Šta je novo?

Externi (sekundarni) HDD i instalacija zasebnog Windows OS

Mixer93

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2011
Poruke
2,650
Poena
335
Pozdrav,
Nisam nikad radio nesto slicno, pa kao sto pise u nazivu teme - hteo bih da kupim eksterni HDD i da na njega instaliram zasebni Windows OS. Na njemu bih radio neke online poslove, i inao neke dokumente razne. Po zavrsetku bih boot-ovao drugi HDD (Win OS) sa privatnim stvarima.

Jel moze ovako nesto? Kako to da odradim a da ne diram postojeci OS?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
da,sama konekcija ne igra ulogu dok god ploca/uredjaj podrzava but sa usb-a,i takav disk bi mogao da koristis kao standardni eksterni za manje vise bilo sta,jedino ako bi ga koristio pride na spravama koje ne prepoznaju vise particija (tipa TV,PS3...) samo bi morao da obratis paznju da OS instalacija bude mbr da bi sve bilo na jednoj particiji.u tom slucaju bi imao manji problem ako je stanndardni hdd u pitanju jer win ima uzasnu fragmentaciju tokom vremena i takav sistem (dakle win na jednoj i to velikoj particiji) bi znacajno usporio tokom vremena.lek za to je relativno cesca defragmentacija.ako bi stavio ssd ili sshd o tome ne moras da brines.

jos jedan relativan limit je sto standardna win instalacija ne voli saltanje izmedju razlicitih sistema (drajveri,aktivacija),i takav scenarij zavisi od slucaja do slucaja,i morao bi sam da testiras.generalno se za slicne varijante poput tvoje koriste PE ili win2go varijante,za preporuku imam strelec usb (win10PE) ali i on ima limite koji mozda ti ne budu odgovarali.prednost konkretno streleca je mali,ekstremno stvari je popakovano u njega,kopira sam sebe u RAM i radi nestvarno brzo i mozes da ga saltas na bilo koji sistem.limiti su sto ne pamti podesavanja i dosta .net i c+ softvera nece moci da radi na njemu tj u sustini morao bi da se oslonis na vec upakovane programe.

imas i drugih PE alternativa,ali manje vise svaka radi na slican princip.
 
Nazad
Vrh Dno