Šta je novo?

Problem sa Ethernet konekcijom na Linux-u

Dark Soul91

Poštovan
Učlanjen(a)
08.01.2015
Poruke
396
Poena
70
Pozdrav svima.Posle duzeg vremena htedoh da probam najnoviji Linux Mint ali i u usb live modu i nakon instalacije, Ethernet konekcije nema.Probao sam i Ubuntu i Peppermint distro takodje isti problem.Verovatno je problem u drajveru ali i pre sam koristio gore pomenute distro-e na istoj masini i nisam imao ovakav problem.Takodje da naglasim da sam distro-e probao u dual boot modu sa Windows 10.Svaka pomoc bi mi dobrodosla.Hvala unapred.
 
Nisi ni izlaz inxi -Nx stavio ili bilo kakav drugi info o hardveru a tražiš pomoć...:wave:
 
Evo podaci o masini:

Cpu: AMD FX-6100

Motherboard: ASRock N68-GS4 FX R2.0

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050

Ako je potrebno jos nesto stavicu nije problem[emoji4]
 
Šta pokazuje

Kod:
lspci | grep -i eth
?

Edit: heh, ASRock da... probaj ovo

Kod:
rmmod forcedeth
echo "options forcedeth msi=0 msix=0" | sudo tee /etc/modprobe.d/forcedeth_options.conf
sudo update-initramfs -u
 
Poslednja izmena:
Komande mi nisu pomogle.Prva rmmod forcedeth mi je totalno zamrzla sistem posto sam je izvrsio.Nasao sam problem, u bios-u mi je bio onemogucen Boot From Onboard LAN, kad sam ga ukljucio net je proradio.Hvala ti sto si pokusao da mi pomognes[emoji4]
 
Komande mi nisu pomogle.Prva rmmod forcedeth mi je totalno zamrzla sistem posto sam je izvrsio.Nasao sam problem, u bios-u mi je bio onemogucen Boot From Onboard LAN, kad sam ga ukljucio net je proradio.Hvala ti sto si pokusao da mi pomognes[emoji4]

Uh, zaboravih da napišem da to treba uraditi iz maintenace moda.:zgran: U svakom slučaju, fino da je u pitanju bilo samo Bios setovanje.:wave:
 
Nazad
Vrh Dno