Šta je novo?

Hp 8300 sff CPU upgrade

Vegeta

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2011
Poruke
974
Poena
180
Uzeo sam ovaj PC i trenutno je unutra G2130, socket 1155 ivy bridge. Zanima me sledeće :

-da li sam vezan samo za ivy bridge ili mogu koristiti i sandy bridge, jer su 1155 socket ?

-koje sve procesore mogu koristiti, da li mogu i5,i7 (zbog TDP(W) i napajanja koja dolaze sa ovim mašinama)?

Vidim da Small Form Factor kućišta koriste 240w napajanje, čija efikasnost iznosti 240-W active PFC; 87/90/87% efficient at 20/50/100% load
 
Poslednja izmena:
da,radice svaki sendi,zavisno od mikrokodova moguce i svaki 1155 procesor (ne znam sa glave koji je stepping tom pentiumu).sto ne treba previse da te brine jer ako hp nije izbacio bios sa apdejtom za sve ajvije,lako moze da se iznabudzi.ne bih se sekirao oko ploce i napajanja jer intel ne vuce uopste toliko struje,jedino ako je slab kuler unutra a ti stavis neki namunjeniji cpu (narocito ivy bridge) moze da bude nedovoljno,a cesto OEM ploce nemaju standardnu montazu za kulere pa prvo moras da proveris dal' uopste i kakvi kuleri mogu (mada manje vise sve moze da se iznabudzi uz malo kreativnosti).

prvo sto treba da odlucis je sta ces da radis sa tim racunarom,ali za 95 posto scenarija najobicniji i5 2400 je vise nego dovoljan.sigurno ce raditi na toj ploci,jeftin je,najverovatnije moze taj kuler da ga ohladi.jedini scenarij koji mi pada na pamet gde nije dovoljan je da ti bas znaci svaki perf per core i herc,ili 3 simultana video izlaza (ako ta ploca ima uopste tri video izlaza) gde bi onda morao da trazis ivy i5.sa druge strane ivy-ju nije lemljen IHS u prevodu i5tice mogu da zahtevaju jace hladjenje,skuplje su i to solidno a ne dobijas nista nesto bolje performanse.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima. Ići ću onda na i5, nekako me strah ubaciti i7. Bitna mi je bila potvrda da može prva i druga generacija 1155 CPU-ova. Inače, na kućištu je stiker od i3 pa predpostavljam da je mašina orginalno radila sa i3.
 
Poslednja izmena:
samo te hladjenje moze ograniciti,tih 25-30w nisu problem za to napajanje,ne stavlja HP krseve unutra (trebalo bi da je delta napajanje,odlican OEM).ako moze da ohladi 2400 ohladice i 2600.3770 ili 3570 nedelidovani u prolongiranim stresovima znaju da traze solidno hladjenje.
 
samo te hladjenje moze ograniciti,tih 25-30w nisu problem za to napajanje,ne stavlja HP krseve unutra (trebalo bi da je delta napajanje,odlican OEM).ako moze da ohladi 2400 ohladice i 2600.3770 ili 3570 nedelidovani u prolongiranim stresovima znaju da traze solidno hladjenje.

Daleko su bolja ta napajanje u hp-u, nego ona no name kineska napajanja sa laznih 500w, koja imaju otprilike 200w i veliki potencijal da crknu ili nesto drugo ostete od komponeti.
 
Nazad
Vrh Dno