Šta je novo?

5.1 zvucnici uz TV

damjann4

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
24
Poena
55
Zainteresovan sam za kupovinu https://www.logitech.com/en-nz/product/z607-surround-sound-system. Međutim, kapiram da ukoliko bi se bt povezao za tv dobio bih stereo zvuk na svih 5 satelita ili gresim ? A buduci da zvucnici imaju samo analogni input a tv digitalni output da li neko zna kako bi najbezbolnije zicano povezao iste za tv ? Da li moze neki dvd ili slicno da se iskoristi za passtrough zvuka mozda ili ?

Hvala :))
 
Da zamolim modove da ovo prebace u ''sta da kupim?'' , mozda se neko smiluje pa mi i pomogne :)
 
Ja koristim ovo, doduše na 2.1 zvučnicima. Ima ga i na KP. Ako se odlučiš za 2.1 toplo bih ti preporučio Logitech z337.
 
Poslednja izmena:
ovaj logitech nisam čuo, ali svi modeli koje jesam su korov džubreta.
dno dna koje može da zvuči dobro samo ljudima koji nemaju sluh.

inače, mršavo je to. sabvufer 25w i 11w po kanalu.
z605 (jeVtiniji 5000 din) su ti jači za nijansu (27w sub i 15w po kanalu), ali nemaju BT ulaz.
logicrap nastavlja staru tradiciju da u istoj klasi svake godine izbacuje slabiji, lošiji i skuplji model.

za 150e koje planiraš da potrošiš možeš da kupiš izuzetno kvalitetno i dobro ocenjeno D class nobsound pojačalce koje sam skoro čuo i oduševiJo se
(20e, ima ugrađen DAC i Bluetooth, ludilo)


i ostaje ti 130e za koje možeš da kupiš IZVANREDNE kutije na kp, i da imaš extremno kvalitetan zvuk u kome ćeš uživati dugo.
 
Poslednja izmena:
Buduci da sam kompletni amater na polju, bio bih ti zahvalan ako bi mi preporucio i neke kutije na kp, tj modele istih ?

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Treba ti 5.1 DAC za to.

Ako si filmofil i hoces nove zvucnike bolje uzmi i neke Genius 5.1 (posto Microlab 5.1 zvucnici nisu dostupni) do 12000 din nego precenjenog Logikrsa.

Ovaj model ti je prepakovani indijac F&D FX3800.

F&D FX 3800 i Logitech Z607

4148B1o81lL._SX425_.jpglogitech-z607-980-001316-zvucnici-sa-bluetooth-podrskom-5-1-160w-crni_BKjaT_3.jpg
 
kroz optiku mogu da prođu samo Dolby Digital i DTS lossy formati ili PCM od lossless.

Dolby TrueHD i DTS HD master idu kroz HDMI, tako da je ovaj 5.1 dekoder suvišan, jer je broj surround izvora mali.
Moguće je uraditi Upmix 2-> 5.1 kanala, ali je to dodatno bespotrebno procesiranje zvuka, od čega samo može da boli mozak.

Takođe, Genuis je jedna od retkih firmi koja može da se podiči Gorim kvalitetom zvuka od logitecha. Zaobilaziti u najširem luku.

Idi na kvalitetno Stereo Pojačalo (ovaj nobsound možeš da kupiš na kp, po istoj ceni kao u kini) i par Dobrih zvučnika. To je najbolje što može da se nađe do 500e žive vage

od zvučnika, na brzu brzinu, npr ovi-
https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Heco-Interior-Reflex-30H-70968485-oglas.htm

Kad to čuješ, odi kod nekog i poslušaj neki genius ili logi... pa uporedi ;)
 
Poslednja izmena:
Auuu kokane brate al znas znanje.... [emoji1]

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno