Šta je novo?

Novi PC - Asus ROG Maximus XI Gene + Intel 9700K

Gde uzimate Lian Li? Kp ili?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Aluminijum je aluminijum, jos Lian Li nacin izrade koju zovu "konzerva" je tako prijatna za rad za instalaciju delova, za ciscenje.

Nego ova mala Maximus XI Gene meni izgleda bolje nego ATX, a sto se tice E-ATX-Extreme, e to mi je malo preterano sem za X99/X299 gde mozes i Xeon da stavis.
Nikada nisam opravdavao placanje cene Rampage Extreme za Maximus Extreme. Rampage nosi 2 generacije jakih procesora i 2 generacije Xeona i to vredi dati vise, Maximus mATX najbolji izbor.
Koliko je vlasnik platio, video sam da je nesto preko 300?
 
9700k , 8700k , razlika je velika , kao i sa 9900k...

9700k je bez HT,sto znaci da ce on u igrama raditi uskoro na 100% ! ! !
Prosto primer-Far CRY 5, recimo ,u njemu je meni 8600k na 5ghz zakucan cesto na 100%, na 2560x1080 144hz, 1080 ti .
E sad,taj procesor na 5ghz, nisam ni pomisljao bez delida. Sam delid,otiso sam i platio coveku 20 evra, znaci ima tool,tecni metal,i na kraju lepi silikonom- fabricki izgleda . Sta to znaci ? znaci 20c manje i 65C na 5ghz(Noctua D15S). Na Asus Z370a, sa ugasenim bilo kakvim LLC-om,sa 1.38v pocetnih sa kolko mi je prolazio testove,za pun potencijal rada,1.43v je potrebno. Sta znaci 1.43v - znaci da se samo tako upali,vec u windowsu je 1.4,u testu tipa intel burn test na high,napon pada i ispod 1.3v,cesto i do 1.28v... Kad stavim llc 5 od 7,na 1.34 radi stabilno na 5ghz i tad nema toliki pad napona. Medjutim bolje se ponasa i za nijansu je hladniji bez njega 65c naspram 67c.

Secam se ranije testova,i clanaka vezanih za ploce, kada komponente rade do 65C , i kada rade preko, dakle preko 65C vek trajanja komponenti se drasticno smanjuje. Secate se 8800gt i 9800gt, kartica koje su masovno imale hladne lemove zbog cestih oscilovanja temperatura. Tako da se ja strikno drzim pravila , ma sta se zbivalo temperatura komponenti mora biti ispod 65 c , i delidovan intel naklokovan ce to lako raditi !

Sta sa 1080 ti - nov Accelero Extreme III je 50e, i hladi je na smesnih 60C ful load.

Sve ovo mi je spakovano u Silverstone Raven 03, pre ovoga je bilo PM 01 RGB... Mimo toga , po meni , mora kuciste za bilo kakvom mrezom odakle ce dolaziti masivan usis , da li ce to biti 3x120mm ili 2x140 , ili 2x200 ,nebitno , bitan je veliki pozitivan pritisak airflow-a , opet da nije ni preterano bucno...

Tako da kad vidim 90C+ , najezim se zaista ... Zao mi je komponenti , brate ako vec dajes 2000evra na hardver ,odvoj oko 100e kupi tipa Fractal Meshify C , ili Cooler Master Mastercase h500 , ta kucista nisu skupa,imaju mrezu napred, izgledaju prelepo i imaju odlican airflow !
 
E ovaj zadnji post mi je bas trebao, imam Acer Predator G7200 kuciste staro, imao sam i3-2100 i temp su bile ok posto je on 65W a hladnjak je Intel Box onaj manji od Celerona G1610. Sad stavio i5-2400, pasta Arctic MX2, kad se igra GTA V isao je do 75c i onda ukapiram da sam ugasio zadnji vent 12 ili 14cm, bio bucan. Racunam da je i hladnjak mali mada mislim da isti ide za taj procesor, ili se varam? Ipak je on 95W i greje se. Ono sto me nervira je da ploca ne podize broj obrtaja, znam da moze brze jer uradi onaj test kad se ukljuci, cuje se ko usisivac.
U Idle je 40-45c.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno