Šta je novo?

Kako smanjiti obrtaje prednjih kulera?

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Kupio sam novo kuciste Cooler Master Q300P a prednji ventilatori se dosta cuju, kad ih zaustavim racunar tiho radi. Da li mogu da se smanje obrtaji ili su takvi kuleri?
 
predpostavljam da su 3pin,vecina modernih ploca moze i 3pin ventove da kontrolise,najcesce na dodatnom 4pin headeru je moguce staviti rucno i fiksan broj obrtaja (takodje najcesce po procentima).krenes od 50 posto i povecavas dok ne budu bucni opet,tj dok ne madjes maksimum a da ti ne smetaju.ako imas samo jedan dodatni 4pin na ploci kupis y fan splitter.

ako nemas bar jedan header koji mozes da kontrolises sem cpu fan mozes i da vuces sa cpu_fan headera ali nije bas najmudrije onemoguciti cpu ventu da popotrebi ide do maksimuma da ohladi procesor.u tom slucaju resenje je dodatni fan kontroler.
 
Jeste 3 pin su. Maticna ima samo dva konektora za ventilatore a ja imam tri. Dobio sam neki konektor uz kuciste koji se kaci na molex, zbog toga se culi glasnije, kad sam stavio samo jedan na plocu radi tiho. Moracu da kupim fan splitter.
 
Nazad
Vrh Dno