Šta je novo?

Android, Youtube, reklame i kako ih zaobići (uputstvo)

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,586
Poena
2,245
Spomenuću par trenutno najaktuelnijih aplikacija za blokiranje reklama, ostale se mogu dodavati u prvi post kako se budu pojavljivale.

Za nerutovane korisnike tu su Blokada i DNS66. Budući da su Google-u reklame izvor prihoda, dotične aplikacije ćete morati skinuti sa sajtova i ručno instalirate (jednu ili drugu, ne obe). Preporučljivo je da ih skinete isključivo sa ova dva zvanična linka. Zavisno od aplikacija koje koristite možda će trebati dodatnog podešavanja, pitajte u temi, pa će neko odgovoriti.

Za rutovane korisnike je Adaway, skida se apk instaler sa linka, pokreće aplikacija, pristaje se na root obaveštenje. Za dodatna podešavanja izguglajte ili pitajte u temi.

Za Youtube bez reklama, koji može da radi u pozadini i sa zaključanim ekranom trenutno je najbolje rešenje Youtube Vanced (modovana Youtube aplikacija). Postoji u verziji za rutovane i nerutovane korisnike. Prvo se postojeća Youtube aplikacija deaktivira, potom se skida apk i instalira. Micro g dodatna aplikacija služi da se možete ulogovati na svoj youtube nalog. Rutovani korisnici mogu da iz Magiska iz kategorije downloads direktno da skinu i instaliraju Youtube Vanced. Nakon instalacije i kada se prvi put pokrene aplikacija je poželjno otići na google play u kategoriju Youtube i gore desno na tri tačke deaktivirati update Youtube-a jer će svaki update sa google play-a da vrati stanje na standardnu youtube aplikaciju.

Toliko ukratko, pitajte šta vas zanima, neko će odgovoriti.
 
Poslednja izmena:
На blokada не ради скидање атачмента у маилу, не може се вршити ажурирање апликација. Када се искључи/паузира апликација, она ради и скидање атачмента и ажурирање. Дал још нешто не ради, не знам.
Добар је и blockthis, и исто је за нерутоване телефоне.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Za Youtube bez reklama, koji može da radi u pozadini i sa zaključanim ekranom trenutno je najbolje rešenje Youtube Vanced (modovana Youtube aplikacija). Postoji u verziji za rutovane i nerutovane korisnike. Prvo se postojeća Youtube aplikacija deaktivira, potom se skida apk i instalira. Micro g dodatna aplikacija služi da se možete ulogovati na svoj youtube nalog. Rutovani korisnici mogu da iz Magiska iz kategorije downloads direktno da skinu i instaliraju Youtube Vanced. Nakon instalacije i kada se prvi put pokrene aplikacija je poželjno otići na google play u kategoriju Youtube i gore desno na tri tačke deaktivirati update Youtube-a jer će svaki update sa google play-a da vrati stanje na standardnu youtube aplikaciju.
Kako se iz Magiska nalazi, odavno je ne nalazim u Downloadima?

Dve stvari koje ne rade kod Vanced:
- Pamcenje History-a. Tj. pamti on, ali i po dan-dva se to ne pojavi u YT History (ni u YTV ni u drugim playerima/desktopu). Ovo su i drugi potvrdili.
- Background auto-play za playlists. Mora da se ukljuci ekran da bi presao na sledeci file, inace prestaje na prethodnom. Nisam video nigde podesavanja ako je do toga.
 
Samo ukucaš Vanced u search, pojaviće se. History je kod mene uvek radio, to jest bio ažuran a za playliste bih morao proveriti.

495a8ae9d685dac9a7b47c3f5cf60dff.jpg
 
Probaj da pogledas neki klip sada i vidi da li se odmah vidi ili za koliko se pojavi?

Tnx za Repo, ne znam kako ga ranije nisam nasao...
EDIT: Haaaa, ovako radi i History! Hvala veliko, pool!
EDIT2: Potvrdjujem, i playliste radi kada je ugasen ekran, tj. automatski se pusta sledeci item! Extrica!
 
Poslednja izmena:
Sa rutovanim preko Magiska radi History, odmah se vidi. Isto radi i background play u playlistama, to ne moram da proveravam, da ne radi ne bi koristio ovu app :D
Sa non root mi nije radio History.
 
На blokada не ради скидање атачмента у маилу, не може се вршити ажурирање апликација. Када се искључи/паузира апликација, она ради и скидање атачмента и ажурирање. Дал још нешто не ради, не знам.
Добар је и blockthis, и исто је за нерутоване телефоне.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Radi i jedno i drugo najnormalnije sa blokada
 
Мени није радило (тренутно га немам на телефону) а и још некима са форума није радило. Кад се дисеблује заштита, проради.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Jeeej i Search History mi sada radi na Vanced! :)
 
Ja sam instalirao Vanced preko Magiska k ne izlazi mi nikakva ikonica. Jel ima posebna YT ikonica ili je to ugrađeno u već postojeći YT?
 
Da li treba nešto dodatno podesiti da Blokada blokira? Ili se mora izbrisati keš i podaci iz app?
 
Poslednja izmena:
Odakle si instalirao blokadu, play store?
Probaj sa njihovog sajta direktno, ovako izgleda kod mene
813fc651a1e25759468467959d3884ca.jpg
 
Ja sam instalirao Vanced preko Magiska k ne izlazi mi nikakva ikonica. Jel ima posebna YT ikonica ili je to ugrađeno u već postojeći YT?
Jesi li deaktivirao postojeći Youtube pre instalacije Vanceda iz Magiska?
 
Vanced iz Magiska bi sam trebao da to odradi.
Meni je samu ukonicu YT-a skroz zamenio, ne zove se sada Vanced YouTube, nego YouTube sa Vanced ikonicom.

@Ivan, ne treba gledati taj sajt niti slicne "navlakusa naslovi" sajtove i resen problem :D


BTW, koristio sam, na PC VMu, americki VPN da isprobam nesto... kolicina reklama koja tada iskace na YTu je nenormalna, ja ne znam kako Ameri imaju vremena da pogledaju dva klipa nedeljno :) Mislio sam da je Koreja preterala naspram nas, ali ocigledno imamo srece jos uvek po pitanju YT-a ;)
 
Kada sam instalirao dark themed Vanced proradilo je, nece da mi radi ovaj obican iz nekog razloga. :smash:
 
Vanced iz Magiska bi sam trebao da to odradi.
Meni je samu ukonicu YT-a skroz zamenio, ne zove se sada Vanced YouTube, nego YouTube sa Vanced ikonicom.
Zavisi, preporučljivo je deaktivirati. Možda nije deaktivirao update pa je gplay povukao update i poništio Vanced, i to je mogućnost.
Ikonica se menja, naziv ostaje isti, tako i treba da bude.
------------------------------------------
@ostali
Blokadu i DNS66 skidati sa zvaničnih lokacija, piše u prvom postu i ostavljeni su linkovi :)
 
Kada sam instalirao dark themed Vanced proradilo je, nece da mi radi ovaj obican iz nekog razloga. :smash:
Heh, ja cim video da postoji Dark/Black, nisam ni razmisljao da pravi razliku u radu ;) Mnogo mi manje smeta za vid.
 
Zna blokada nekada da uspori saobraćaj skroz ondak samo promenim dns i proradi
 
Jedno pitanje,kako je i da li moguce pronaci nekog na Youtube samo preko mail adrese,da pri tome nije nista kacio na Youtube ili komentarisao?Da li to znaci da ima svoj kanal ili kanal dobijas samo prilikom uploada prvog video ili neceg?Da li je moguce pronaci samo preko maila i kako!?:trust:
 
Probao sam YT Vanced, medjutim aplikacija je meni jako izbagovana, prvo problem sa history. Cesto se ubaguje PiP ili background play i cesto moram da resetujem telefon jer potpuno zabode. Iskljucio sam i te funkcije ali i dalje je zabadao iz nepoznatih razloga i morao sam da ga obrisem.

Instalirao sam obicnu AdAway aplikaciju i mislim da je uklonio i reklame sa YouTube aplikacije.
 
Meni AdAway nije dovoljan da sve YT reklame ukloni.

Probaj root/MagisK metodu?
 
Pa da, ne pomaže AdAway za video reklame.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja na YouTube nisam imao do sada ni jednu reklamu na telefonu, imam Firefox i ubačen uBlock Origin, a filtere sam ubacio sa kompa plus dodajem ručno po potrebi.
A besplatne programe sam pečovao preko Lacky Patcher programa pa nemam reklame, nešto se propusti ali uglavnom je ok.

Sada sam instalirao Blokada da je isprobam, vidim da blokira reklame i na drugim aplikacijama pa ako ne troši bateriju ostaviću je
 
Nazad
Vrh Dno