i super i bice - veliko nista...
Coveka ne zanima forum osim kada se treba pohvaliti kolika je zajednica iza Bencha, a ko je vodi i kako i sa cim, who cares...
I tako imamo glup, zastareli sistem za nove clanove koji trpe moderisane postove sa odobravanjem zbog odbrane od spam botova, koji su ozbiljan problem. Svaka cast Kutiji i na ovom sto je regulisao, u suprotnom bi imali spam forum a ne Bench...

Takodje uredjivanje i vodjenje ovog zastarelog hibridnog vB mutanta , koji je budzen sbrda sdola i cudo da uopste radi, je vrlo bolna i teska stvar. Sa vrlo ogranicenim alatima i opcijama, posle se cudimo kako nam se provlace povratnici i botovi i sto se novi clanovi ne zadrzavaju ili sto stradaju teme u borbi protiv botova. Pa se onda dovijamo kako najlakse da radimo, pa cimaj Kutiju da radi admin level izmene... ponekad se zapitam ko je ovde lud, ubije ti volju za zivot a ne da odrzavas neki red...
Mislim, ulazimo u 2019-tu...

Jasno vam je da administracija radi na cisto dobrovoljnoj bazi i zadivljujuce, vrlo efektivno.
Da je birao i masno placao , Peca ne bi nasao ovakvu ekipu. Nije ni svestan koliku srecu ima. Ovde naravno ne ubrajam sebe, vec govorim o ljudima koje sam zatekao.
Ovako voditi sada vec ~60k ljudi godinama i to na cisto dobrovoljnoj bazi... sve je jasno...

E sad mi lakse... :)

TT over M5

Sad kad vas Peca sve banuje zajedno sa administracijom :D

Administraciju nece, mene moguce :)

Capture.JPG

Zasto mislite da su ostali bolji? Rumuni nista nisu bolji, kako nasi stari velicaju Tita, tako njihovi Chauseskua iako nisu imali leba da jedu na kraju...
I zna se ko ga je skinuo, narod nije...
Tako ce i ovde ili kada pola bg bude gorelo... u svakom slucaju narod ispasta...
Jedinu pametnu stvar koju moze narod uraditi je da se ne prima na nikakav konflikt niti prati lidere pod velom patriotizma i nacionalnizma u isti, od toga sigurno nece biti bolje...

Hm, imam oko 20-tak rumuna i ni jedan nije ni pomislio da ide na proteste, ali je svaki sada otisao full natovarenim kolima i prikolicama kuci za praznike a avio karta 20+ eura...
Ne veruj svemu sto procitas...
Bravo.

Vi to o budućnosti naše majke Srbije?
Pa evo da vam kažem praktično iskustvo. Kad sam bio mali bilo je nas 5 drugara i još 4 devojčice približnih godina. Takvih grupica je bilo još 4 u mom kraju sela. Danas u ulici ima osmoro dece, znači tri puta manje. Pametnom čoveku je ovaj podatak dovoljan da shvati da Srbija polako ali sigurno mestaje, ali bukvalno.
A što se naci-nacionalizma tiče, ja ne poznakem nijednu osobu koja nije u najmanju ruku šovinista, tako da materijala za sukobe imaji dovoljno.
Takvi smo svi, neki više a neki malo manje... šta ćes ljudi.

Nije Toni Bler džabe dolazio u Bgd.
Obesiti Tonija Blera prvog u terazijskom redu bandera...
Kako to zvuči poznato. :d

Ево ја сам један од тих који би требали да се осете прозваним што само отишли преко.
Ова родитеља су ми лекари, обоје раде у Бг, једно од њих је проф на факултету.
Био сам одличан студент, због свог имена неретко ,,приморан" да докажем своје оцене тиме што сам другима шапутао одговоре, и писао концепте...
После факса нису хтели да ме приме јер родитељи нису подобни.
На први позив из иностранства отишао сам, не јер сам хтео, већ јер ме је тадашња девојка буквално спаковала на авион.
После два дана зову мајку из болнице и нуде да се вратим јер се отворило неко место подгузне муве, ово, оно...
После 4,5 године у иностранству, ја сад имам више знања, искуства, научних радова и контаката, него све особе заједно које се у Србији баве овим чиме се ја бавим.
Нимало нисам задовољан што уместо да лечим децу у Србији, ја лечим децу фашистима, Африканцима, Кинезима, и Шиптарима. Нису та деца крива, и за мене су сва иста.
Који су ми планови? Пааа, сад спремам немачки јер су ми понудили посао у Цириху.
Да се вратим кући? Врло радо, али није тренутак.
Вратићу се кад будем био у ситуацији да могу свој посао да радим на исправан начин, без да зависим од разноразних сецикеса и прелетача, без да ми полтрони одређују шта ћу и на који начин да радим.


