Šta je novo?

SBB Cisco EPC3928S neće na 40MHz

Wolf1

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2013
Poruke
51
Poena
160
Kao što i mas naslov govori, imam pomenuti problem !

Desava se s vremena na vreme, da channel width bude 20 MHz i da nikako ne mogu da postavim na 40 MHz.

Ovo mi se odražava na brzinu interneta koji na PC primam putem TP Link usb-a deklarisanog na 150mbps.

Probao sam sa restartovanjem uređaja, menjanjem kanala, podešavanjem na N, B/G. Nije dalo rezultate.

Sinoć je jedino htelo na kanalu 1 da postavi 40 MHz, danas neće ni na jednom.

Unapred se zahvaljujem na pomoći i savetu !


index.png
 
Možda ima previše smetnji na drugim kanalima, pa ruter neće da pusti dva kanala istovremeno.
Šta piše ako za glavni kanal izabereš 2? Da li je i onda interference level acceptable?
 
Poslednja izmena:
Hvala na interesovanju !

Mislim da smetnje nisu problem, jer oko mene ima samo 5 AP koje skeniranje detektuje, od toga je jedan bezicni stampac i jedan UNIFI.

Koji god kanal da izaberem kao glavni, bude acceptable.

Pokusao sam i sa vracanjem na fabricka podesavanja, korisnicka sluzba je pokusala i ona da resetuje,podesavanja ,nije dalo rezultate.

Mislim da je ipak do uredjaja, tako da cu posle praznika da ih zovnem da dodju,pogledaju i zamene uredjaj.

Zanimljiva stvar jer da kad odradim speedtest telefonom, brzina bude oko 90/6 mbps (paket je 110/6 mbps), sto je ok, jer i sam uredjaj verovatno ne moze da isporuci vecu brzinu preko wifi.
 
Možda ti telefon ima dve antene, pa podržava dva prostorna strima i brzinu od 144 Mbps preko 20 MHz kanala, a TPLink možda ima jednu antenu, pa mu je brzina 72 Mbps.
Imaš ovde tabelu sa mogućim brzinama:
http://mcsindex.com
 
Bice da je tako kako si naveo ! Ovaj TPLink je WN722N sa jednom antenom !

Uspeo sam da nabavim duzi kabal, pa cu videti sta mi je ciniti ubuduce.
 
Nazad
Vrh Dno