Šta je novo?

Google Drive - jel placa neko iz Srbije neki paket?

Ja se moram prebaciti na daleko skuplji OneDrive, neverivatno je da Gdrive nema password zastitu i da u Photis na telefonu mozes videti sve slike na driveu, ako zelis da ti uploaduje na drive, neverovatna glupost.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako skuplji? OneDrive 6TB je 100$ godisnje, plus dobijas Office 365 za 6 osoba!
I Business je 60$ godisnje za 1TB.

Za dobar NAS setup ne treba UPS.
 
Ne treba mi Office, treba mi backup od 100Gb za osnovne stvari.
One drive sam dodatno povezao za backup foldera na Windowsu.
2e je Gdrive mesecno, 280 dinara trazi Onedrive za 50Gb i nemaju opciju za 100, jer su slepci i hoce da ti utrape da im dozivotno placas drive i Office, za ogromne pare.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa podeli sa nekim:) Ni meni ne treba Office (imam vec 20+ retail licenci :p), ali pola ljudi oko mene je kupilo onaj Home, i podelilo, izadje ih manje od 2e mesecno Office + 1TB po korisniku.
 
Kako skuplji? OneDrive 6TB je 100$ godisnje, plus dobijas Office 365 za 6 osoba!
I Business je 60$ godisnje za 1TB.

Za dobar NAS setup ne treba UPS.
Da li jedan korisnik moze pod istim nalogom da koristi tih 6TB? Nista mi ne znaci 6TB ako mogu da ga koristim samo kao 6x1TB.

Kako za NAS ne treba UPS?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nisam isprobao da li moze shared u kucnoj, mislim da ne moze bez da napravis +5 accounta za sebe (to moze sigurno). Za poslovni znam da moze, ali imam JK nalog ogromne firme, moras da proveris sa nekim odavde da li vazi za osnovne business naloge.

Cemu UPS, za data security? Write-through diskovi, RAID1. Reseno.
 
Ja koristim Unlimited GDrive i OneDrive 1Tb besplatno za kucnu varijantu.
 
I ja sam razmisljao da pravim NAS, ali jedan synology, jedan ups, par diskova, izadje to na barem 300-400$. Plus moras da ga odrzavas. Sada kad dodje google one u srbiju, 2TB ce biti 100$ godisnje, cenim ga da za jedan NAS ima barem 3-4 godine google drive, a do tada ce cene verovatno jos na dole. Doduse, gubis svu privatnost podataka, ali ako nekog interesuju moje slike sa mora, neka analizira do mile volje :-D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ima li informacija kada ce doci Google One? Ja samo to cekam, pa da platim. Za sada mi radi posao i free, ali znacilo bi mi kada bih imao kvotu koju deli porodica :) .
 
Kao i uvek dobili vec skoro svi, ovim nas. Mozes u Avganistan da odes, ima. U Srbiji nema. Bas sam zadnji mail od supporta poslao sa tim pitanjem, jer 1TB mi je bas tu negde, precicu ubrzo, a 2TB je 2 crvene mesecno, nije malo. Cim jave meni, javim ovde. Inace, opravili su mi placanje, ali cema odgovor sa Google One.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^e ti onda vidi da li zelis da podrzis takve firme, koji nas uvek stavljaju nekako na kraj.
Zar nismo vec pouzdano ustanovili da oni koji su se registrovali i poceli da placaju usluge Google-u pre nego sto je Srbija stavljena na FATF crnu listu to i dalje mogu da rade, dok novi korisnici mogu da se slikaju?

https://www.bizlife.rs/en/business/business-news/serbia-on-google-s-black-list/

http://rs.n1info.com/Vesti/a430302/...za-pranje-novca-i-finansiranje-terorizma.html
 
Hi Milan,

Thank you for responding!

As of the moment, we're not that really sure as to when Google One will be available in your country.
 
Da zakljucimo, mogu da platim, (update has been deployed to enable your payment) ali koliko vidim, za 2TB morace da se plati 2K mesecno jos prilicno dugo.
Jel ima neko neki predlog za drugi cloud gde slike mogu da se pregledaju kao u google photos?
 
Zašto ne promeniš državu u play store ili otvoriš novi nalog na US play store, u tom slučaju može da se koristi Google One.
 
Da zakljucimo, mogu da platim, (update has been deployed to enable your payment) ali koliko vidim, za 2TB morace da se plati 2K mesecno jos prilicno dugo.
Jel ima neko neki predlog za drugi cloud gde slike mogu da se pregledaju kao u google photos?

OneDrive je najblizi tome, mada nema ni blizu feature-a, tipa onaj Assistent. Ali radi pretraga po pojmovima sa slika (auto, pas, macka...).
 
Zašto ne promeniš državu u play store ili otvoriš novi nalog na US play store, u tom slučaju može da se koristi Google One.

Koliko vidim, za to bi mi trebalo da imam VPN kako bi mi IP bio iz US i da imam barem jedan payment method iz US? Jel si radio ovo?
 
Poslednja izmena:
OneDrive je najblizi tome, mada nema ni blizu feature-a, tipa onaj Assistent. Ali radi pretraga po pojmovima sa slika (auto, pas, macka...).

Upravo to mi je plus za GD i Photos. Ima i fix lightning, rotate, svasta nesto je moguce uraditi.
 
Play store nalog mi je već bio US, a plaćanje sam uradio domaćom karticom. VPN sam koristio kad sam menjao drugi nalog u US kako bih ga dodao u Family.
 
Payoneer nam izdaje kartice, a Google ne sme storage :)
Koliko sam skontao, u pitanju je savetodavno, a ne zakonodavno telo, a kako Srbija nije bitno trziste za Google, Google-ovcima je lakse da postuju savete nego da se bave proverama i eventualno rizikuju da budu upetljani u neku aferu oko pranja novca...
 
Što plaćati google drive kad na mail.ru ima 1tb besplatno?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Bilo pre kao promo, mislim da nema više 1TB besplatno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nema.
 
Sad mi je žao što još naloga nisam otvorio [emoji20]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
bilo pre nekoliko godina.
sada je ekonomska cena.
 
Vidim na ebayu se prodaje edu email
Amazon prime 6 mjeseci i Google drive unlimited
 
Koliko sam skontao, u pitanju je savetodavno, a ne zakonodavno telo, a kako Srbija nije bitno trziste za Google, Google-ovcima je lakse da postuju savete nego da se bave proverama i eventualno rizikuju da budu upetljani u neku aferu oko pranja novca...

Google ne zeli da udje u.pranje novca, s sam otvoreno ne placa porez?:)
 
Ali oni to rade u okviru postojecih zakona, nesto slicno kao i Novak Djokovic, dok je to zbog cega je Srbija na FATF listi nezakonito ;)
 
Procitaj opet tacno kako si napisao ono ALI :p
Ne mozes koristiti "savetodavno" i "nezakonito" da bi opisao isto. Ako je nezakonito, onda ne sme i tacka. Ako je samo savetodavno, onda ocigledno nije nezakonito.

Ono sto Google radi (i ostali) nije zakonito. Samo sto oni mogu toliko da izbegnu porez, da drzave ih mole da plate, tj. dogovaraju se "koliko zele da plate". Problem je dokazati da je nacin tog izbegavanja nezakonit, jer su zakoni napisani da odgovaraju onima koji imaju puno novca ("tajnost").
Jos veci problem je sto firme tipa Google mogu olako izbeci sav taj porez. Za razliku od Apple-a i Amazona koji imaju fizicku robu.
 
Nazad
Vrh Dno