Šta je novo?

Zvucnici/headset/zvucna(DAC) za filmove/gaming budzet max 400e

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
Trebaju mi novi zvucnici i headset. Primarna namena zvucnika su filmovi/serije i malo gaminga, headset primarno gaming uz dozu filmova/serija.
Znaci muzika mi je najmanje bitna, a kada je slusam volim da ima onaj punchy feel posto slusam elektroniku ili metal u zavisnosti od raspolozenja.

Druga bitna informacija je da ce zvucnici stojati pored TV-a posto 90% vremena provodim ispred njega za filmove/serije/gaming sa gamepadom. A TV ima samo Opticki izlaz. Za bas PC/monitor sedenje zadrzavam ove trenutne zvucnike koji ce posluziti vise nego OK kada igram neku mobu/mmo.

E sada idemo na konkretnu stvar. Gledao/citao sam dosta i dosao sam do zakljucka da bi Microlab Solo 7c trebalo da budu super za ovu filmovi/gaming upotrebu.

Posto oni imaju 2 analogna ulaza za zvuk, morao bi da kupim DAC da bi povezao TV ili zvucnu karticu za PC sa optickim ulazom.

Opcija 1

FiiO D03K Taishan D oko 30e je na k/p.

Da li mi je pametnije da uzmem taj DAC pa onda zvuk sa PC-a ide preko HDMI u TV i onda preko tog DAC-a u zvucnike.

Opcija 2

Ili da gledam da uzmem neku zvucnu karticu koja ima opticki ulaz kao npr Sound Blaster Z koja je ~75e na k/p. Pa TV ubodem u SBZ i iz njega onda analogne kablove do Solo 7c zvucnika ?


I zadnja stavka headset. Ako bi dobra opcija bio taj DAC onda bi gledao da uzmem bezicni headset koji merkam jedno vreme Logitech G933.
Ako bi bila bolja opcija da uzimam npr taj Sound Blaster Z posto oni imaju dedicated izlaz za headset, onda mi glupo da uzimam bezicni koji imaju svoju mini zvucnu pa bi isao na Kingston HyperX Cloud Alpha.

Presek

Opcija 1

Solo 7c ~160e
FiiO D03K Taishan D ~30e
Logitech G933 ~160e
Sve ~350e

Opcija 2

Solo 7x ~160e
Sound Blaster Z ~75e
Kingston HyperX Cloud Alpha ~100e
Sve ~335e

Ako neko procita sve cheers
 
Vodi racuna sa 7c. Imaju bass reflex tako da moraju da se odalje od zida fino. Ja sam ih imao i prodao jer bass nisam mogao da kontrolisem i previse je brundao.

Ja bih pre uzeo neki Soundbar sa subwooferom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
xonar DG ili DGx , solo 6c i headset po izboru.

sve ostalo je besmisleno bacanje para.

Sto se zvucnika tice ne bih isao ispod Solo 7c.

A sto se zvucne tice deluje mi da Asus Xonar DGX ne bi bio neki osetan upgrade od ovog Realtek s1220a sa ploce koju koristim (Asus x370 Pro).

Headset ce na kraju biti Cloud Revolver S.

A za prikljucivanje PS4/TV-a na Solo 7c FiiO D03K Taishan je OK resenje right ?

Vodi racuna sa 7c. Imaju bass reflex tako da moraju da se odalje od zida fino. Ja sam ih imao i prodao jer bass nisam mogao da kontrolisem i previse je brundao.

Ja bih pre uzeo neki Soundbar sa subwooferom..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ni smanjivanje basa na -3/4 nije pomoglo ? Koliko od zida da se odvoje 30cm OK ? :D

Soundbar ne bih uzimao nikako.
 
Poslednja izmena:
Kolika ti je soba?

Koliko blizu zida bi ti bili pozicionirani zvucnici?
 
Kolika ti je soba?

Koliko blizu zida bi ti bili pozicionirani zvucnici?

Oko 16 m2 je soba. Pa nekih 30 cm od zida bi bili zvucnici.


solo7c i dac nece ti dati bolji zvuk od solo9c bez dodatnog dac-a.


Dosta negativnih utisaka sam procitao u veci 9c zato sam i odlucio da idem na 7c.

Koliko bi ja kao totalni laik mogao da osetim razliku na Solo 7c povezanih na ovu moju plocu Asus x370 Pro sa Realtek ALC S1220A u odnosu na neki 100+ e DAC ?

Koliko vidim kupovina zvucnih karti sto su ispod 50e mi deluje kao bacanje para ?
 
Ja sam moje drzao sa skoro skroz smanjenim basom na stalcima oko 20cm od zida i brujanje je bilo nepodnosljivo..e sad, mozda je akustika moje sobe bila katastrofa, ko ce ga znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ne slusas muziku neki ozbiljniji DAC ti je totalno nepotreban, uzmi nesto sto ti pokriva tu neophodnu konekciju pa tek onda, ako osecas da ti nesto ne valja, juri bolji DAC.

Mislim da bi ti bila bolja, vec preporucena, 6c varijanta, da ne rizikujes ovo brundanje i pretrpavanje basom. Ako ne mozes da ispunis neki jednakostranican trougao i nemas dovoljno prostora za 7c - uzmi nesto manje sto lakse mozes da kontrolises i podesavas.
 
Opcija 3

Sound Blaster Z ~75e, Asus Xonar AE ili U7, zato sto DG/X karte nisu dovoljno bolje od integruse koju imas, isto vazi i za Taishan. Samo proveri drajver podrsku za verziju OS-a koji korisis.
Slusalice neke gaming Sennheiser, ima ih nekoliko na snizenju trenutno, npr. GPS300 za 11990 din ili HX Cloud. Imas brdo testova i poredjenja po netu + slicne teme u ovom podforumu.
Zvucnici - 6c, za takav nacin upotrebe mislim da skuplji/bolji nisu potrebni ali 7c nisu mnogo skuplji pa mozes i njih.
 
Nisam menjao zvucnike vise od 5 godina, pa iskreno nemogu da zamislim kako zvuci to pominjano "brundanje" :D

Posto sam trenutno na 2x7.5w sa 13w 4" wooferom kontam da bi i Solo 6c bile dosta za moje potrebe. Ajde da kazemo da smo taj deo resili.


Ako bi njih uzeo ostaje mi ~250e u budzetu za slusalice potencijalni DAC.

Tu sam mislio da sam resio sebi problem sa Cloud Revolver S posto one dolaze sa svojom USB zvucnom karticom i kostaju oko ~150e.

Ako se odreknem mikrofona i odlucim se za neke "obicne" slusalice pitanje je da li bi bile bolje za gaming/filmove ? I ako bi bile bolje kontam da bi one vec mogle da iskoriste neki DAC koji nije na ovoj integrisanoj zvucnoj, pa to opet dovodi jos pitanja. Uh boli me glava :D

Kontam da presecem sebi muku uzmem.

Solo 6c
Cloud Revolver S
FiiO D03K Taishan (za potrebe kacenja PS4).

Thoughts ? :D

EDIT nisam video hsv.stoned odgovor.

Opcija 3

Sound Blaster Z ~75e, Asus Xonar AE ili U7, zato sto DG/X karte nisu dovoljno bolje od integruse koju imas, isto vazi i za Taishan. Samo proveri drajver podrsku za verziju OS-a koji korisis.
Slusalice neke gaming Sennheiser, ima ih nekoliko na snizenju trenutno, npr. GPS300 za 11990 din ili HX Cloud. Imas brdo testova i poredjenja po netu + slicne teme u ovom podforumu.
Zvucnici - 6c, za takav nacin upotrebe mislim da skuplji/bolji nisu potrebni ali 7c nisu mnogo skuplji pa mozes i njih.


Onda ovako nesto.

Solo 6c
Asus Xonar U7
Cloud Alpha (svidaju mi se njihove sluske iz nekog razloga :D)
FiiO D03K Taishan (za potrebe kacenja PS4 posto U7 nema resenje za Optical)
 
Poslednja izmena:
Pazi, ako si resio uzmi :)

Salu na stranu, mislim da bi ti na kraju najpametnije bilo da ceo budzet das ili na sluske ili na ozvucenje. Tako ces bar jedno imati top, a ovako moze vrlo lako da ti se desi da dobije 2 parceta hw koja ce u necemu da te nerviraju.

