Šta je novo?

TOTALNA ANARHIJA - OFFTOPIC TEMA [POLITIKA, SPORT, FLAME...]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ne verujem im ništa odkako su moj nalaz krvi zamenuli sa nekim čičom od 90godina. Kaže mi doktorica, dobro izgledate na osnovu nalaza treba da ste skoro mrtvi [emoji1787]

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Како то преглед може да сачува живот? ;) Иначе сам користио прилику док сам водио оца па мајку од лекара до лекара и пошто познајем лекаре ... па прилично њих, обично би и мене погледали. Интерниста, очни или где сам их већ водио.
Нисам од оних који занемаре здравље, једноставно немам никаквих проблема због којих бих тражио помоћ лекара. А и већина другара су лекари па их повремено приупитам за неку ситницу коју приметим. Мада се све своди на колена али ту већ нема неке посебне помоћи од њих.

едит: да, подсетио си ме, моја мајка би била још жива да није била упорна да оде на неку операцију. После ње се топила два месеца и отишла. Отприлике 99% кривице лекара који је оперисао оно због чега није дошла. И ја да одем код таквог да ми спашава живот? Не хвала, не бих.
 
Poslednja izmena:
Ја немам здравствену књижицу ~15 година тј оверио сам једне године да одем на MRI колена јер другачије није могло. После нисам продужио. Од лекова попијем неки кафетин (највише због колена и сличних комбинација) и једном у неколико месеци бруфен. Отприлике једном у пар година се прехладим па попијем који андол или аспирин.

Имам више од 15 година ... неколико пута више.

Nisam je ni ja imao nekih 5-6 godina, do pre 2 meseca. Cisto neka se nadje.
Popijem samo fervex kada zatreba, a povisena temperatura me uhvati jednom u 5 godina.

29,5 years old. :d




Nego...
Zasto u ovom podforumu sledece teme vise nisu stavljene pod Sticky?

AMD Radeon RX 480 tema
AMD RX Vega
AMD Radeon RX 580
AMD Radeon RX 470 tema
AMD Radeon RX 460 tema
RX 560
AMD Radeon RX 590

?
 
Poslednja izmena:
Sto ne bi imali zdravstvenu. Dzaba je. Kada vam se desi da nemate zdravstvenu, a treba da lezite bolnicu odmah, pa da vam naplate 15 dana, 100+ hiljada dinara
 
Poslednja izmena:
Pa to su oni strucnjaci, takvi znaju bolje od lekara, trenera, ekonomista, pravnika, sve znaju. Sta ce njima knjizica oni znaju bolje od lekara :D
Elem, svi spominju kako je nekoga neki lekar usrao niko ne spominje koliko su ljudi spasili i koliko mozda u ovom trenutku spasavaju. Ali dobro, bitno je spinovanje :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odlicna tema, ima i dosta trolova da malo prave haos i bude zanimljivo.
Kukavice kukaju na modove, ali odlicna je tema :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ma totalna anarhija, prkosi se medicinsko/farmako mafiji. Takvi i kucu grade guglajuci how to.
Kao jedan nas vise x banovani clan :D
 
Ma ne verujem im ništa odkako su moj nalaz krvi zamenuli sa nekim čičom od 90godina. Kaže mi doktorica, dobro izgledate na osnovu nalaza treba da ste skoro mrtvi [emoji1787]

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Hahahhaa kao kad Đoko čita Živanove rezultate. :D

Како то преглед може да сачува живот? ;) Иначе сам користио прилику док сам водио оца па мајку од лекара до лекара и пошто познајем лекаре ... па прилично њих, обично би и мене погледали. Интерниста, очни или где сам их већ водио.
Нисам од оних који занемаре здравље, једноставно немам никаквих проблема због којих бих тражио помоћ лекара. А и већина другара су лекари па их повремено приупитам за неку ситницу коју приметим. Мада се све своди на колена али ту већ нема неке посебне помоћи од њих.

едит: да, подсетио си ме, моја мајка би била још жива да није била упорна да оде на неку операцију. После ње се топила два месеца и отишла. Отприлике 99% кривице лекара који је оперисао оно због чега није дошла. И ја да одем код таквог да ми спашава живот? Не хвала, не бих.

Pre svega zbog tumora koji se jako često otkrivaju prekasno.




A ovo da naš narod sve zna je živa istina. Dosad sam napisao gomilu ugovora i drugih isprava za razne poslove vredne i do 300 miliona evra, ali mi se samo jednom desilo da mi neko kaže da to što sam napisao ništa ne valja i to je bio moj rođeni otac. :D
 
Докле год лекари буду ставља и на стуб срама и докле год се о њима говори као о багри, овој земљи неће бити боље.

