Šta je novo?

Microlab Solo 3 na neko pojacalo?

Učlanjen(a)
19.09.2000
Poruke
3,865
Poena
815
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600 + Scythe SCMG-5100
Matična ploča
Asus B550 TUF Gaming Plus
RAM
Kingston 2x16 GB DDR4 3200 CL 16
GPU
ASUS GTX 1080 ROG Strix 8 GB
Storage
Kingston SA2000 1 TB + 2x4 TB WD Red
Zvuk
Integralac
PSU
Cooler Master V750 gold
Kućište
Thermaltake Urban T31
Monitor
HP Envy 27'' 4K
Miš & tastatura
Mad Catz RAT 5 + Genius tastatura
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra SD 256/12
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nabavio sam ove zvucnike, i povezao sam ih sa TV-om preko optickog kabla (DAC). Problem je u tome sto nemaju daljinac (i ne mogu da podesavam jacinu tona), pa razmisljam da ih povezem sa nekim pojacalom koje ima daljinac.
Da li je to moguce, sta je potrebno da se uradi, posto ovako vise ne moze :D

Ili da ih prodam i uzmem sound bar i zavrsim posao.
 
Ja mislim da ne može, jer su u pitanju aktivni zvučnici. Neka me ispravi neko ako grešim.
 
Ne mogu na pojačalo jer su aktivni. A ne znam smisao soundbara kad ne može da pruži užitak na nivou normalnih zvučnika. Bolje prodaj te pa kupi neke sa daljinskim.
 
Hm, sve gore od goreg :) Ne ulaze mi se nista specijalno u zvuk, a najradije bih da povezem neki soundbar (imam samsung UE49KS7000), za nekih 200-250 evra, jos ako moze na 1 daljinac, bilo bi odlicno.

U principu bi se koristilo samo za filmove i serije.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, za te pare imaš Solo-9C, ili neki kombo polovno pojačalo + par pasivnih kutija.
 
uglavnom sve sto povezes preko hdmi ce imati CEC protokol i mocices da kontrolises preko jednog daljinskog... dal je to avr, soundbar ili hdmi dac (ima i to), to je tvoj izbor... najlaksi ti je soundbar u sustini...
 
Za tu svrhu uzmi yamahu yas-207 i završi poso.
 
Ne razumem u čemu ti je problem da ostaviš zvučnike na nekih 50-60% a volume podešavaš preko tv-a ili plejera
Ili možda to nije moguće preko optike,nikad nisam tako povezivao
 
Ako ti vrhunac zvuka nije imperativ, poveži te zvučnike na izlaz za slušalice televizora (zvučnici sigurno imaju i audio IN), te ćeš preko daljinca TV-a moći da radiš voliume up/down.
 
Koliko vidim, tv nema izlaz za slušalice...
 
Uf! To je gotovo neverovato. Koji model TV-a je u pitanju?
 
Napisao sam gore, Samsung Ue49ks7000.
 
ima valjda headphone out na onom breakout boxu ? pogledaj za svaki slučaj
 
Od konektora ima ovo:

konektori.jpg
 
E mjau mjau mjau ih TV. :mad:
Sve samo da moramo da otpišemo staru tehniku.

Kada se setim koliko sam se iznervirao kada sam ukapirao da onaj prvi fancy skupi LCD što sam kupio, nema AUX audio out. Naravno, ukapirao sam kada sa ga postavio na policu, i krenuo, sa kabelom od Yamaha HiFi-ja u ruci, pozadi da tražim činčeve. Pa još kasnije, kada sam ukapirao da na SCART-u (koji je postojao pozadi), NE izlazi zvuk sem sa analognog tjunera... :mad: :smash:

Stormbringer-u, ako nemaš audio out, ne možeš da radiš to što želiš. I ćao.
 
Poslednja izmena:
Toga sam se i plasio :) Izgleda da ce ovi Microlab Solo 3 uskoro na oglas, a ja idem da trazim neki soundbar :)

Hvala svima na pomoci!
 
Zaboravih jednu stvar da kažem - kada puštam neki film preko kompa na tv (povezan je preko hdmi), onda kada na kompu pojačavam/smanjujem ton, to radi?!
Kako, kada zvuk ide preko hdmi->connect box->optički izlaz->DAC->zvučnici?
 
Video plejer kontroliše jačinu zvuka (digitalno).
 
Cekaj, ali signal opet ide kroz optiku, na zvučnike koji nemaju regulaciju zvuka daljincem, već samo preko potenciometra. Kako on onda smanjuje/pojačava ton?
 
Tako što to radi u digitalnom domenu, bitstream se menja kada se stišava zvuk u softverskom plejeru. Ta obrada se vrši tako što se bitstream prebaci u 32-bitni ili 64-bitni domen (dodaju se bitovi koji ne utiču čujno na kvalitet zvuka jer su te izmene daleko ispod praga sluha čoveka).
Ne znači da su i TV-i sposobni da rade isto, koliko znam nijedan i nije.

DAC "boli uvo" za to, on dekodira ono što mu dolazi na ulaz.
 
Hvala na pojašnjenu, sada mi je jasnije :)
 
Nazad
Vrh Dno