PS ја мислим да је Кесић марионета која доказује вођину тезу да постоји слобода говора

Sto i nju ne povede sa sobom... nije lepo od tebe... :smackbum:

............

Joj kako le "lepo" pisati ovolike postove a ZNAŠ da ih neće niko skraćivati... :D
 
......Ne cak normalnog zivota, vec samo zivota.



Poenta cele ove rasprave. Ovo ovde u Srbiji ne moze da se nazove ni zivotarenje. Dokle su nas doveli razni u poslednjih 30-ak godina. Kada sam trebao najvise da uzivam u zivotu ja sam setao (demonstrirao), gadjao jajima RTS i sl. A na sve to i bombardovanje. Mozda je bilo neke nade ali je metak sprecio Djindjica.
 
Poslednja izmena:
Koliko košta osnovna, srednja, viša/ visoka/ fakultet/ doktorat/ specijalizacija na zapadu, u zbiru?
Recimo za anesteziologa/ hirurga, itd....?
Koliko košta takav stručnjak sa iskustvom da ga proizvedeš u Njemačkoj? M?
A "ti" nisu svi.
...
Gomila stvari su besplatne, ne da ti to iskoristiš i zdipiš, već da svojim radom vratiš zajednici.
A ako si već zdipio, onda makar se potrudi da odglumiš da si zahvalan a ne da se sprdaš sa svojom zemljom.
...
Kako izračunati uopšte vrednost glavne sestre sa 20 godina iskustva?? To je neprocenjiva vrednost, shvataš?
Koju mi rasejavamo okolo kao klinac koji se samozadovoljava!

Ova zemlja je zlo, i tvoj neprijatelj koji ti želi sve najgore. A to sto je navodno besplatno, ne dao bog da ti zatreba.
Na srecu, svake godine nas je sve manje i manje, i nadam se da će za nekih 100 godina da se završi više ova agonija, i da ovaj prostor nasele neki normalniji i bolji ljudi, tipa Zanzibarci, Gornjovoltađani, Trinidadđani i Tobagovčani, Novokaledonijanci, Sao Tomljani i Principljani i slični. *mjau**mjau**mjau*, to je evolucija, snažniji opstaju a nesposobni crkavaju, i nije nikakva šteta ako nas više ne bude. Jednostavno, nismo sposobni da se prilagodimo svetu, zato ono što valja se iseljava, a škart koji je ostao će da ugine i sikter. Negativna selekcija je u punom jeku, uvek biramo najgore što može da nas vodi, pa sledeći put još goreg.
Pre 100, 130 godina nas i Britanaca je bilo isto. Sada njih ima 66 miliona, a nas 10 puta manje. Pametnome dovoljno.
 
Vojvodina republika !
 
Ljudi vam daju spem temu da se zezate u vreme praznika, vi je pretvorite u političko drvljenje.

Bolje dajte neku igru koja je bar upola dobra kao Hollow Knight, a na isti fazon, dakle metroidvania. Nemam pojma šta da igram, a probao sam i Orija i Dead Cells i Shovel Knight i Cuphead itd itd i džabe, nijedna nije ni blizu tako dobra.
 
Cek, vi se stvarno trudite da mu objasnite nesto? Kao imace efekta? Ako do sada niste naucili da od toga nema nista, onda....

Mada ove teorije zavere kako zapisujemo u svescice... fenomenalno! Mislim, koji ce mi komp kada imam svescicu (spinujem izjavu).

I drago mi je sto sam za takve dezerter, izdajnik, probisvet, prodana dusa i svi ostali epiteti jer sam svojoj deci obezbedio osnovno - normalan zivot i skolovanje.
A u Srbijji su gladovala (ovo bukvalno govorim, bez ikakvog preterivanja) iako su dolazili po njihovog caleta u 2 ujutro da trkne 300+ km jer niko drugi nije znao da popravi takve masine i ceo pogon stoji zbog toga...
Samo je cale bio krele koji nije hteo da se uvlaci politicarima, sefovima i nije hteo da krade kao sav normalan svet. Obilazio sam komplet sever Srbije i svugde, ali svugde isti trulez, u svakoj firmi, u svakoj naciji, u svakom gradu ili selu (pod trulez smatram sistem rada,nacin razmisljanja i naplate). Nema izuzetaka, nema ovi - oni, sve je isto sr....

I sto se mi i dalje kao narod tripujemo da smo ne znam kakvi strucnjaci i da nam je skolstvo nadprosecno?
Bilo mozda pre 50+ god, sada smo gori nego pod turcima. Suprotno moze da izjavi samo neko ko nikada nije mrdnuo van granica Srbije na duze od 5 dana...
 
Poenta cele ove rasprave. Ovo ovde u Srbiji ne moze da se nazove ni zivotarenje. Dokle su nas doveli razni u poslednjih 30-ak godina. Kada sam trebao najvise da uzivam u zivotu ja sam setao (demonstrirao), gadjao jajima RTS i sl. A na sve to i bombardovanje. Mozda je bilo neke nade ali je metak sprecio Djindjica.

+1!
Možda....je bilo neke nade, SADA, nade više nema, to je činjenica, pacovi sa broda beže, uspavani i ostali ostaju...ne da se bore, već da budu pojedeni...beznadežni smo, al stvarno...

Kao neko ko ima specijalizanta volontera u kuci, mogu da ti kazem da ne znas o cemu govoris. Ako su vec skolovali, kako ti kazes, onda je valjda red i da ti dozvole da radis. Ovako su ti, recimo, platili skolovanje od 6 godina (+ specijalizacija koju si sam platio/placas), a ne mozes da radis. Ne mozes da radis zato sto ili ne zaposljavaju, ili taj mali broj koji zaposle je iz njihovih krugova.

Sto se tice privatne inicijative, tu si u problemu, jer te zakoni i pravilnici ogranicavaju na 101 nacin. Generalno su privatne klinike samo mesta za preusmeravanje pacijenata i tamo rade samo zvucna imena kojima je cilj da ti uzmu novac, ne i da ti pomognu. Pokretanje sopstvenog biznisa u medicini jako komplikovano i skupo, a da jos nismo dosli do pitanja hoce li uspeti sto se samog biznisa tice.

Tako da ono, cak i lekar sa 6-10 godina skole, koja recimo da mu je placena, mora od necega da zivi, jede, ima neke potrebe u zivotu. Malo ko je otisao jer mu je to bio cilj, odlazak je bio samo sredstvo do cilja: zivota. Ne cak normalnog zivota, vec samo zivota.

Vrlo dobro znam ja šta pričam, ceo sistem je napravljen da istera mlade i obrazovane napolje, to je jasno kao dan, "nezapošljavanje u zdravstvu" i sličen fore, al to nije suština mog današnjeg izlaganja...


Ево ја сам један од тих који би требали да се осете прозваним што само отишли преко.
Ова родитеља су ми лекари, обоје раде у Бг, једно од њих је проф на факултету.
Био сам одличан студент, због свог имена неретко ,,приморан" да докажем своје оцене тиме што сам другима шапутао одговоре, и писао концепте...
После факса нису хтели да ме приме јер родитељи нису подобни.
На први позив из иностранства отишао сам, не јер сам хтео, већ јер ме је тадашња девојка буквално спаковала на авион.
После два дана зову мајку из болнице и нуде да се вратим јер се отворило неко место подгузне муве, ово, оно...
После 4,5 године у иностранству, ја сад имам више знања, искуства, научних радова и контаката, него све особе заједно које се у Србији баве овим чиме се ја бавим.
Нимало нисам задовољан што уместо да лечим децу у Србији, ја лечим децу фашистима, Африканцима, Кинезима, и Шиптарима. Нису та деца крива, и за мене су сва иста.
Који су ми планови? Пааа, сад спремам немачки јер су ми понудили посао у Цириху.
Да се вратим кући? Врло радо, али није тренутак.
Вратићу се кад будем био у ситуацији да могу свој посао да радим на исправан начин, без да зависим од разноразних сецикеса и прелетача, без да ми полтрони одређују шта ћу и на који начин да радим.


PS ја мислим да је Кесић марионета која доказује вођину тезу да постоји слобода говора

Ne prozivam ja nikog, samo govorim ono što jeste. Rasejanje jednog naroda, od kako je sveta i veka, je UVEK, na bilo koji način, VRAĆALO svojoj matici, šta god bilo, pa makar to bili i zamkovi sa lavovima u Petrovcu na Mlavi, i tu je neko dobio neku dnevnicu, za te lavove...A SADA PRVI PUT, ovo rasejanje, koje sada imamo, NE VRAĆA NIŠTA, jer su većini roditelji VRLO DOBROSTOJEĆI!
A to im je i omogućilo da se školuju!.
To jest Josip Broz Tito i SFRJ, koji su napravili besplatno školstvo, 90% vas koji solite pamet biste ostali kraj ovaca na Dinari i Romaniji, i mogli biste da sanjate od ETFu da nije bilo SFRJ i sistema ŠKOLOVANJE ZA SVE!




Hmmm ... ako je nekome trebalo da i ovde napravi nekakvu podelu među nama, kanda mu je uspelo. Dovoljan razlog da više ne pogledam ovu temu, jer ću se ponovo osećati izmanipulisanim ...

Zanimljivo, kako ima ljudi, a ti jedan od tih, koji DRUGAČIJI STAV i MIŠLJENJE, odmah osećaju kao napad na svoju ličnost?
Zašto se ljutiš pa odlaziš? Zbog drugačijeg mišljenja?
Pa onda mi je i jasno što su toliki pobelil, tu je problem u glavi, ne u primanjima...na prvu prepreku se kuka i beži...

Nije mene država finansirala već ja nju. Kroz porez koji je ubirala od zarada mojih roditelja, tvojih roditelja, tebe i mene i drugih. Tome on služi. Stoga, mene niko nije ništa finansirao već sam sistemski pokraden od strane te iste države koja me i dan danas potkrada perfidno.

Ja plaćam račune na vreme, poštujem zakone, plaćam porez, stoga ja nemam šta da budem preterano zahvalan i ništa nije besplatno. Ne znam da li si ikad otišao na fakultet pa da vidiš kako je besplatan?

Zato pusti me tih komunističkih fora.

E vidiš Kutija, to se zove penzioni sistem, o tome upravo i govorim, država to smi svi mi, tvoja tetka i moja strina, a ti posle kroz svoju dodatu vrednost, VRAĆAŠ ono što su tvoja tetka i moja strina dale tebi i meni, kad smo bili mali, i tako u krug, dok neko ne reši da taj krug prekine........a to se sada upravo i dešava, shvataš?



Bah, ne mogu da ti dam rep opet :)

Živa istina. Kada vidim samo koliko poreza plaćam za firmu (i isto tako, sve redovno i sve na vreme), a šta sam dobijao i šta dobijem zauzvrat (uključujući i taj fakultet na kom sam radio eksperimentalne vezbe na instrumentima iz prve polovine proslog veka) apsolutno ne mogu da shvatim kako neko može da kaže da je u ovoj zemlji išta besplatno za nas smrtnike.

O tome i pričam sve vreme, kako ne kapirate??
Pa ti koji plaćaš ti i vraćaš! A onaj koji sedi u belom svetu ne vraća ništa, treba da se crta???

Cek, vi se stvarno trudite da mu objasnite nesto? Kao imace efekta? Ako do sada niste naucili da od toga nema nista, onda....

Mada ove teorije zavere kako zapisujemo u svescice... fenomenalno! Mislim, koji ce mi komp kada imam svescicu (spinujem izjavu).

