Šta je novo?

1080ti i 400.00 drajveri problemi

Zfast4y0u

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2018
Poruke
137
Poena
60
Zanima me, od vas ko ima 1080ti, da li imate probleme u windows-u sa karticom, da se downclock-a na 139mhz cak i kada imate youtube upaljen, i radite jos nesto pored toga? Ja imam problem kartica se spusti sa kloklovima do 139mhz i sta god da radim samo zabada sve dok se ne digne na 600mhz ili preko, ne bitno da li je to gledanje klipa, skrolovanje gore dole na stranici, drag prozora/ikonica, u nekim slucajevima je toliko ekstremno da mi se kursor zamrzne na 2-3 sec. Znaci katastrofa, ni sa zadnjim drajverom nije reseno, zanima me ima li jos ko ovih problema, i moze li se ovo resiti a da se ne vracam na 39x drajvere?
 
Ne. Drajver 417.01, idle u windowsu gpu na 1569 mhz, boost load ide do 1950-2000mhz kako kad. Nista ne zabada nikad. 39 drajvere nisam ni probao, skoro sam uzeo 1080ti i odmah stavio 417.01.
 
Problem je sa SLI konfiguracijom, problem resim kada ugasim SLI i upalim ga opet u nvidia control pannel-u, ali to moram raditi svaki put posle paljenja pc-a sto je bezveze. Samo nesto brljaju uvek -.- dok sad to poprave prodje pola godine.
 
AMD je nekada imao problem sa ULPS kod CF konfiguracija, a moglo se u MSI afterburneru podesiti na "disable" (mislim da i dalje moze). Kod NVidije pokusaj sa:

https://nvidia.custhelp.com/app/ans...ent-mode-from-adaptive-to-maximum-performance

kod mene je 975Mhz kada se vidi Youtube prozor, ako je minimizovan onda je 139MHz. Ako koristis Firefox proveri da ti u podesavanjima stoji stiklirano "Use recommended performance settings"
 
Poslednja izmena:
sve ok zadnji drajveri doneli i freesync podrsku , i sad je milina!
 
Nazad
Vrh Dno