P.s npr steel series arctis pro sluske

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Pobesnelo_pile
Ima logike to, ali kao sto rekoh nisam zahtevan korisnik, tako da bi trebalo da bude sve OK :D



Znaci sto se tice zvucnika nasao sam lika sto prodaje Solo 6c NEW model (imaju fizicke potenciometre za razliku od stare koja ih nije imala nego samo preko daljinskog pa kada crkne :D).

A sto se zvucne/dac-a tice na jednom drugom forumu su mi preporucili SMSL M3 DAC.
Deluje ko porucen za mene, ima PC USB ulaz i Opticki IN pa mogu u isto vreme lepo i PC i TV/PS4 da prikacim bez da uzimam zvucnu za PC i posle Fiio Taishan za PS4.

Ima neko iskustva sa tim SMSL M3 kako se pokazao ? Na papiru mi deluje bas kao to sto mi treba, ali voleo bi da ga je neko ovde cuo/koristio.

Sto se slusalica tice kontam da one sa integrisanim mikrofonom bi imali iskljucen Mic kada su prikljucene na ovakav DAC right ?

Onda mi je bolje da idem na neke non gejmerske slusalice, ali da su dobre za gejming/filmove. Za to cu pogledati onaj MASIVNI topic za slusalice.
 
Poslednja izmena:
Pazi, ako si resio uzmi :)

Salu na stranu, mislim da bi ti na kraju najpametnije bilo da ceo budzet das ili na sluske ili na ozvucenje. Tako ces bar jedno imati top, a ovako moze vrlo lako da ti se desi da dobije 2 parceta hw koja ce u necemu da te nerviraju.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Posto za 400e ne mogu da se kupe normalne slusalice, zvucnici i zvucna kartica? Kako da ne :)

Jos je covek sam naveo da je nezahtevan korisnik. Evo ja sam zahtevan sto se slusalica za gaming tice, igram esports ceo zivot(doduse u poslednje vreme manje zbog faksa, sad igram for fun), Hyperx Cloud II su za mene vrh, a u istom budzetu(100e) su sada i Sennheiser GSP 300, takodje odlicne gaming slusalice.

Slusam skoro svaku vrstu muzike(osim heavy-metala, tehno-a, turbo-folka itd.) u FLAC formatu, gledam serije i filmove u BluRay/Remux verzijama, Solo 6c sa integrisanom zvucnom daje prakticno kristalno cist zvuk, poslednju seriju sto sam gledao svaki put kad krene da vibrira telefon u seriji ja skacem i uzimam telefon da vidim sta je stiglo :)

Zvucnici i slusalice zajedno kostaju 200e. Ne kazem da bolje od toga ne treba ili da se ne bi osetila razlika, ali reci da za 400e ne moze da se kupi PC audio oprema i da ce nesto da ga nervira je apsolutno netacno.
 
Pazi iz najbolje namere sam napisao ono. Imamo slican prostor (15m2) i slicne potrebe (filmovi, ps4 i povremeno elektronska muzika). Ja sam s razlicitih logitech kompleta preko microlab solo 7c na kraju dosao do hi fi 5.1 setup-a. Da ne ulazim sad u to koliko bilo ko od nas na kraju stvarno ima vremena i mogucnosti da koristi neki ozb kucni bioskop (posao, porodica, komsiluk), u mom slucaju je na kraju ispalo da je bolje bilo da sam pare grunuo u neke ozb sluske i zavrsio posao.

Da ne nabrajam sad sta sve od sluski imam jer sam u medjuvremenu isto tako kupovao “i jedno i drugo”..

U svakom slucaju postujem. Decko mozda stvarno bude zadovoljan kombinacijom koju je izabrao jer su i te sluske i taj solo koji merka sasvim korektan izbor, ali mislim da ce se za koju godinu setiti ovog posta kada bude prelazio na nesto ozbiljnije [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno