Šta je novo?

Problem sa puštanjem online video (YouTube, Facebook, Vimeo...)

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,276
Poena
1,365
Do pre nekoliko dana sam imao problem da preko WiFi neće uvek da radi video i to tako što krene, radi OK, učita donekle i onda jednostavno stane, neće da baferuje dalje.
Problem je bio izraženiji na Facebook video, nego na drugim servisima.
Preko LAN je radilo OK.

Od pre 2 dana svaki servis baferuje video, ali ga ne pušta. Stoji na 0 sekundi OSIM ako taj link ne pustim kroz EDGE, onda radi bez greške.
Kroz Chrome i FireFox nema šanse da pusti bilo šta, osim video snimaka koje sam gledao pre nekoliko dana. Recimo iskočio je neki snimak na Facebook koji sam video prošle sedmice i sada ga je sharovao neko drugi, ja kliknem, on radi iz Chrome. Video ispod njega, nema šanse da pusti.

Prošao sam nekoliko onih uputstava, ali bez promene.

U pitanju je Windows 10, pristup internetu je preko Telenor Home.
 
probaj da iskljucis hardware acceleration. radi li sve ok u vlc playeru ili nekom drugom?
 
prvo gpu drajveri,narocito ako je radeon (relativno noviji) posto zadnjih par drajvera ima probleme bas sa html videom.
 
Uh, drajveri. Ovaj notebook ima dve grafičke karte. Koristima ga godinuipo dana i potpuno sam zaboravio da pored ovog HD620 ima i GeForce 930MX. Po default je bio ovaj integirsani.
Sada sam prebacio na ovu drugu i prvo sam imao video bez zvuka, pa video sa seckanjem, a sada full hd video sa youtube radi bez greške, kao i video sa Facebook.

Da li je realno da i7 i ta integrisana grafička kartica ne mogu da pokrenuo nijedan video, bez obzira na bitrate istog? Ustvari, pokrene, ali u EDGE, ali u Chrome neće?!
Probaću kasnije reset i povezivanje na WiFi, da vidim da li je trajno rešeno.
 
meni vise deluje da je intel drajver pobrljavio,posto je integrusa koristi za sve sem 3d rezim.mozes ti i ostalo da forsujes ali ne bi trebalo d abude potrebe.da sam na tvom mestu sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a bi pobrisao sve drajvere za grafiku (i intel i nvidiu) i pusti apdejt da skine sam,ako ne bude kako treba onda da se trazi specifican drajver.
 
Da li je realno da i7 i ta integrisana grafička kartica ne mogu da pokrenuo nijedan video, bez obzira na bitrate istog?

radilo bi sve normalno da je samo jedna graficka radi. imam i ja stariji laptop sa i5 i radeon dedi grafickom. ceo taj sistem sa prebacivanjem na jaci gpu kad zatreba, a da radi slabija za manje zahtevne stvari, je pokvaren.
 
preuranjeno je tvrditi da je crklo nesto pre nego sto se softver iskljuci iz price.a i ja bar jos nisam video da iGPU radi u svemu sem u video i 3d rezimima,in ili radi ili ne,a kad ne radi,nema mu pomoci.mnogo cesce je da je dGPU mrtav i da laptop moze da radi samo na integrusi.
 
Malopre je zakucao u sred video snimka. I kad je zakucao, više nijedan ne radi. Otvorim Nvidia setup i vidim da ono što sam prebacio je zapravo za 3D. Dakle nema veze sa tim.

Resetovao sam notebook, otvorim Task Manager i vidim da mi je u mirovanju HD620 1%, a 930MX 4%. Dakle obe nešto rade.
Pokrenem video, sve radi OK, HD620 ide do nekih 10% za FB video, a do 20%za youtube video, a 930MX varira od 17-40%, za svaki video oscilira oko nekog procenta, verovatno zavisi od bitrate-a.

I eto, sad svaki video radi. Samo ne znam dokle :(

Da li postoji način da potpuno isključim jednu grafičku? Račuanar je skoro uvek na struju, tako da je baterija samo UPS, a koristi se iskljjučivo za office. Najzahtevnije stvari su neki VBA macroi u Excel i ako nekada pustim HD video na kratko.

Skinuću display driver uninstaller, obrišem drajvere iz safe mod, pa neka ih opet instalira. Možda sredi.
 
HD620 moze da tera i YouTube 4K. Imam jedan laptop (ne moj, ajde..) bez dGPUa, GPU je i slabiji (HD530 valjda), bez problema radi svaki video sa neta.
Mozes da forsiras da se dGPU koristi za sve, u samom pocetku nVidia Control Panela je kod mene (Lenovo W540, drugi laptop znaci, on ima i dGPU) - izaberi High performance NVIDIA za sve. To je globalno podesavanje.

Intel GPU ne moze skroz da se iskljuci nikako, jer ceo transfer ide preko njega :( Samo ako je nekako MFCT iskljucio Intel grafiku (hardverski ili BIOS? Ne znam) moze da radi samo dGPU. To sam video na Sony VAIO F2 recimo.

Skroz je realno da su driveri pobrljavili, jer na W10, hteo ili ne, sistem ih update-uje.


Meni je realnije da je do neta, cela Srbija ima neko usporenje vec 10ak dana.
 
Kod mene diskretna Nvidia može da se isključi u BIOSu.
 
Koji laptop?? Ja bi je rucno secnuo da smem :(
 
Juče i danas radi bez greške. Verovatno nije do neta, jer onda ne bi radilo ni u Edge, ni na telefonima na istoj mreži.

To na prvom ekranu Nvidia panela je kod mene samo za 3D. Piše global, ali je u 3D tabu.

Čim budem mogao da resetujem računar, pogledaću za opciju gašenja Intel grafike kroz bios.
 
i dGPU i iGPU najcesce ili radi ili ne radi,tako da je 99 posto siftverski i verovatno je ms pustio neki wddm drajver kroz update.u prevodu prosto ciscenje sa ddu-om resava stvari,ako je bas do tog wddm drajvera rucni apdejt oba je sledeci korak.
 
neznam gde da pitam pa ajd ovde, zasto ne radi yutub na google i opera, na mozilu Firefox radi
 
Nazad
Vrh Dno