Бити лекар, не треба бити ствар престижа, или нешто чиме се неко треба бусати у груди другима, бити лекар је најплеђемитије занимање, и као такво би требало бити поштовано о стране других.

Проблем је што су одавде запалили многи што млади што стари лекари, који воле свој посао, а остали су они који углавном каљају своју професију и блате лекарски позив.
 
Kada bi se Vladimir Putin kandidovao za predsednika Srbije, glatko bi pobedio. Mislite o tome svi vi koji ste protiv Vučića.

Vladimir Vladimirovich Putin bi pobedio u sred Amerike i velikog dela Evrope (USA, Canada, Francuska, Italija, Spanija...) kada bi se kandidovao (da moze i hoce) za predsednika drzave...
 
Ма ја немам посао и увек је проблем док прибавим потребне документе, некад одем и после ме мрзи да скупљам све. Мада је тако како кажеш, нешто и планирам да после празника одем и тражим књижицу. Никад се не зна када може да затреба, до сада није али ко зна. Пре недељу дана сам слетео низ степенице поред зграде, нога стала на лед па помислила да је време за клизање и кренула сама па сам такорећи пао на леђа. Срећом, умем да се снађем па сам подметнуо руке и одрао кожу (до црвеног али је остало суво) на подлактицама. Без прелома и без повреде а тако се ломе и глава и кичма.
Pa to su oni strucnjaci, takvi znaju bolje od lekara, trenera, ekonomista, pravnika, sve znaju. Sta ce njima knjizica oni znaju bolje od lekara :D
Elem, svi spominju kako je nekoga neki lekar usrao niko ne spominje koliko su ljudi spasili i koliko mozda u ovom trenutku spasavaju.
Не, ја питам лекаре јер као што сам рекао, већина другара су лекари са добром праксом и знањем. Неки су примаријуси медицине рада, неки су начелници клиника у болници, нису уопште за потцењивање. Углавном их нервирам када погледају моје налазе из лабораторије и слично. Ја не пазим на исхрану а они набили шећер и притисак. ;)
А уопште ме не занима да ли је неки лекар спасао стотину ако је моју мајку убио оперишући оно за шта није дошла и инатећи се на примедбу да је погрешио. После три недеље је прихватио да ипак уради оно што је требало из прве али је било касно. И сад мени да нешто значи то што је он (можда) спасио стотине пре тога.

Допуна, да не пишем нову поруку:
Ma totalna anarhija, prkosi se medicinsko/farmako mafiji.
Не размишљам тако али си ме подсетио на нешто. Када сам пре 6-7 година радио MRI колена, лекар ми је препоручио неку терапију и неке лекове. За почетак прашак а после инекције које коштају скоро 200€. Одем у апотеку и питам за прашак, јер је предлог био да пробам прво то а апотекарка пита како се тачно зове лекар који ми је то препоручио и где ради. Случајно?
Коју годину касније је отишао у апс јер је нешто муљао али није дочекао суђење. Двојица ортопеда су ми препоручили различите инекције (сличне цене) и у свакој апотеци су ме питали за име лекара. Случајно?

Зато ја најбоље обожавам да седнем у неку башту са другарима лекарима и консултујем их и онда радим шта ми кажу. Они сигурно неће да увале нешто.
 
Poslednja izmena:
Zato što je AMD nebitan.

Rx38Zgi.gif
 
Pitao bih vas da se razbolite u USA. Sto rece moj brat pedijatar koji je 3 meseca bio tamo za osnovno osiguranje dobijes da te nedaj boze hitna pomoc spasi da ne umres sve ostalo se placa.
Mislim da je Michael Moore napravio dokumentarni film o razlici zdravstvenog sistema u USA i Kanadi. Koliko je u Kanadi zdravstveni sistem prilagodjen obicnom stanovnistvu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa da, to je i problem ove drzave, sto samo gledamo sebe. To ako je istina je jako losa stvar i zao mi je zbog toga, ali to nije razlog da se pljuje po zdravstvu. Cak je i taj covek sigurno spasio mnogo zivota, a ko moze sa sigurnoscu reci da je on kriv? Ljudsko telo je jako kompleksno..
Pritom nemam nikakve veze sa lekarima, nit mi je ko lekar u blizoj i daljoj familiji..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Не пљујем ја по здравству, само кажем да ми није гаранција лекар у амбуланти или болници. Мајку сам одвео по препоруци директора ургентне хирургије који је овом рекао да стави стому а он је ладно отворио стомак, нешто радио са танким цревом, затворио и није ни ставио стому. Флора је пропала и мајка је од тада имала стални пролив, полако се сушила и отишла. Три недеље после прве операције је прихватио да је требало да стави стому и то је урадио али се цревна флора није опоравила.
Да ли сам рекао да је оперисао другог дана кад сам је одвео и да није ни питао шта јој је и зашто је дошла? Ни са њим ни са главном сестром није успела да разговара, нити су је нешто питали нити су рекли шта ће да раде. Само су је одвели и исекли.
 
