Šta je novo?

CSGO

pisheas

Poštovan
Učlanjen(a)
16.08.2017
Poruke
13
Poena
55
Moja oprema  
Mobilni telefon
iphone 13
Steam
https://steamcommunity.com/id/DritanJunior/
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zzz ljudi, potrebna pomoc. Upgrade bih pc za csgo da povecam fps. Imam sledece:
-rx 470 4gb strix o4g
-i3 6100
-MSI H110M PRO-D
-8gb ram ddr4 (jedan stap) 2113mhz cini mi se
-Napajanje LC600H-12 600W

Zamjenio bih procesor i maticnu mozda i napajanje ? Surf sam malo po netu i vidio da i5 8600K radi bolje od i7 8700k za CSGO? Sobzirom da je ne znam da overkolokujem morao bih da platim nekog za to. Ali ako ce bolje da radi nije problem.

Ako bih uzeo ovaj procesor koju maticnu da uzmem?
 
Sa tom konfiguracijom koju imas sad, trebalo bi da ti radi sve lepo.

Nijedan od tih procesora ne pasu na tvoju maticnu...
Najbolji za tu maticnu je i7 - 7700K
On je oko 340-380e i bolji je od bilo kog drugog i5 procesora koji pase na tvoju maticnu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za csgo ti je tu najbolji izbor 7600k, sve preko je cisto bacanje para.
Csgo radi na brzinu(clock u Mhz) jezgra i nema benefita od vise od 4.

A najrealniji izbor ti je 6600k, jer je 60e jeftiniji od 7600k, a slabiji mozda 10%.

Oba ta procesora lagano guraju preko 300 fps u csgo na 1080p, samo ako grafika isprati.
 
Poslednja izmena:
Bocni najjeftiniji i5 6xxx/7xxx koji mozes naci bez T ili S na kraju i to je to.

Mada najjeftiniji je 155e na oglasima, ako uopste ima po toj ceni. Ja bih prodao plocu i uzeo Ryzen 2600 i B450 Tomahawk ili neku jeftiniju B450.
 
Poslednja izmena:
Ryzen ce mu biti gori za csgo, spor je, a nema nikakve koristi iznad 4 jezgra, cisto bacanje para.
Ryzen je mozda najgori izbor tu.

Csgo bukvalno radi na brzinu jezgra, a ako ce da baca pare, onda neka baci pare na 7700k.

Meni je to sve suludo pored 6600k za 180e i zavrsene price, ali ok, svako svoje pare trosi kako hoce.

Spominjem K procesore samo zbog viseg kloka, a opet, male razlike u ceni u odnosu na ne K procesore.

Ako hoces da klokujes i izvlacis sto vise, onda uzmi 8600k i neku Z370 plocu od preko 200e.
Za to ti treba jak kuler, moja preporuka Noctua D15, pala je cena dosta.

Takodje zameni rame za barem 3000Mhz.
Od grafickih preporucujem da ne uzimas 1070, baguje csgo na dosta njih, ukljucujuci i kod mene, pada mi fps sa 400 na ispod 80 jer resi da koristi 1% gpua, ima neke tripove.
Najbolja kombinacija je 8600k i 1060 6gb.
Za klokovanje imas tutoriale korak po korak na netu, nemoj neko da ti uzima lovu za takvu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stinu, ima svakakvih hohstaplera :)
 
Poslednja izmena:
Slazem se, momak je vrlo pametan, svaka mu je ka njegoseva...
Sto ti je on rekao to bi ti i ja rekao..

Imas grafu za 160e 1060 6gb oc
Imas procesor za 180-240e da li to bio 6700K ili 7700K neka od ta dva bi ti ja preporucio naravno uz maticnu Asus Z270 P koja kosta 120e, uzmes jos za 50e 128gb ssda. Sto znaci da ti za 500e imas komp koji realno moze da pokrene bilo koju danasnju igricu bez problema [emoji16]

Kod procesora imas opciju K (clock) a uz asus z270p maticnu mozes jako brzo i jednostavno da klokujes iz par klikova...

Ako hoces ja imam maticnu asus rog z270p Prime, vrlo rado cu ti prodati, koriscena svega par meseci, nikad klokovano nikad nista radjeno na njoj, čista kao nova [emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A sto bi to radio za CSGO? Na toj masini u proseku vrti FPS od 170 do 210. Koji ti to monitor imas da bih video to i da bi ti znacilo? Bacas pare, ali tvoje su, pa kako god.
Svi klipovi na youtube pokazuju fps toliko sa sve snimanjem.
 
Ja sa 1300x imam 200+ fps na csgo, ne vidim problem. Imao sam kad sam testirao, kad sam uzeo Ryzen, mozda se situacija promenila.

180e za 4/4 procesor je suludo, makar radio i na 7GHz.
 
Nije suludo, ako ti je cilj samo csgo, koji najvise benefita ima od kloka, a ti mu predlazes da baca pare na jezgra koja mu nece apsolutni nista znaciti.

Sve preko toga je bacanje para, ali opet, ako ce da baca, napisao sam mu kako je najbolje da ih baca za csgo.
 
6600k bustuje do 3.9GHzz Ryzen druge generacijs moze da radi na 4GHz bez problema na B450 ploci.
 
Ako je poenta da isteras svoje, onda da, a u realnosti se svaki 6600k klokuje na 4.3-4.5Ghz na kuleru od 20e , lc cc120.
I dodatno, vec ima plocu za to, nema potrebe da se izmislja topla voda.
 
Poslednja izmena:
Ima H110 plocu? Jedino da hakuje bios tj. ubaci hakovan. Svakako ne bih dao 180e na 4/4 CPU u 2018, apsolutno previse.

6/12 na 4-4.1GHz>>4/4 na 4.3-4.5GHz, osim ako je tih 10% razlike u kloku toliko bitno, u realnosti nece videti razliku u CSGO izmedju tog i5 i R5 na ~4GHz.
 
Poslednja izmena:
Ja se slazem sa time, ne bih ni razmatrao 4/4 procesor generalno, 8600k i 8700k su mi licno minimum, ali ne kupujem ja i njegove potrebe nisu moje :)

Ti mu preporucujes da za iste pare uzme plocu i procesor na kom ima 180-200fpsa, umesto 6600k, na kome ima 250-400.

A za bacanje para na csgo mu je opet najbolji izbor 7700k, nema Ryzen sta da trazi u high fps igrama, jer iste rade na brzinu, a ne kokicinu jezgara.
 
Poslednja izmena:
Nesto mi se poruke brisu...
Ja sa ovom konfiguracijom imam 200-250fps, zavisi od mapa. Isto tako imam problem gasi mi se monitor u radu a PC radi.... Igram csgo i odjednom monitor mi se izgasi, da bi ga upalio moram rr pc....

A svakako je malo stara konfiguracija, jace od dvije godine pa bih iz tog razloga poboljsao malo...

Svakako cu uzet sad i nov monitor dobra akcija i dodje dzabe...
 
Nazad
Vrh Dno