Šta je novo?

TOTALNA ANARHIJA - OFFTOPIC TEMA [POLITIKA, SPORT, FLAME...]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ма само деца да гласају, неиспрани мозгови и лако их је убедити да ће једни да им омогуће све а други ништа.
O cemu ti pricas, kakav manji deo populacije, pa u Srbiji prosecna starost skoro 50 godina, daleko vise starih nego mladih
Нисам тражио информације, сад сам погледао.
Podaci Republičkog zavoda za statistiku svedoče da prosečna starost ukupnog stanovništva u našoj zemlji konstantno raste – u 2017. godini iznosila je 43 godine. Procenat mladog stanovništva (0–14 godina) u ukupnom stanovništvu iznosi 14,3 odsto, dok je udeo osoba starijih od 65 godina 19,6 procenta. Najveći broj starih osoba živi u zaječarskoj oblasti, a najveći broj mladih u Raškoj i Pčinjskoj oblasti.
Ајде што није просек 50, то је мање битно. Ако одбијемо ове младе тј 14,3% и ту додамо мало преко (због гласачког права) онда на изборе излази преко 80% од чега је преко 65 година четвртина. Значи фртаљ победи трифртаља само тако. Не ради ми та математика. А да ипак забранимо глас старијим од 50? Од 40? Или да на гласање могу да изађу само учесници протеста? Онда би скоро сигурно победили.

Него ко зна ко је тада викао "Боље рат него пакт" и ко је био организатор а ко учесник тих протеста?
 
Sovinisti su obicno i fasisti, problem je sto vecina ni ne zna sta je sve fasizam.
Нисам тражио информације, сад сам погледао.
Ајде што није просек 50, то је мање битно. Ако одбијемо ове младе тј 14,3% и ту додамо мало преко (због гласачког права) онда на изборе излази преко 80% од чега је преко 65 година четвртина. Значи фртаљ победи трифртаља само тако. Не ради ми та математика. А да ипак забранимо глас старијим од 50? Од 40? Или да на гласање могу да изађу само учесници протеста? Онда би скоро сигурно победили.
Nema sanse, 45 godina je bilo mislim na zadnjem popisu (bese 2011?), a sigurno se nismo podmladili ako se godisnje rodi 60.000 a umre 105.000. Bice da se RZS malo igrao sa ciframa, kao kod prosecnih plata i nezaposlenih...
Ja bih branio glasanje onima koji ne prodju test inteligencije, ma koliko godina imali. I bilo bi obavezno
 
Poslednja izmena:
radujte se i veselite sja. jako mazda vaša na nebjes.
 
Какво спиновање, да ли уопште знаш шта је спиновање? Очигледно не.
Сегментирање? Да ли стојиш иза онога што си написао, или не? Питање је просто.
И шта је мене брига од када дају пасоше. Поента је да их дају и да се онда чуде што људи одлазе, па као испада да их неко протерује. Је л' тебе неко терао или си отишао јер си тако желео?

Naravno da stojim, pogotovo iza onog sto sam tebi pisao. I opet nastavljas, iako sam ti lepo objasnio... dalje crtati necu.
 
Evo malo da se šlagiraju šovinisti i ovi srpski i oni slovenački:


Na pitanje jednog korisnika Tvitera kako kao Slovenac slavi pravoslavni Božić, Dragić je odgovorio na najbolji mogući način.

"Slovenac sam pravoslavne vere. Na današnji praznik želim ti mir u duši i radost u srcu", napisao je Dragić korisniku Tvitera koji ga je pitao da li je Slovenac.

:-devil-:
 
Holiday-recharge-855-513-48.jpg


ili

struja-min.jpg


Što je sigurno, sigurno je.

5494480-images46-jpegd473b4c6e8d2ae2f945008354e5a5dd9.jpg
 
E i takvima kojima je nacionalnost=religija isto zabraniti glasanje

Realno. Na stranu to sto je religija izmisljena da bi se mlatile pare od neukog i prostog naroda... Nemaju leba da jedu, a pustaju one popove da im svete vodicu i za 15 minuta baljezganja im daju 1000+ dinara.
 
tenor.gif
 
Naravno da stojim, pogotovo iza onog sto sam tebi pisao. I opet nastavljas, iako sam ti lepo objasnio... dalje crtati necu.
Немаш ти шта мени да објашњаваш. Бунио си се што те цитирам, паметном доста.
 
Nema sanse, 45 godina je bilo mislim na zadnjem popisu (bese 2011?), a sigurno se nismo podmladili ako se godisnje rodi 60.000 a umre 105.000. Bice da se RZS malo igrao sa ciframa, kao kod prosecnih plata i nezaposlenih...
Ja bih branio glasanje onima koji ne prodju test inteligencije, ma koliko godina imali. I bilo bi obavezno
Само сам цитирао текст који сам нашао.

Немој тест интелигенције, па велика већина младих би отпала мада није лоше да патентираш предлог да научи свет шта је демократија. Ко боље прође на тесту, има право на више гласова док би плавуше биле само по страни. Опс, сад ћу да постанем и сексиста.
Можда је ипак некада било боље, умни људи изаберу најбољег, на изборе изађе око 100% гласача а најбољи има преко 110% гласова и сигурно побеђује. Тако може и сада, студенти и омладинци (што млађи, то боље) предложе неког свог и онда он буде једини кандидат и највероватније побеђује. А не неки прост народ па још и мало старији да има једнака права као и омладинци.
 
Поента је да их дају и да се онда чуде што људи одлазе, па као испада да их неко протерује.

Pritom, uopšte nisi u stanju da staviš prst na čelo i zapitaš se zašto i uopšte odlaze?
 
Pritom, uopšte nisi u stanju da staviš prst na čelo i zapitaš se zašto i uopšte odlaze?
Ма сигурно је зато што их неко протерује. Ту причу одавно нико не купује. Иди у САД амбасаду, реци да си мањина, да си угрожен због тога и тражи азил, па види шта ће ти рећи.

Посао, паре, стандард... и то су сасвим ок и легитимни разлози.
 
Poslednja izmena:
Pa i to je svojevrsno proterivanje, nedostatak posla, para, pravnog, zdravstvenog sistema, davljenje u nepotizmu i korupciji, itd.
Само сам цитирао текст који сам нашао.

Немој тест интелигенције, па велика већина младих би отпала мада није лоше да патентираш предлог да научи свет шта је демократија. Ко боље прође на тесту, има право на више гласова док би плавуше биле само по страни. Опс, сад ћу да постанем и сексиста.
Можда је ипак некада било боље, умни људи изаберу најбољег, на изборе изађе око 100% гласача а најбољи има преко 110% гласова и сигурно побеђује. Тако може и сада, студенти и омладинци (што млађи, то боље) предложе неког свог и онда он буде једини кандидат и највероватније побеђује. А не неки прост народ па још и мало старији да има једнака права као и омладинци.
Ko ne prodje test i treba da otpadne, a vise glasova/veca vrednost jednog glasaca je vise fasizam nego demokratija...
Sto se sadasnje "demokratije" (tj. idiokratije) tice, stvarno bi bio red da se revidira, ovako cemo doci u situaciju da glupi i nepismeni glasaju za ukidanje skola, biraju precednika cirkusanta (ili velikomucenika), da psihopate glasaju za ukidanje krivicnih sankcija, itd. I eto nas u haosu
 
Poslednja izmena:
Meni su u životu najviše nažao učinili Srbi, a ako malo bolje razmislite, i vama su. ;)

Elem, Njegoš je bio Jugosloven - deal with it :p - https://youtu.be/7wysoRZEQQk?t=330
 

Prilozi

  • I Njegos je bio Jugosloven.jpg
    I Njegos je bio Jugosloven.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 188
Mir Boziji! Hristos se rodi!

Svima želim puno zdravlja, a pare će već zaraditi u Nemačkoj.
 
Pa i to je svojevrsno proterivanje, nedostatak posla, para, pravnog, zdravstvenog sistema, davljenje u nepotizmu i korupciji, itd.
Хахаха па то није протеривање по националној основи, што је овде помињано и инсинуирано од неких.
 
Evo malo da se šlagiraju šovinisti i ovi srpski i oni slovenački:
:-devil-:
Сад очекујем изјаву неког одавде који ће да каже да је Србин католичке вере. Их, када би сада разни популарни хрвати рођени у Србији рекли да су Срби католичке вере ...
 
Meni su u životu najviše nažao učinili Srbi, a ako malo bolje razmislite, i vama su. ;)
Да, мени лично ниједан шваба, хун, авар, муџахедин, мексиканац, јапанац, шиптар нису учинили ништа нажао. Углавном Срби.
 
Ja bih stavio fotku vatrometa u "katanac" postu, cisto da simbolicno oznaci kraj teme
 
Ne bi bila loša i petarda, koja raznosi nečiju ruku. :)
 
Занимљиво је то што када се помену националне мањине одмах је Србија крива за све и свашта, а да видимо те националне мањине у другим државама, да ли знају реч језика који је званично у употреби у тој и тој држави.

Образовање у СФРЈ је изникло тренутно стање писмености, а пролетере су наследили њихови наследници који раде по налогу служби из милих нам држава где се зарађују паре.

Мени је драго што не схватам хумор појединаца одавде и ако је тема за слободно лупање...

Паре се могу зарадити и у Србији ако знаш/имаш знање, јер већина мајстора ради за себе, а не код других. Систем и састав јавних, бирократских и фт1п служби је друга прича.

Већи проблем од Вучка и компаније су људи запослени на одговорним местима, попут судства рецимо, који преживљавају све промене.

Затуцаност, задртост и слично није само одлика старијих. Млађи преузимају примат полако, али сигурно.

Они што раде у јавним службама се на гласању покажу исто као и пензоси о којима причате.

Наравно, нико не помиње инвалиде и њихово стање у друштву.

Субјективност и даље води као карактеристика појединаца који имају моћ овде.

И тако...
 
Hvala vam svima na sprdnji, hejtu, nacionalizmu, šovinizmu, trolovanju, šalama, iskrenosti, lažima, licemerstvu, opštim i ličnim istinama, činjenicama, glupostima, pametnim stvarima, ubeđenjima, pogledima, predrasudama, mržnji, ljubavi, podeljenim mislima i onim što je samo rezultat rada stomaka - ovime završavamo ciklus opšteg rasula i bezvlašća na Benchmark forumu skoncentrisanom u jednoj temi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno