Šta je novo?

M.2 SSD ili SATA SSD?

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Da li ima neke razlike izmedju M.2 SSD-a i SATA SSD-a? Posto sam kupio nov racunar a instalirao sam system na SATA SSD na kome je Performance: 80 %. Racunar je jak a secka strelica misa na desktopu, kao da laguje. Imam i M.2 SSD pa razmisljam da stavim system na njega, on je na 100 % Performance.
 
Cime meris pf? Sentinel za SSD zaboravi, koristi Crystal Disk info ili aplikaciju od proizvodjaca SSD-a. Ako imas M.2 NVME (PCI-E) SSD onda je on brzi i kao bolji ali u specificnim poslovima, na primer video montaza, obrada fotografija itd. Za sistem je manje vise isto. Ako imas M.2 SATA SSD onda su brzine iste.
 
Ako oba rade kako treba da rade, neces videti razlike.
A lag ce pre biti od neke lose veze misa nego do SSDa, ali moze i do njega biti. Takav SSD je vec pokvaren, nije sporiji samo.
 
Hard Disk Sentinel na mnogim SSD-ovima na Windows 10 pokazuje 80% i gresku da TRIM nije upaljen a cim se ode ponovo na "Repeat test" izbaci 100% ne obracaj mnogo paznju na to!
 
Merio sam preko Sentinela. Nije NVMe, obican M.2. I preko Crystal Disk Info je isti health, jedino performanse ne mogu da se vide. Na laptopu radi mis normalno.
 
Uradio sam repeat test i sada pokazuje 100 % i da je TRIM upaljen.
 
To je Windows 10 bug , nije SSD kriv , na Windows 8.1 bi ti pokazao 100% i bez "Repeat test"
 
Ali to sto ti mis secka, proveri sa drugim portom. Gledaj da nije port na istoj grani (ako si prikacio napred, probaj pozadi i obratno)
 
Taj lag hoće da se oseća i kad nije upaljen "enhance mouse precision" u podešavanjima mišonje.
 
U da, a jos ako je bezicni...
 
Nazad
Vrh Dno