Šta je novo?

Google Drive - jel placa neko iz Srbije neki paket?

TEP3A

Čuven
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poruke
1,861
Poena
695
Pozdrav,

hocu da kupim iz Srbije 1TB storage na google drive (treba mi za backup slika), ali mi platna kartica uvek stoji kao - Unavailable.

Ta kartica mi je default payment method u play store-u, par puta sam kupio neke app sa njom bez problema.

Jel imao neko slicna iskustva, i pre svega, jel uspeo neko da kupi google drive storage iz Srbije?
 
Da, i meni je unavailable, a na PS-u radi bez problema.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne, mi smo u MS taboru, tj pazarili smo office 365, gde imas 1 TB one drive prostora. Razmisli o toj varijanti + dobijas office i 60 skype min uta mesecno ;)
 
Da li je moguce da ne moze is srbije da se kupi google drive?

@serbiadiablo: pa sada sam na 880GB. Ocekujem da u narednih par meseci google daje 2TB za sadasnju cenu 1TB. Tako da mi je 1TB tesno :)
 
Pa ti si pitao za 1tb :)
Mislim da vec neko vreme ne prolaze kartice, jos od onog skandala kad su nas stavili na crnu listu... Mozda neki workaround, sa US paypal?
 
Ne moze da se doda paypal kod mene, ne nudi mi opciju. Samo CC.
 
Jesi isao sa vpn opcijom?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nije mi palo na pamet. Cek.

Update: nece, nema sanse. Ista kartica u play store-u malopre ponovo koriscena.
 
Poslednja izmena:
Znam da je pitanje u vezi placanja za Google, ali mozda je pametno pogledati i alternativnarjesenja. Ponekad moze Office 365 home verzija da se nadje i za 50 eura. 5 korisnika, i 1TB za svakog.
 
Trenutno je 6500 za Office 365 godisnje, za 6 korisnika. Mozda moze jeftinije ako kupis kroz US store :)
A GDrive 1TB je 10.500.

Ja bi probao, mesecni 100Gb za proveru, ali moj GP je podesen na Indiju :)
 
Plaćam ja 200 GB mesečno, sve prolazi bez problema. Imao sam 100GB jedno godinu i po pa sam pre tri meseca povećao. Probaj manje da kupiš.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao manje iznose, probao rate i odjednom. Nece. Probao i kolega danas da Telenor Banka karticom, skinuli 1e, vratili 1e, ali i njemu unavailable.

Gledao sam google jer sam u njihovom ekosistemu, takodje uskoro po ceni 1TB idu 2TB. Ima i alate za rad sa slikama kroz Google Photos. Da ne pricam kako je dobra pretraga :-D

Testiram sada OneDrive da vidim kako hendluje slike i klipove.

Da li je na OneDrive moguce da nekako koristis onih 1TB od drugog usera kad iskoristis svojih 1TB?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Proveri na https://payments.google.com/ u Settings > Payments profile > Country/Region, da li ti je odabrana Serbia (RS) ili možda Serbia (CS). Ako je CS, moraš da promeniš na RS, a to znači da moraš da napraviš novi payment profile, jer zemlja zapravo ne može da se promeni. CS je oznaka za Serbia and Montenegro, a pošto ta zemlja više ne postoji, ne radi ni plaćanje.
 
Meni je RS, a opet ne može.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Proverio sve, RS, skinut 1 eur, ali i dalje unavailable. Probao najmanje i najvece iznose i mesecne rate. Ima vise nego dovoljno novca na kartici (Visa business electron, i dinarski i devizni racun imaju dovoljno sredstava) istice 7/2019. Jedino ako smo blacklistovani.
 
Pa rekoh ti da jesmo, kao greškom, ali jesmo...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Probao sam i ja sada, ne može. Sigurno smo na crnoj listi. Da li je realno ovo ?
 
Meni je radila VISA debitna kartica CreditAgricole banke, a sada koristim Master iz Telenor banke. Nijedan problem sa Google servisima. 100gb Google drive, play music, play store.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Kolega bas juce probao sa Masterom iz Telenor banke, uneo, skinuli 1E, vratili 1E, i dalje unavailable.
 
Na koju zemlju ti je nalog?:)
Jojo
 
Poslednja izmena:
Kod mene na Republika Srbija

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Meni je upravo prošla kupovina 100GB sa Visa electron od tekućeg računa.

Adresa mi je indijska, cene na Play Storeu mi prikazuje u dinarima, ali pre samog plaćanja je prikaže u rupijima.

Tako da je cena 100GB bila 207din, a sa kartice je skinuto 198.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
7558e24000f729084c640e8bcbaf0024.jpg
 
Poslednja izmena:
Republika Srbija (RS).

Da li da se napravim pametan da se prebacim na neku drugu zemlju, da mi ne ukinu subscription?
 
Probao sa Slovenijom, nije htelo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Izgleda da su te kartice koje koristite dodate pre onog blacklist-ovanja koje kao vise nije na snazi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
3rd level support trenutno radi na slučaju. :-D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja koristim i placam godisnje bez problema sa Visa Electron karticom.
 
Ja placao dok nisam uzeo NAS. Masterom nikad problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam razmisljao da pravim NAS, ali jedan synology, jedan ups, par diskova, izadje to na barem 300-400$. Plus moras da ga odrzavas. Sada kad dodje google one u srbiju, 2TB ce biti 100$ godisnje, cenim ga da za jedan NAS ima barem 3-4 godine google drive, a do tada ce cene verovatno jos na dole. Doduse, gubis svu privatnost podataka, ali ako nekog interesuju moje slike sa mora, neka analizira do mile volje :-D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno