Šta je novo?

WD purple problem ?

solajam

Slavan
Učlanjen(a)
19.05.2007
Poruke
1,112
Poena
360
Kupio sam wd 1tb purple . Izbacuje gresku . Medjutim kabl i napajanje od kabla nije problem jer stari Toshiba 1tb nema greske u radu.


Da li je ovo za reklamaciju ili ne , kako srediti ?
 

Prilozi

  • wd2.jpg
    wd2.jpg
    187.3 KB · Pregleda: 113
  • wd01.jpg
    wd01.jpg
    127.1 KB · Pregleda: 106
Probaj sa drugim sata kablom, obavezno one sa žabicama.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probao sa drugim kablicima - imam od Asus ploce vise komada novih , cak sam i na drugo mesto ubacio sata kablic, promenio strujni kabl i isto se desava. Dok sa Toshiba 1Tb sve korektno prikazuje.
Sad formatiram HDD pa cu videti da li se ista promenilo.

Uzeo sam ovaj purple jer je bio najpovoljiiji u radnji a rekli su da moze I na desktop za fotografije, download a sad nadjoh da su to diskovi namenjeni za video nadzor itd...
 
To sto su diskovi namenjeni za video nadzor ne znaci da ne mogu da se koriste i u kompu. Ja ih licno preferiram zbog video nadzora i ne stavljam druge diskove u dvr. E sad sem kabla probaj da ubockas hard na drugom sata konektoru na ploci.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Može taj hdd za desktop ali za to nije predviđen.
Mislim da nećeš rešiti ništa formatiranjem, tj da će r/w greške ostati zabeležene.
Javi šta si uradio.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probao sam i na drugo mesto da bocnem hdd ali isto pa sam resio da uradim format (ne brzi nego lagano da odradi)

Kopirao sam fajl sa toshibe na wd a potom sam vracao kontra i izgubio fajl 60gb tj doslo je do greske :(
 
I dalje pise da postoji greska, od formatiranja nista nije bilo :(


Može taj hdd za desktop ali za to nije predviđen.
Mislim da nećeš rešiti ništa formatiranjem, tj da će r/w greške ostati zabeležene.
Javi šta si uradio.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Skini sa WD sajta
Data Lifeguard Diagnostic i pusti test.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Treba da radis Low level format ili upis nula na celom hard disku, koristi MiniTool Partition Wizard ili WD alat. Nakon toga Victoria alat pa ces videti kakav je. Moze da se desi i da mu je cache neispravan.
 
Hvala ljudi !

HDD ce biti poslat na reklamaciju, formirana particija nestane pa iziskuje nov format.
 
Definitivno nesto nije u redu sa hardom, samo trazi da ti danas/sutra daju drugi hard da te ne uhvate praznici i cekas danima.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Bas ce da mu daju drugi...
Ima da se naceka. ;)

Sledeci put kad kupujes hdd ili se ne razumes mako u to sto kupujes, pitaj prvo a ne da uzmes ono sto ti trgovac nudi "jer to moze da radi i tamo".
Trazi ti zamenu za plavi wd hdd izuzev ako ti ne treba za snimanje video nadzora.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je da se pozove na zakon zastite potrosaca gde jasno kazu da uredjaji starosti do 6 meseci nemaju pravo da se popravljaju ako kupac ne pristane na to vec se uredjaj menja novim ili se vraca novac. Bar ja do sada nisam dugo cekao na reklamacije, resavane su u roku od 1-og do 5-et dana.

Lepo rece Zeha pre kupovine dobro se raspitaj a sad trazi Blue verziju ostace ti za pivo ili neku flesku.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pa ovaj sam uzeo jer je u radnji bio najjeftiniji a sa 3 godine garancije, obzirom da sam bio u prolazu uzeo sam sta su imali , inace radnja od mene je udaljena oko 60km.

Nije problem da cekam imam hdd a nije ni problem doplatiti pa uzeti i nesto skuplji.
 
HDD su pokupili 28.12 a danas 03.01 sam vec dobio poruku da reklamacija nije uvazena, obzirom da su praznici neverovatno kako su to brzo testirali / proverili…


Bice ovo natezanje :(
 
sam reprodukujes problem i snimis/slikas i spakujes sa reklamacijom,ovako je rekla kazala...drzim ti palceve.
 
Hvala . Videcu sta ce biti do kraja.
 
Poslednja izmena:
Nego obzirom da je hdd namenjen video nadzoru zar takav hdd kad se stavi u desktop zar ne bi trebao da radi bez ikakvog problema kao i drugi hdd ??? Namena mu je bila za fotke i download ssd koristim za sistem.

Najprostije rečeno ne.
Videu koji bi išao na njega (kada se koristi za video nadzor) apsolutno ne smeta ako se zagubi koji frejm dok kod podataka nije slučaj, jedan loš sektor i dobiješ korumpiran fajl.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Wd purple hdd u obicnom desktop racunaru se ponasa kao najobicniji hdd, opcije fw (i sa njima osobine ponasanja) za videonadzor se aktiviraju iskljucivo u uredjajima/os/sw predvidjenim za to. Prosto hdd je izgleda neispravan, to nema veze sa tim da li je blue, purple ili koji drugi.
 
Po njima ispravno…, ako su ga u opste i testirati za vreme praznika. Jedino da probam kad HDD stigne da na win10 podesim da je HDD stalno aktivan, mozda kad se hdd uspava win10 ne moze da ga opet prepozna ???

Ako i to ne vredi opet cu reklamirati pa tako u krug...
 
reprodukuješ problem,snimiš klip fonom i pošalješ zajedno sa reklamacijom.
 
Nazad
Vrh Dno