Šta je novo?

Problem sa prebacivanjem podataka sa internog na eksterni HDD

psel

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2004
Poruke
228
Poena
620
Svaki put kada probam da prebacim, recimo neki od filmova, sa internog HD na eksterni (povezan kablom na usb 3.0),
film krene da se prebacuje i stane kod nekog procenta (recimo prvi prebaci 17% i stane, drugi 41%, treci 67% itd,
ali ni jedan nece da prebaci ceo). Sve jedno da li radim cut ili copy.
Oba diska sam proverio od gresaka i nemaju ih. I defragmentacija je uradjena i nista.

Onda sam probao da film kopiram recimo na usb stick, i takodje stane kod nekog procenta.
Da li je problem u internom HD ili je nesto drugo u pitanju?
 
Šta pokaže Health/S.M.A.R.T. od diska(proveri sa HDTune i sl. programima)?

Probaj drugi sata kabel.

Proveri memoriju sa Memtest86.
 
Да није неки од њих fat32 а филмови повећи?
 
Evo izvestaja:

hdtune.jpg

Kabl je u redu. Memorija isto.

Nisu fat32, a filmovi su maximum 2gb.
 
Poslednja izmena:
Do diska je. Imaš veliki broj teško čitljivih sektora (Current pending sector). Prekopiraj šta ti je bitno na drugi disk.
 
Znaci, sta uspem da prebacim i to je to. Posle mogu da bacim hard disk?
 
Vidim da je u pitanju WD Green. Prebacuj sve sto mozes da prodjes kao ja.
Meni su dva WD Green HDD-a crkla iz cista mira:p.. Stajali u fioci kao bekap, samo po potrebi korisceni.
Jednog dana ih prikacim na komp,a oni ni da beknu. Probao da ih oporavim, ali nisam uspeo.
Jedino zbog cega su mozda crkli zato sto sam ih napunio skoro max, ako uopste zbog toga moze da crkne HDD.
Vise ne uzmam WD Green diskove u obzir.
 
Dosta je trajao, 8 godina. Tek od skoro je poceo da brljavi, ali sve brze i brze...
Ako ne WD, koji hard da uzmem sada?
 
Nisam mislio generalno WD, samo green serija se pokazala losa.
Imam WD Blue 10-ak god i radi ok, pu pu da ga ne ureknem..
Sad ne znam koji su diskovi ok, vidim da hvale ​Toshiba P300 ili Seagate BarraCuda. Mada je sve to lutrija.
 
Nisam mislio generalno WD, samo green serija se pokazala losa.... Mada je sve to lutrija.

Sa ovim se potpuno slazem..."Green" je na veoma losem glasu.
Medjutim evo imam jedan u Nas-u vec par godina i nikako da mu dodjem glave.
Od pocetka ima jedan los sektor i ne siri se za divno cudo.

Chuda ipak postoje!
 
Cini mi se da su sadasnji "plavi" u stvari ondasnji "zeleni", samo im ime promenili.
Jesu li crni su ostali crni ili su i to menjali pa preimenovali "plave" u "crne"?
 
Novi zeleni su postali zeleniji, tj. dodali su atomatski sleep i spin-down. Plavi su samo preimenovani stari zeleni ali su i nova tehnologija. Iste su im brzine kao Black sa manjim cache-om.
 
Mnogo komplikujete... Uzecu tu Toshibu.

Bitno je da sam 95% podataka uspeo da prebacim. Uglavnom nije hteo da prebaci vece filmove, ali to mogu ponovo da skinem.

Hvala na savetima :wave:
 
Nazad
Vrh Dno