Šta je novo?

Android 9.0 / EMUI 9.0 / Android P ažuriranje

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60
Upgrade Poster.jpg
Od sredine decembra, započeto je EMUI 9.0 ažuriranje za Mate 10 i P20 seriju, kao i Honor 10, Honor View10 i Honor Play.
Vreme je da na svojim omiljenim uređajima uživate u EMUI 9.0.

Ukoliko vaš telefon nije dobio ažuriranje standardnim putem, možete iskoristiti HiCare aplikaciju za upgrade na EMUI 9.0.
Trenutno je HiCare ažuriranje dostupno samo za Asia Pacific, Middle East i Africa regije, dok se za ostale očekuje u januaru 2019.

Kako ažurirati Android 9.0/EMUI 9.0/ Android P kroz HiCare?
Pre svega, proverite da li je na vašem uređaju instalirana HiCare aplikacija. Preporučeno je da se koristi poslednja 8.0.2.820 verzija radi najboljeg iskustva. Ukoliko na vašem telefonu nije instaliran HiCare, aplikaciju možete pronaći u Google Play Store-u.

Otvorite HiCare i pratite ove korake: Log in -> Select country/region -> Agree to the User Agreement and Privacy Notice -> Update -> Request update -> Apply -> Checking for new system update -> Download and install.
honor1.png

Pod normalnim uslovima, Android 9.0/EMUI 9.0/ Android P ažuriranje bi trebalo biti dostupno u roku od dva sata nakon registracije. U slučaju velikog broja prijava, moguće je veće kašnjenje, pa vas molimo za strpljenje.
 
Pozdrav,
postoji li neki odredjeni spisak modela koji ce dobiti Pie, npr. Honor9, Honor7X i Honor8X (?) ili mozda i neki od ranijih modela?
Hvala!

Pogledajte prilog 262601
Od sredine decembra, započeto je EMUI 9.0 ažuriranje za Mate 10 i P20 seriju, kao i Honor 10, Honor View10 i Honor Play.
Vreme je da na svojim omiljenim uređajima uživate u EMUI 9.0.

Ukoliko vaš telefon nije dobio ažuriranje standardnim putem, možete iskoristiti HiCare aplikaciju za upgrade na EMUI 9.0.
Trenutno je HiCare ažuriranje dostupno samo za Asia Pacific, Middle East i Africa regije, dok se za ostale očekuje u januaru 2019.

Kako ažurirati Android 9.0/EMUI 9.0/ Android P kroz HiCare?
Pre svega, proverite da li je na vašem uređaju instalirana HiCare aplikacija. Preporučeno je da se koristi poslednja 8.0.2.820 verzija radi najboljeg iskustva. Ukoliko na vašem telefonu nije instaliran HiCare, aplikaciju možete pronaći u Google Play Store-u.

Otvorite HiCare i pratite ove korake: Log in -> Select country/region -> Agree to the User Agreement and Privacy Notice -> Update -> Request update -> Apply -> Checking for new system update -> Download and install.
Pogledajte prilog 262600

Pod normalnim uslovima, Android 9.0/EMUI 9.0/ Android P ažuriranje bi trebalo biti dostupno u roku od dva sata nakon registracije. U slučaju velikog broja prijava, moguće je veće kašnjenje, pa vas molimo za strpljenje.
 
Trenutno su na spisku samo Honor 10, Honor View10 i Honor Play modeli.
Nije isključeno da će još neki dobiti ažuriranje (verovatno najpre 8X), ali ćemo to najaviti čim bude zvanično potvrđeno.
 
Nadam se da ce Mate 20 Lite dobiti.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Moze li se HiCare prevariti promenom regiona na Azija npr? Jer strpljenja se nema cekati da i Evropa dobije mogucnost apdejta.
 
Stigao update, pre par dana. Promena je definitivno na bolje. Dosta nekih sitnih caka je ispravljeno (ne znam da li je do androida ili do EMUIja. Ono što sam primetio jeste da telefonu sa novom verzijom EMUIja ostaje manje slobodne radne memorije. Ne utiče na sam rad, čak mi se čini da telefon sada nekako radi fluidnije nego sa prethodnom verzijom.

U pitanju je Honor Play
 
Ista stvar i kod mene na Honor 10. Fluidniji rad, međutim meni se čini da je oko 200MB radne memorije više oslobođeno u odnosu na predhodnu verziju, što znači da ostaje više. Nisam to pratio pažljivo ali vidim kada mu izbacim sve aplikacije iz pozadine da prijavljuje oko 2GB slobodne memorije što ranije nije bio slučaj. Definitivno su napravljena neka poboljšanja i na nivou AI-a, ekonomičniji je pa sad baterija traje nešto duže.

Jedino što mi se ne dopada je izostavljena podrška za dark mod na nivou interfejsa, koji recimo mate20 i još nekoliko drugih modela ima. Predhodna verzija je imala gornji padajući meni u crnoj boji koji je kao saliven išao uz kućište iste boje, dok je sada beo sa bledo plavim ikonicama što mi se uopšte ne dopada, pa sam morao da potražim neku izmodovanu temu kojih nešto u ovom momentu i nema previše (sve su manje ili više bagovite). Nadam se da će nam dark mod ipak omogućiti sa nekom od narednih verzija. No dobro, to je šminka, operativnost i unapređenja su za svaku pohvalu tj. preporuku.
 
Kod mene ostaje oko 1.4gb radne memorije, a ranije je bilo oko 2 posle čišćenja.
 
Hmm... To sa memorijom je izgleda nemoguće ustanoviti baš tačno, jer koliko vidim konstantno varira. Ako je suditi po CPU-Z aplikaciji dođe mu taman negde oko 1,4GB slobodno. Međutim ono što je mene zbunilo su podaci u radu, koji su čas oko 1,7GB a neretko idu i preko 2GB i to dok mi je otvoreno više aplikacija u pozadini (vidi slike). Izgleda da telefon oslobađa memoriju po potrebi tokom rada, što je u principu super! ;)
 

Prilozi

  • Screenshot_20190115_232024_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_20190115_232024_com.cpuid.cpu_z.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 87
  • Screenshot_20190115_221857_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20190115_221857_com.huawei.android.launcher.jpg
    335.6 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_20190115_231346_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20190115_231346_com.huawei.android.launcher.jpg
    524.9 KB · Pregleda: 86
Stiglo ažuriranje za Honor 9 lite upravo. Oko 3gb veličine
8c524889e168f03dcf935b3d51b72382.jpg


Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Ima li neka vest o azuriranju honor 8x na pie 9?
 
Pa dobili smo android 9 još odavno za 8x. Jedino ako misliš na 9.1.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja jos uvek imam 8.2, nisam ni dobijao 9.0. Ja imam 8x Kinesku verziju sa global rom-om,ali nisam dobijao update na 9.0.
 
Meni je pre par dana stigao update na 9.0 za P20 Lite.
Primetio sam par stvari vec je bilo reci da ostaje manje RAM memorije i to je slucaj i kod mene. Pored toga, dok sam na telefonu (sms, citam nesto na webu), zavibrira jednom/dva puta kao da je stigla notifikacija. Medjutim, nema nikakve notifikacije. Gledao sam po podesavanjima ali nista nisam uspeo da nadjem. Cesto me izbacuje iz WA ili SMS-a dok sam u pola reci. Mislio sam da greskom nesto pritisnem ali nije, obracam sad vec paznju. Ulazi sam u kameru, sto mi je ludost. Ekran je zakljucan sifrom i koristim otisak prsta.
Ako je neko naisao na slicne probleme, neka javi. Hvala.
 
I meni se desava, sve mislim da promašim space dugme za razmak pa kliknem da izadjem iz aplikacije ali nemoguće da se to često dogodi baš. Isto i za kameru sama se upali ponekad i okine neke bzv slike
Honor 9 lite u pitanju

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno