Šta je novo?

NZXT H500 - Kuler gore ili napred

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,466
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Gornji fabricki kuler se izgleda ostetio u transportu, cuje se kao glasan HDD.. ako budem uzimao zamenski, da li opet da ga stavim gore, ili napred, ne znam sta je bolje za ovo kuciste..

Kablovi su odradjeni odlicno, nema nijednog na vidiku, pa gledam jel bolje da ulazi hladan vazduh od napred, ili oba (gornji i zadnji) da samo izbacuju vazduh..
 
Koliko si zadovoljan sa kućištem? Kakve su ti temperature? Vidim na netu da CPU hoće da budu povišene. Jel ti se skuplja prašina? Neki pričaju da ako se ventovi ne stave napred hoće više prašine da se skuplja ali da ne utiču pozitivno na temperaturu.
 
najbitnija su ti ta dva prednja fana koji ubacuju svez i jedan zadnji koji izbacuje vazduh iz kucista pa gledaj da to prvo obezbedis... jos bi bilo bolje kad bi uzeo 2x 14cm umesto 12. taj gornji mozes da stavis kao bonus kasnije ako ti je mnogo da kupujes par komada djuture posto dobar vent uopste nije jeftin.
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam, u testu Gamers Nexusa je ispalo da definitivno treba ukloniti filter sa gornjeg ventilatora, kao i da je kućište optimizovano za negativni pritisak (više vazduha ide napolje nego što se uvlači). Ja bih stavio jedan 140mm vent napred (da duva u procesor jer je to slaba tačka H500) i jedan pozadi, uz uklonjen filter sa gornjeg panela. Možda čak i jedan napred i po jedan pozadi i gore, pošto stvarno nema neki intake.
 
Poslednja izmena:
pa zar nije bolje da stavi dva napred i jedan pozadi nego jedan napred, jedan gore i pozadi? kad je vec intake problem...
 
Najbolje da 2 ubacuju vazduh i 2 izbacuju, tako će svež vazduh biti usmeren ka procesoru. Prednja maska je restriktivna zato napred obavezno 2 komada. Gledati da budu 14cm, zbog boljeg odnosa protok vazduha/buka i da budu PWM pa da ih regulišeš preko ploče, ako ploča podržava PWM regulaciju. Znači što više ventova sa manjom brzinom i biće tiši rad i dobar protok vazduha.
 
Poslednja izmena:
mislim da ova ploca podrzava i DC regulaciju iz biosa za 3-pinske fanove... nece bas da ih uspori kao pwm ali moze da ih kontrolise...
 
O Borise pala nova masina, cestitamo, cestitamo i da sljaka lepo. Topao vazduh ide gore tako da gornji i pozadi vent neka izbacuju vazduh, menjaj taj drndavi i dodaj jos 1 napred.
 
Evo temperature samo sa Chrome-om otvorenim.. Nisam jos nista dirao, i dalje ne radi gornji kuler, tu je samo zadnji fabricki.. Verovatno cu tek na leto uzeti nesto dodatno da stavljam, ako su ove temperature ok za sad..

U pocetku nisam uopste primecivao ikakve zvukove ali sad kad obratim paznju ipak se cuje malo kuler, verovatno fabricki od procesora.. Jako malo i samo kad je totalna tisina u sobi.

Nisam merodavan da kazem kakvo je kuciste za vecinu forumasa, uzeo sam ga najvise zbog sjajnog izgleda, a ljudi iz V** H***a su uradili odlican posao sa sakrivanjem kablova..
 

Prilozi

  • 2600.jpg
    2600.jpg
    124.1 KB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:
pa zar nije bolje da stavi dva napred i jedan pozadi nego jedan napred, jedan gore i pozadi? kad je vec intake problem...

Izgleda da nije: https://youtu.be/7HK5Aulw7YI

Fabrički, H500 ima 2 venta koji izvlače vazduh, jedan nazad i jedan gore iza procesora...nijedan napred. Po GN testovima (a i nekim komentarima koje sam video po netu ranije), za CPU praktično nema neke razlike između dodavanja ventilatora napred i 2 venta nazad sa skinutim filterom gore. A ventilator napred je čak povećao temperaturu grafike. Ne znam na koju foru, ali eto. Činjenica da su fabrički postavili ventove za negativni pritisak govori da je za to i dizajnirano. I radi solidno. Nije šampion vetrenja ali je ok.

Pozitivni pritisak nije alfa i omega, iz nekog razloga smo istrenirani da ga smatramo za jedni validni način provetravanja iako postoje kućišta koja lepo funkcionišu i sa negativnim (mahom SFF, doduše), ako se svesno dizajnira sa tim na umu. Bitno je da vazduh ima gde da uđe, a u H500 ima, koliko toliko...
Mislim, H500 sa stock fanovima (2 pozadi, negativni pritisak) ima svega par stepeni lošiju CPU temperaturu nego Meshify C sa jednim fanom napred i jednim pozadi, i bolju GPU temperaturu. Nezamislivo, je l'?

Zato sam i predložio onaj raspored...čak i nije potreban vent napred. Bitno je samo da se makne filter sa gornje stranice da vazduh može nesmetano da izlazi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam postavio dva jeftina Raidmaxa gore i nazad a napred sam prebacio fabricke ventove. Temperature za cpu su gotovo identicne kao i kada je bio fabricki setup, jedino mi se cini da se graficka bolje hladi, tj. u jedinoj igrici koju igram skoro da ih i ne pali.
43cc7b7309371a64635c058279577e21.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
ostavio sve po fabricki bez gornjeg filtera temp su odlicne,sistem sapuce :)
 
Imam samo jedno pitanje. Koliko ste zadovoljni kvalitetom izrade, odnos cena kvalitet, a pitam najviše zbog bočnog stakla jer čitam da je poprilicno krhko, sudeći po komentarima na Amazomu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Po meni best buy for money....i vise od toga prezadovoljan...
 
Ja sam mog H500 uzeo preko oglasa za 65e, novog u kutiji sa garancijom. Momak odustao od sklapanja konfe [emoji16]. Iz te perspektive je najkvalitetnije i zasigurno najlepse kuciste koje sam ikada imao. Sve je odlicno osmisljeno i pravo je uzivanje sklapati masinu. Estetski je zaista upecatljivo a usudio bih se reci i gotovo perfektno.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Po meni best buy for money....i vise od toga prezadovoljan...
Ja sam mog H500 uzeo preko oglasa za 65e, novog u kutiji sa garancijom. Momak odustao od sklapanja konfe [emoji16]. Iz te perspektive je najkvalitetnije i zasigurno najlepse kuciste koje sam ikada imao. Sve je odlicno osmisljeno i pravo je uzivanje sklapati masinu. Estetski je zaista upecatljivo a usudio bih se reci i gotovo perfektno.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Hvala na fidbeku, upravo naručio :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da stvarno prelepo izgleda i kvalitetno je jako.. Nisam nikad bio fan providnih stranica ali ovde nekako lezi jer je malo zatamnjeno, a ja se razmisljam da ga jos nekako zatamnim da se jedva nazire sta je unutra, meni je to lepse (iako ce vecina da se krsti) nego da sija svaka RGB nijansa..
 
slazem se, ili tako ili skroz providno ali bez svetla, ili samo po negde diskretnog belog dimovanog osvetljenja. meni recimo to pomaze da vidim kakva je situacija sa prasinom unutra i da li sve radi :), mislim najpre na ventove...
 
I ja uzeh H500 i mogu reci da sam prezadovoljan. Kvalitet na izuzetno visokom nivou. Uzivo js lepse izgleda. Kulere sam ostavio kao sto su i dosli sa kucistem i za sada nemam problem sa temperaturom graficke sto mi je bila zabrinutost zbog zastakljene stranice.

20190807_233328930_iOS.jpg

Posto je kuciste napravljeno na principu negativnog pritiska mozda ce biti malo vise prasine ali posto mi je na stolu mislim da nije strasno. Probacu i sa napred dve 120-ice ali mislim da nista bitnije necu dobiti osim vise buke
 
Poslednja izmena:
svaka cast Rajkane, bas lepa masina :)
 
Hvala :)
 
NZXT ima jako los kvalitet srafova (ostalo je za pohvalu). Npr bazicni srafovi za otvaranje bocnih strana su katastrofa, samo sto se ne izlizu narezi. Imam utisak da ako kuciste budem otvorio 10-20 puta da ce narezi na ovim srafovima stradati.
Takodje, prilikom sklapanja desilo mi se da su se narezi na nekoliko srafova izlizali jer su otisli malo ukrivo. Tanak lim na pojedinim mestima (npr na dnu kucista gde se srafi 3.5" HDD caddy) se ugiba prilikom srafljenja i prosto tera srafove u stranu.

Cable management, i detalji su za svaku pohvalu, ali sta ih je kostalo ne zabuse na srafovima i da na kljucnim mestima bude malo deblji lim?
 
Nazad
Vrh Dno