Šta je novo?

Fox televizori - 5 godina garancije???

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,261
Poena
300
Planiram da kupim neki televizor, cisto za gledanje kablovske matorcima... i slucajno vidim reklamu 5god garancije na fox televizore (ako se registruju do xx. januara, bla bla).
Da li je to neka navlakusa, ili je stvarno potpuna garancija, malo mi zvuci nemoguce... Kakvi su uopste Fox televizori, reklamiraju ih kao domaci proizvod, mada znam od ranije da su sve te marke fox,vox,vivax itd, jeftino smece... Ili se nesto promenilo?
 
Da, da, znam da je kinesko, a reklamiraju kao domace (tesla fazon). Mislio sam da ima nekih skrivenih pravila oko ove garancije, ali izgleda da nema... Ako je regularna 5 godina, onda je ok uzeti... Jedino sto ce biti smaranja po mesec (i vise) dana ako dodje do kvara, a koliko sam procitao po netu, cesto se kvare... :/
Plus sto bih uzeo neki od jeftinijih dumb modela, mozda su jos nekvalitetniji :D

E, sad, koji model kupiti, ne bih ni mogao ovde da nastavljam, moracu u "sta da kupim..." podforumu...
 
Ja znam za 3 komada, 32" hd ready, jedan kupljen pre 3 ipo godine, jedan pre 2 jedan pre godinu dana. Nikakvih problema nema. Za kablovsku sto im je i glavna namena su savrseni. Inace od fox, vox, tesle i slicnih, najgora je tesla sa najvise reklamacija, vox isto tu negde a fox najmanje. Ovo sa 5 godina garancije je odlicno, razmisljam mojima da uzmem za gledanje tv-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako je stvarno tako, onda nema dileme... Procitao sam jos jednu stvar na netu, ne znam da li je to slucaj i sa aktuelnim modelima... Spori su paneli, ili kako to da nazovem, primeti se kada se gleda sport, kao da uspori/secka slika... Da li si primetio na tvojim modelima to?

Nevezano za temu, najveci bedak mi je sto je prostor za tv sirine 89-90cm max... 32 inca staje, ali 40 i vece ne moze... Plafon bi bio neki tv od 37-38 inca, ali koliko vidim, ne postoje :(
 
Stvarno nisam. Od ta tri komada, najvise sam gledao tv na tom poslednjem platili ga 22k u tehnomaniji. Pustali smo filmove, arena sport, hd kanali itd.. Nikakvih problema nije bilo. Inace to je kod devojke kuci, imaju maltene u svakoj sobi po jedan Fox. :D Znam isto za taj sto je star 2 godine da je uzet na nekoj akciji za 14k, baba ga koristi, dan i noc je upaljen :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako je stvarno tako, onda nema dileme... Procitao sam jos jednu stvar na netu, ne znam da li je to slucaj i sa aktuelnim modelima... Spori su paneli, ili kako to da nazovem, primeti se kada se gleda sport, kao da uspori/secka slika... Da li si primetio na tvojim modelima to?

Nevezano za temu, najveci bedak mi je sto je prostor za tv sirine 89-90cm max... 32 inca staje, ali 40 i vece ne moze... Plafon bi bio neki tv od 37-38 inca, ali koliko vidim, ne postoje :(

Tu bi ti mogao stati Hisense 39" (ali je 38.5") 853mm mu je sirina tako da je to 85cm.. Imas i VOX 39" ali cini mi se da su oni bas 39" a oni su oko 89cm cini mi se... Uglavnom ova akcija za Fox je super 5g garancije, televizori su ok za kablovsku za matorce i bake i deke :D
 
Tu bi ti mogao stati Hisense 39" (ali je 38.5") 853mm mu je sirina tako da je to 85cm.. Imas i VOX 39" ali cini mi se da su oni bas 39" a oni su oko 89cm cini mi se... Uglavnom ova akcija za Fox je super 5g garancije, televizori su ok za kablovsku za matorce i bake i deke :D

uh,hvala za info. nasao sam neki H39A5100, ali na zvanicnom sajtu pise da je 885mm sirok... :(
proverio sam prostor,ima ukrasni deo napred koji mu skrati jos po par cm sa obe strane... znaci tv bi morao da se nabije unutra, ruzno bi bilo...
nema svrhe,mora 32inch :D
 
Poslednja izmena:
Sad šta je bolja kupovina za matorce sa sbb, 39" Fox sa 5 godina garancije ili Hisense sa 2 godine i uz bugoviti sw?
 
Koji je to Fox od 39 inča? Oni imaju 40 i 43, a Vox 39.

U biti, svaki Foksov je različit od modela do modela. Najbolje da odeš u prodavnicu i pogledaš kako se, recimo, vidi neki sport. Ako je okej, kupuj. Za 5 godina garancije, nema greške.
 
Sad šta je bolja kupovina za matorce sa sbb, 39" Fox sa 5 godina garancije ili Hisense sa 2 godine i uz bugoviti sw?

Hisense ide sa 3 godine, nemoj uzimati smart uzmi obican i nema baogva :D VOx ima 39", Fox koilio znam ne, oni imaju 40" I 43"
 
Evo da napišem i ja svoje iskustvo sa Fox televizorom...

Pre neki dan kaže mi ujak - daj, nabavi mi neki "tanki" televizor od 32 inča, ali od onih jeftinijih. Ja ga posavetovah da ipak uzme neki LG, pošto i sam imam 49" LG, al on neće. kaže skupo mu. I ja odem po prodavnicama u NS, pogledam sve i odlučim da uzmem Fox 32DLE262, nekako mi se slika najviše dopala i... kad sam ga kod ujaka nakačio na SBB kablovsku, slika za nepoverovati - odlična, ne može biti bolja. Šaltam sve kanale i na svima, a posebno na onima koji su HD, slika je izuzetno dobra - dobro osvetljena, ali ima i "dubinu" tj. dobru crnu (za LCD TV), boje lepe, prirodne, samo je zvuk dosta slabiji nego na mom LG-u, ali, ako se bas pojača do kraja, bude podnošljiv.
I tako, moram reći da sam oduševljen tim Fox-om. Inače sam i dalje za kupovinu Samsunga ili LG-a, jer ko zna koliko su u Fox-u, Vox-u, Vivax-u i ostalim sličnim markama ostale elektroničke komponente kvalitetne... U svakom slučaju, od tih jeftinih televizora preporučujem Fox, jer stvarno imam dobro iskustvo s ovim primerkom koji sam pazario... Inače, TV nije niti full HD, ni smart, ali slika mu ubiva :D
 
Isti taj model sam odabrao za majku od drugara letos, em je bio najjeftiniji, em je imao najlepse boje od svih izlozenih, a neki su bili i do 50% skuplji.

Tad je placen 17k.
 
Devojka ima valjda 32dle80 ako se dobro secam.. Uglavnom uzet je u tehnomaniji imao odlicnu sliku tamo, i rece onaj covek koji radi da je dosta komponenti Samsungovo starije generacije, secam se za panel da je rekao al mislim da je jos nesto spomenuo.. Slika brutalna na kablovskoj posebno na hd kanalima, mada i ovi klasicni su odlicni. Kazem, nema boljeg tva za kablovsku od tih Fox modela..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Сестрић је давно купио два Foxa, један је релативно брзо испустио бели дим и замењен је (или је само панел мењан, не сећам се) и задовољан је. Другар је овлашћени сервисер за те типове и каже да би он пре узео Vox и да ти телевизори имају солидну слику али су им компоненте подложније кваровима тј неки може брзо да се поквари а неки ће да трају као и скупљи.
За оне који немају потребе за нечим посебним (мислим да је то случај са 90% оних којима телевизор служи за гледање програма а не поређење карактеристика) су ови телевизори добро решење, па још 5 година гаранције решава све могуће проблеме.
 
Sve to zavisi i od sreće, primerka koji ti zapadne. Evo ovaj moj Panasonic 50 inca 3.5 godine ni da stucne :) Garancija isto 5g.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Malo upozorenje vlasnicima Fox televizora: ako iz bilo kog razloga otvorite servisni meni (kao što sam ja otvorio da vidim čiji je panel) - nipošto ne dirajte stavku "Aging Mode", osim ako zasigurno ne znate kako se iz tog moda izlazi. Ja sam, totalno nepromišljeno, otvorio taj "Aging Mode" koji naizmenično menja boju ekrana (crveno-zeleno-plavo-crno-belo) i trebalo mi je dosta vremena da učinim ujakov TV ponovo funkcionalnim. Jer kad se pokrene taj mod, TV samo menja boje, ne reaguje na komande daljinskog, pritiskanje tipki iza, čak ga ne vredi ni isključiti iz zida - kad se uključi, opet je u tom modu. Ja sam se dosta naguglao da bih pronašao rešenje, kako se izlazi iz "Aging Mode-a"... I još važnije - saznao sam da se kod različitih modela na različit način to radi... različito se ulazi u servisni meni, a takođe se različito i izlazi iz "Aging Mode-a. Zato bolje ne dirati "Aging Mode", ili još bolje - ne otvarati servisni meni.

Dakle, ovde je bilo govora da neki modeli Fox-a imaju Samsungov panel. Pošto ovaj ujakov Fox ima stvarno tamnu crnu, pomislio sam da je možda Samsungov stariji VA panel u pitanju. Ali, nije. CMO je, kao što se može pročitati sa slike 2.

service.menu_01.jpg service.menu_02.jpg

Eto, toliko. :wave:
 
Jednostavno ga iskljucis na dugme sa strane,pa ga ukljucis ponovo.
 
Na kom modelu ti to radi? Fox 32DLE262 ?
 
Radi na Tesli 50',Vox 39. I Fox 32dlenzm tacno koji model kod sina mi je u stanu,star je jedno 5godina. Davno sam se igrao sa njim,uglavnom lg je panel.
 
Heh... ja se namučih danas... Dosad sam otvarao servisne menije samo različitih modela Samsunga i LGa i nikad mi se nije desilo da mi se zaglupi TV toliko da ga ni isključivanje iz struje ne povrati. Dobro, "Aging Mode" nije nikakvo zaglupljivanje TVa, ima svoju svrhu i namenu, ali... :d
 
Na ova tri modela ovako radi,Tesla i Fox imaju isti softver i isti kod za ulazak u sevisni meni. Kod Tesle sam ulazio da vidim mogu li da omogucim hdmi cec mod,i nisam uspeo da nadjem. Kod Foxa je vec fabricki integrisano. Vox ima u podesavanjima da ukljucis. Naravno ovi iz Tesle podrske odgovorili na mail kako ce me obavestiti,i tako cekam vec 4 godine.
 
А како се улази у сервисни мени на тесла ТВ-у?
Radi na Tesli 50',Vox 39. I Fox 32dlenzm tacno koji model kod sina mi je u stanu,star je jedno 5godina. Davno sam se igrao sa njim,uglavnom lg je panel.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Neki ljudi su jednostavno radoznaliji od drugih.
 
А како се улази у сервисни мени на тесла ТВ-у?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Menu1147
Ili
1. M>1>1>4>7
2. M>2>0>0>8
3. Source>2>5>8>0
 
Poslednja izmena:
Kupio sam i ja danas jedan fox 32DLE262. Šta znam, nije loša slika. Ipak ovo nije fullHD tv i košta 15k.
Vi koji imate ovaj tv, koja ste podešavanja primenili? Ima li nešto u servisnim meniju da se uključi, podesi?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A što ulazite u servisni meni?
А што сам брисао репове из регистрационе базе на вин рачунару ( давно пре програма који то аутоматски обављају, време вин 95, 98...)???
Зашто сам откључавао телефоне и мењао РОМ-ове???
Зашто неко рутује андроид уређаје???
Зашто оверклокујемо рачунаре???
Зашто...

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li gaming mode na fox 1080p/4k televizorima?
 
Nazad
Vrh Dno