Šta je novo?

Koja grafika do 300e?

MarcusS

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2007
Poruke
2,227
Poena
425
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & ID-COOLING XTS 224
Matična ploča
AsRock B550m STEEL LEGEND
RAM
2x16 GB Corsair Vengeance RGB PRO sl 3600mhz
GPU
Sapphire PURE 7700XT 12GB WHITE
Storage
M.2 Kingston KC3000 512GB + 2TB Toshiba + 4TB Seagate
PSU
Cooler Master Bronze 650w
Kućište
Zalman S5 White
Monitor
Benq Zowie XL2540K
Miš & tastatura
Logitech G910 spectrum & Logitech G PRO mouse
Ostale periferije
Logitech G PRO X
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Huawei Watch GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Elem imao sam do skora 1050ti koji je ispunjavao moje potrebe, za smešne pare mi se ponudio rx480 asus strix i tu su mi krenuli razni problemi vrlo moguće sa memorijom jer je nisam dobro podesio (nisam uključio dhcp mod, pa sam posle ne znam koliko profvalio da radi na 2133, pa samo digao na 3000 bez da sam bilo šta podešavao...) koja je takođe bila nova. U svemu tome rešio sam da uzmem novu i ne mislim, pa sam poručio nov rx580 nitro 8gb od jednog od "Mađara" sa kp. ili možda bolje da kažem "novu" pošto zaista nisam siguran da je nova, a pri tom - nije radio dvi. Sad sam u fazonu da se pružim i uzmem domaću neku jer nemam poverenja u sve te rx-ove sa kp jer kontam da većina laže da su nove.

Uglavnom, do 300e najbolje što sam našao je u znate-gde-sa-4-slova RX 590 nitro 8gb za oko 37000 valjda, ima i xfx black edition rx590 ali taj brend mi je totalna nepoznanica. 1060 tj nvidia mi je preferirabilnija varijanta ali su osetno skuplje. Uglavnom, ove dve mi se čine kao best buy za te pare, a vi ste slobodni da mi predložite nešto drugo što sam možda prevideo... Ili ako znate tipa gde negde ima nešto na akciji i sl a da odgovara u priči... U suštini jedem g o vna jer mi takva grafika realno ne treba, ali kad sam već ušao u proces da uzmem nešto pa da budem miran malo duže... rx480 sam kupio za iste pare za koje sam prodao 1050ti pa mi je to imalo smisla kao i da doplatim 50e i uzmem rx580 novi, sad ću malo više da se pružim al nek ide život.

Ostatak konfe je 16gb corsair rgb na 3000 kao i ryzen 5 1400 (dignut na 3.8).
 
Neću polovno... Pogotovu ne u ovom naletu koječega polovnog od čega je kontam 75% kopalo...
 
Na KP sam uzeo pre dve nedelje za 300 evra asus strix 1070 sa jos 2 god domace garancije, video sam na oglasima da ima msi gtx 1070 gaming X sa jos dve god domace garancije. Ti imas domacu garanciju svakako i ovako i ako ti kupis u radnji.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Neću 3 gb tj ništa ispod 6...

I neću polovno, hoću da imam tri godine mira i da ne mislim šta je kartica radila dok je radila...

Hawaii Mate 10 Pro

Ti ako kupiš i u prodavnici to nije garant da nije rudarila :D Bez šale. Inače ima jedan dobar prilog o RX 590

 
Pa dobro ako uzima 590 onda može biti siguran da nije rudarila jer je kartica tek proizvedena..
Sad dal je isplativo dati 4-5k ili uzeti 580 sapphire ne znam, ja bih mozda isao na 580...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Pa odprilike zavisi od modela... Sapphire 580 je oko 34k, a sapphire 590 38k. Xfx 590 je 36k cini mi se, sapphire je odlican imam 7850 već 6godina bez greške radi. Xfx sam imao one stare 7600gt, 8800gt bile su ok, verujem da su i sad ali ne mogu da tvrdim sa sigurnošću...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
RX 570 za <20K, nobrainer.
https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...phire-pulse-4gb-gddr5.11.html?productId=73512

Dosta bolja verzija sa dva ventilatora za 23K:
https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...x-hard-swap-4gb-gddr5.11.html?productId=60841

Ne vredi ni razmisljati o RX 580/590 pored ovih cena za 570.

Problem je što ja sada imam u računaru rx 480 sa 8gb i ne bih da idem ispod toga. Sad ćete da me pitate što je jednostavno ne ostavim, pa jer je rudarila i ima još godinu i po garancije i jednostavno sam rešio da uzmem nešto novo i završim sa time. Nemam problem sa karticama koje su rudarile, ali sa novom bi malo mirnije spavao, doduše tu je i garancija ali samo godinu i nešto preko. Cena za koju sam je dobio je praktično simbolična, prodao sam 2 iste takve za druga, nešto zaradio i isplanirao da to spucam u novu..

Od jutros gledam, ne znam ni sam šta bih. U suštini sam najbliži 590 sapphire, jedino što me odvlači je nenormalna potrošnja struje. U em i ju je i 1060 gb malo više od 590, to sam sad zapatio ali je 590 brža. 580 bih uzeo special edition sapphire ali ne mogu da ga nađe nigde za pristojne novce /tj nikako/. Zato nekako ispada da je sapphire 590 special edition (što je funny jer je to jedina verzija, pa odmah SE) best buy imajući u vidu da sam već alalio tu neku cifru oko 300e za novu.
 
Daces >duplo vise novca za mozda 20% vise performansi, verovatno i manje, i znatno vecu potrosnju. Zasto?
 
Jer sam već namenuio te pare, jer tih 20% nije malo, koliko vidim benchove kod nekih igara je to dosta više, zbog mira na duže staze, 8gb rama, pomalo i estetike.. Nije duplo više novca, ta razlika je taman to što sam zaradio :) I neću da imam lošiju karticu nego sada što imam...

Edit: Tako sada razmišljam, nisam još ništa def rešio :)
 
Poslednja izmena:
RX 570 za <20K, nobrainer.
https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...phire-pulse-4gb-gddr5.11.html?productId=73512

Dosta bolja verzija sa dva ventilatora za 23K:
https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...x-hard-swap-4gb-gddr5.11.html?productId=60841

Ne vredi ni razmisljati o RX 580/590 pored ovih cena za 570.


Daces >duplo vise novca za mozda 20% vise performansi, verovatno i manje, i znatno vecu potrosnju. Zasto?


Za ovo si mnogo u pravu. Ja ću još malo da sačam izlazak novih AMD, a ako se ne promeni ništa onda RX 570. Godinama sam na R9 270x. U stvari, osećam da mi treba još 8 GB rama za malo veći konfor. Loše je optimizovan COH 2. Moram da ugasim Chrome kada ga igram i ako je na SSD u.
 
Problem je što ja sada imam u računaru rx 480 sa 8gb i ne bih da idem ispod toga. Sad ćete da me pitate što je jednostavno ne ostavim, pa jer je rudarila i ima još godinu i po garancije i jednostavno sam rešio da uzmem nešto novo i završim sa time. Nemam problem sa karticama koje su rudarile, ali sa novom bi malo mirnije spavao, doduše tu je i garancija ali samo godinu i nešto preko. Cena za koju sam je dobio je praktično simbolična, prodao sam 2 iste takve za druga, nešto zaradio i isplanirao da to spucam u novu..

Od jutros gledam, ne znam ni sam šta bih. U suštini sam najbliži 590 sapphire, jedino što me odvlači je nenormalna potrošnja struje. U em i ju je i 1060 gb malo više od 590, to sam sad zapatio ali je 590 brža. 580 bih uzeo special edition sapphire ali ne mogu da ga nađe nigde za pristojne novce /tj nikako/. Zato nekako ispada da je sapphire 590 special edition (što je funny jer je to jedina verzija, pa odmah SE) best buy imajući u vidu da sam već alalio tu neku cifru oko 300e za novu.

NaroCki receno - svrbe te pare :D To sto je rudarila godinu ipo dana, pa covece, tek se razradila :) i sada moze da gusla jos 5-6 godina bez da stucne.
Da sam na tvom mestu, i da imam 300 evra na bacanje, bilo sta bih uradio sem menjanja graficke za maltene istu graficku. Sto kolega Ivan kaze, razlika izmedju 480 i 580 i 590 su bukvalno akademske, 10-15%, sto je apsurd da se menja za vise od 30 evra doplate.
Ili idi na 1070 polovnu (iako si rekao da neces, ali ako ima barem godinu dana garancije, nema tu nikakvih problema, a bezmalo je brza nekih 50ak posto od 480).
Ovo sto ti hoces je bacanje para i nista drugo.
 
U principu, karte koje su rudarile u normalnim uslovima su sigurnija kupovina od onih što su se bavile gejmingom jer su radile na konstantnim naponima i temperaturama, a ne u spikeovima. Može se reći da su prošli još jedan krug QC kontrole. Neke 7970 kopaju već 8 godina i dan danas rade kao doxa.

Elem, da li ta RX480 vrši službu tvom korišćenju? Mislim da je suludo davati 300e kako bi dobio 15% performansi samo zato što "ćeš mirno da spavaš". Ako već hoćeš da menjate, sačekaj maj i novu AMD 3000 seriju pa kupi, do tada može da izdrži.
 
Poslednja izmena:
Ajde moramo još malo da pojasnim moju logiku koja - stvarno se slažem - možda nije u ovom momentu najracionalnija ali morate imati sve faktore u vidu...

Prvo, izgleda da je kartica ok, da mi je problem sa fps-om i lagovima pravila loše konfigurisana memorija. Tj, umesto na 3000 radila ne na 2133 jer nije bio uključen DHCP, pa sam samo digao klok na 3000 (tada nisam ni znao za taj DHCP. Pa kada sam uključio i njega popravila se situacija. Pre jedno 4, 5 dana počeo da me zeza jedam RGB ram tj svetlo na njemu, valjda se aura nešto pogubila pa sam da bi to rešio bacio bios na default i od tada mislim da karta prvi put za ovih mesec dana koliko je kod mene i malo jače radi kako treba - oko 200fps u cs go, često i mnogo jače, ali konstantno drži, i sve radi smooth i tečno, ranije mi bukvalno pikovala do 280, 290, ali padala na tren i ispod 100, baš velike varijacije + nekad seckanja i lagovi. Ne znam, možda sam u biosu nešto izdrndao, posle load bios defaultsa samo sam digao clock procesora i aktivirao DHCP.

Što se para tiče, imam nazad 160e koje sam dao za grafiku kad hoću. Imam 100e koje sam zaradio prodajući još 2 takve, i logično mi je a) da sve to dam na grafiku jer mi je ostatak kompa full sređen) b) ako već uzimam, da to bude bolje od rx480 koji imam.

Sad, naravno da ne moram, i da mogu da ih ostavim ali onda nema nazad 160e i ostaće mi tih 100, za kojih dobijam (dakle za 100 eura ne 300 jer sam 160 dobio od već plaćene grafike) npr ako uzmem 590 - kartu najnovije generacije sa domaćom garancijom kojoj sve radi (ovoj npr ne radi led i to me J A K O nervira), za koju znam da nije kopala i da je sigurna, domaća garancija. Doduše, i 480 je domaća garancija ali godinu i po dana, malo manje. Dakle, duplo duža garancija. Takođe, dobijam i igranje u full uslovima malo duže od 480. Dakle ne dajem 300e već dodajem 140 od čega sam 100 zaradio na praktično ništa - preprodao samo nešto što sam dobio na količinu baš jako jeftino.

Ali u svakom slučaju - i dalje nisam odlučio. Pod uslovom da kartica mora da bude bolja od 480, 590 mi je stvarno najlogičnija kupovina u emyju pogotovu ako se uzmu u obzir cene ostalih modela (npr ima 570 modela za po 35k). Ladno se na usponu pojavila nua 1060 za 33000 ali i od nje je jača 590 skoro pa osetno.

Videću, ako nastavi ovako da radi kao poslednja 2, 3 dana (ko zna šta sam sve izdrndao u procesu "opravljanja" grafike dok je problem izgleda bio u loše setovanoj memoriji), možda je i ostavim, ali i dalje virkam u oglase par puta na dan...

Vama svima hvala na mišljenjima, svako mi znači, i ok mi je da ćaskamo o tome skroz :)
 
Poslednja izmena:
logika ti je šuplja druže.

mi ti govorimo za tvoje dobro, deca u africi gladuju. kad kupiš što si naumio shvatićeš šta smo ti govorili, a možda i nećeš, zavisi koliko si razuman/tvrdoglav.
 
Nazad
Vrh Dno