Šta je novo?

Sta moze praviti zujanje u kucistu?

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Sta moze da zuji u kucistu, da li nesto mozda u napajanju? Kupio sam nov racunar a cuje se neki zvuk kao da nesto zuji.
 
Može i grafička karta, a najverovatnije je ona. Koju imaš?
 
Ako nije ventilator, onda je neka zavojnica (grafika verovatno kao što kaže Mrljesana). Ali ne mora da znači, obično zujanje zavojnica grafike krene pri opterećenju, te ako zuji konstantno i u 2D modu, moguće da je napajanje.

Napiši tačno sve šta si uzeo, da bi imao konkretnije odgovore.
 
Graficka kartica je Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming, kupio sam polovnu koja je majnovala oko pola godine a ima jos garanciju do marta 2020. Izvadio sam je ali i dalje se cuje zujanje, izgleda da je nesto u napajanju koje je FSP 650W HEXA 85+. Kad je stavljena kartica a cuje se zujanje, ventilatori na grafickoj su iskljuceni, nista zahtevno ne radi racunar, samo sto je upaljen. Procesor je Ryzen 7 2700 i RAM 8GB DDR4 Kingston Predator 2933 MHz. Maticna je Gigabyte B450 Aorus M.
 
Ako si siguran da je napajanje, vidi da ga reklamiras, ali ne znam koliko ce da uvaze garanciju sa obzirom da ne utice na rad niti na samo napajanje.
 
Nisam siguran, samo sumnjam. Mozda je nesto i do struje.
 
Ta grafika je poznata po zujanju.
Skini ventilatore i videces kabl od istih koji dodiruje jedan od ventilatora.
Samo ga podvuces ispod plastike i nece vise zujati.
Mozda je i ventilator na napajanju.
 
Ventilatori ne prave coil whine već kao što samo ime kaže coil = namotaj, kalem.
 
Nazad
Vrh Dno