Да не буде забуне, не пљујем ја по здравству и лекарима, само сам навео пример да може и скупо да кошта интервенција надменог лекара. Оцу су лекари продужили живот десетак година, мајци и више па ми је сметало што се овако завршило а уопште није морало да буде тако.
Цела моја прича је о томе да немам књижицу и да се не трудим претерано да савладам бирократске препреке да до ње дођем јер ионако не користим услуге лекара пошто не морам. То је углавном везано за мој организам, метаболизам и шта већ, то сам углавном наследио од мајке која је први пут имала температуру последње године живота.

Ево, чим прођу празници, идем да извадим књижицу да не буде да сам негативан. ;)
 
Meni je baš drago što si to razrešio sa sobom, a verujem i drugima ovde.
 
Milorad Pupovac je ubedljivo najinteligentniji, najmudriji je od svih i treba mu dati da vodi Srbiju.
Bio bi neuporedivo uspešniji od mnogih do sada.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
Тако су се ређале неке поруке па су и моје наставиле низ, лоше се склопила прича да сам неко ко је против. А ја сам само здрав и лењ да чекам редове и попуњавам папире. Идућег месеца ми стижу неки документи који ће да олакшају вађење књижице па је то ионако било у плану.
Мада се надам да нећу да је користим осим ако ме не убеде да урадим анализу крви да сазнају одакле ми онолики еритроцити а живим у граду. ;)
 
Da li je i zvezda k.urva il' ste samo vi ...

nego, šta ima po bioskopima? :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja baš ne volim SNS. Dobio 85k na kladionici i razmišljam da li da kažem ženi ili da sevne pixel 3.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ Koliko vidim, ima ih trenutno na stanju u T-Maniji. Baci pogled.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Hvala, ne stigoh danas. Valjda ću sutra, tolika je guzva u gradu da je to neverovatno.

Inace ne vidim poentu pisanja pojedinih pametnih ljudi u topicu.
 
Milorad Pupovac je ubedljivo najinteligentniji, najmudriji je od svih i treba mu dati da vodi Srbiju.
Bio bi neuporedivo uspešniji od mnogih do sada.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Па до сад је и јесте водили, Тадић, Вучић, Џинџић, Милошевић. Све ликови чије је прво радно место у Србији фотења а нико од њих не схвата Србију као Државу свих њених грађана без обзира на веру и нацију већ као матицу. А то конкретно значи крава музара.
А дотични господин Пуповац јесте ок лик и није дезертер као сви остали који су избегли у Србију. Милорад је осетио шта то значи фашизам и сигурно да би знао да цени различитости и према томе има основу да буде добар прецедник....али не државе, може скупштине, клуба посланика итд.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Kakva "da vam kazem ja kako stoje stvari" tema... daleko je 8. januar; nazovite me prorokom, ali imam osecaj da ce ova tema odneti neke zrtve, uprkos vrlo labavim pravilima.
 
Да не буде забуне, не пљујем ја по здравству и лекарима, само сам навео пример да може и скупо да кошта интервенција надменог лекара. Оцу су лекари продужили живот десетак година, мајци и више па ми је сметало што се овако завршило а уопште није морало да буде тако.
Цела моја прича је о томе да немам књижицу и да се не трудим претерано да савладам бирократске препреке да до ње дођем јер ионако не користим услуге лекара пошто не морам. То је углавном везано за мој организам, метаболизам и шта већ, то сам углавном наследио од мајке која је први пут имала температуру последње године живота.

Ево, чим прођу празници, идем да извадим књижицу да не буде да сам негативан. ;)


zmaju, knjizicu vadis ako si nezaposlen za bukvalno 10 min ... bar tako bilo pre dve godine .... koliko znam nista se nije menjalo, meni je veca komplikacija bila kad sam im rekao da hocu da placam sam osiguranje i necu besplatno, nastakla drama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno