Šta je novo?

Da li je LAN port neispravan?

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Imam situaciju gde na računaru LAN priključak ne reaguje kada se u njega ubode internet kabl. Žuta LED lampica stalno svetli.
Kada sam reinstalirao sistem i instalirao novi drajver, pri završetku instalacije izašlo mi je obaveštenje "The Realtek Network Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Please plug the cable.".
Kada se otvori Network and Sharing Center, uđe u Change Adapter Settings, unutar toga nema ničega, ni jednog vidljivog adaptera.
Pokušao sam i sa Win 7, i sa Win 10, isti problem... Pronašao sam na internetu da treba isključiti u Power Options sve one "saving" modove, i da se pusti računar maksimalnim performansama, međutim ništa.
Resetovao BIOS, vraćao na fabrički, u Device Manager-u taj Network Adapter ne postoji...
Nisam ovakav slučaj imao do sada, zna li neko kako srediti ovo? Ili je otkazao LAN port, pa mi ostaje jedino da kupim neku LAN karticu?
Hvala unapred.
 
Najbolje je uzeti usb lan karticu, LAN kartica je meni pravila problem prilikom sličnog problema.
 
Ne USB lan mrezne imaju neke limite za brzine bolje uzeti neku proverenu mreznu koja podrzava barem 100 mbit/s sve zavisi koji paket interneta imas.
 
Potpuno isključi komp. Izvadi naponski kabl, probaj da ga uključiš na prazno da bi se ispraznili kondenzatori u napajanju, sačekaj 30 sec, poveži naponski kabl pa proveri mrežnu kartu.
Imao sam identičan slučaj i ovo gore je rešilo problem.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Stavio LAN karticu, rešen problem. :)
Hvala svima na savetima, ali izgleda da je integrisana otkazala.
 
Nazad
Vrh Dno