I drago mi je sto sam za takve dezerter, izdajnik, probisvet, prodana dusa i svi ostali epiteti jer sam svojoj deci obezbedio osnovno - normalan zivot i skolovanje.
A u Srbijji su gladovala (ovo bukvalno govorim, bez ikakvog preterivanja) iako su dolazili po njihovog caleta u 2 ujutro da trkne 300+ km jer niko drugi nije znao da popravi takve masine i ceo pogon stoji zbog toga...
Samo je cale bio krele koji nije hteo da se uvlaci politicarima, sefovima i nije hteo da krade kao sav normalan svet. Obilazio sam komplet sever Srbije i svugde, ali svugde isti trulez, u svakoj firmi, u svakoj naciji, u svakom gradu ili selu (pod trulez smatram sistem rada,nacin razmisljanja i naplate). Nema izuzetaka, nema ovi - oni, sve je isto sr....

I sto se mi i dalje kao narod tripujemo da smo ne znam kakvi strucnjaci i da nam je skolstvo nadprosecno?
Bilo mozda pre 50+ god, sada smo gori nego pod turcima. Suprotno moze da izjavi samo neko ko nikada nije mrdnuo van granica Srbije na duze od 5 dana...


1. Šta ima ko meni da objašnjava MOJ STAV I MIŠLJENJE????
Ljudi naviknite se na DRUGAČIJE MIŠLJENJE! Da ga se ne plašite i da se ne uznemiravate kada je neko DRUGAČIJI OD VAS
Ovako, ste mi potpuno nalik onim skinsima što kao fol lemaju LGBT ili rome, ozbiljno....

2. Dobro, znači ti si STVARNO mislio da ja STVARNO mislim da postoje sveščice? Mada, još i postoje...al ne na BM.
ILi je to bila ironija na ironiju? Ako je ovo drugo, skidam kapu!

EDIT
Vido, mada i ja malo sad spinujem!

Ljudi vam daju spem temu da se zezate u vreme praznika, vi je pretvorite u političko drvljenje.

Bolje dajte neku igru koja je bar upola dobra kao Hollow Knight, a na isti fazon, dakle metroidvania. Nemam pojma šta da igram, a probao sam i Orija i Dead Cells i Shovel Knight i Cuphead itd itd i džabe, nijedna nije ni blizu tako dobra.


Ne znam za tebe, al ja se baš dobro zezam, kažem šta mislim i ceo forum skoči na neme, kud ćeš većeg zeza!

Ova zemlja je zlo, i tvoj neprijatelj koji ti želi sve najgore. A to sto je navodno besplatno, ne dao bog da ti zatreba.
Na srecu, svake godine nas je sve manje i manje, i nadam se da će za nekih 100 godina da se završi više ova agonija, i da ovaj prostor nasele neki normalniji i bolji ljudi, tipa Zanzibarci, Gornjovoltađani, Trinidadđani i Tobagovčani, Novokaledonijanci, Sao Tomljani i Principljani i slični. *mjau**mjau**mjau*, to je evolucija, snažniji opstaju a nesposobni crkavaju, i nije nikakva šteta ako nas više ne bude. Jednostavno, nismo sposobni da se prilagodimo svetu, zato ono što valja se iseljava, a škart koji je ostao će da ugine i sikter. Negativna selekcija je u punom jeku, uvek biramo najgore što može da nas vodi, pa sledeći put još goreg.
Pre 100, 130 godina nas i Britanaca je bilo isto. Sada njih ima 66 miliona, a nas 10 puta manje. Pametnome dovoljno.

1. Verovo ili ne, i ja mislim isto, i to vrlo dobro sam osetio na svojoj koži!
2. Ne, to samo tako izgleda, prava istina je potpuno drugačija, a i nije za BM, realno.
mi smo extra prilagodljivi, kakvih ima, veruj mi! idi na island ili dansku, pa ćeš videti!
nas je upravo ta tupava robovska prilagodljivost svemu i svačemu i dovela dovde!!!!!!!!!!
..Nije isto dostojanstvo i inat! a mi kako dostajanstva nemamo ostaje nam samo da se inatimo!
nažalost.......
 
Poslednja izmena:
Pa napisao sam da spinujem izjavu, ne znam sta jos treba...

Ljudi vam daju spem temu da se zezate u vreme praznika, vi je pretvorite u političko drvljenje.

Bolje dajte neku igru koja je bar upola dobra kao Hollow Knight, a na isti fazon, dakle metroidvania. Nemam pojma šta da igram, a probao sam i Orija i Dead Cells i Shovel Knight i Cuphead itd itd i džabe, nijedna nije ni blizu tako dobra.

Pametan post
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, onaj koji "sedi u belom svetu" je otišao trbuhom za kruhom. I ja tražim izlaz odavde, podneo sam zahtev za mađarski pasoš, već sam imao razgovore sa potencijalnim poslodavcima za posao napolju. Prvom prilikom odlazim odavde.

Jedino mi je žao što će moje troje dece i supruga morati da sačekaju da se i oni izvuku iz ove vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*ne zvane Srbija.

Ja otkada znam za sebe mi živimo u nekoj krizi. Od svoje 7-me godine nisam imao pristojan život, stalno se krpilo da bi se preživelo. Ne želim da i moja deca dožive isto i tačka.
 
Ljudi vam daju spem temu da se zezate u vreme praznika, vi je pretvorite u političko drvljenje.

Bolje dajte neku igru koja je bar upola dobra kao Hollow Knight, a na isti fazon, dakle metroidvania. Nemam pojma šta da igram, a probao sam i Orija i Dead Cells i Shovel Knight i Cuphead itd itd i džabe, nijedna nije ni blizu tako dobra.

Inside
 
A ono što sam hteo reći, još na početku, a očigledno nije uopšte shvaćeno, jer nije nacrtano, a sad ću nacrtati, jer nekima treba da se crta je sledeće:

Unus pro omnibus, omnes pro uno

Ovi koji su zdipili su pobegli jer im je neko POSTAVIO LOPOVSKE! A sad ih boli uvo za preostalu braću u logoru!
Ali to je posledica lošeg odgoja, nije njihova krivica....ako ne kapirate da su te LOPOVSKE bilo SFRJ besplatno školstvo koje smo SVI MI plaćali, žao mi je....beznadežni ste....

Aj zdravo svima!!!!!!!

Prijatelju, onaj koji "sedi u belom svetu" je otišao trbuhom za kruhom. I ja tražim izlaz odavde, podneo sam zahtev za mađarski pasoš, već sam imao razgovore sa potencijalnim poslodavcima za posao napolju. Prvom prilikom odlazim odavde.

Jedino mi je žao što će moje troje dece i supruga morati da sačekaju da se i oni izvuku iz ove vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*ne zvane Srbija.

Ja otkada znam za sebe mi živimo u nekoj krizi. Od svoje 7-me godine nisam imao pristojan život, stalno se krpilo da bi se preživelo. Ne želim da i moja deca dožive isto i tačka.

I rešio si da pobegneš, samo tako?
Lepo....

Toliko pametnih i učenih glava ovde, ali izgleda da zakon o održanju energije, nije niko bukvalno shvatio....ali jednačina ima i desnu, stranu, još smo na levoj, polako...
A da, pa zaboravio sam, vraćaju tako što popravljaju zube u Srbiji, tada im je Srbija dobra!
 
Poslednja izmena:
Zasto mislite da su ostali bolji? Rumuni nista nisu bolji, kako nasi stari velicaju Tita, tako njihovi Chauseskua iako nisu imali leba da jedu na kraju...
I zna se ko ga je skinuo, narod nije...
Tako ce i ovde ili kada pola bg bude gorelo... u svakom slucaju narod ispasta...
Jedinu pametnu stvar koju moze narod uraditi je da se ne prima na nikakav konflikt niti prati lidere pod velom patriotizma i nacionalnizma u isti, od toga sigurno nece biti bolje...
TT over M5

Kog patriotizma i nacionalizma??? Nema ni jedne patriotsko/nacionalisticke stranke na vlasti, niti je bilo zadnjih decenija. Vidim procvetasmo pod njima isto kao i pod prethodnima.
Sve su sad podguzne muve namazane duginim bojama, sa bedzom EU pirsingovanim kroz levu bradavicu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno