Šta je novo?

MX performance zamena baterije

Vorlon

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2015
Poruke
652
Poena
70
Baterija drži sve kraće i često se dešava da kursor preskače čim se malo odalji receiver.

Probao sam da zamenim bateriju sa Duracell punjivom većeg kapaciteta koju imam kući ali miš neće da radi sa njom uopšte.
U drugom Logitech bežičnom mišu ta baterija radi bez problema ali je to miš koji ne može sam da puni baterije pa je verovatno to razlika.

Ispod je prvo fotka baterije koja fabrički ide uz miš a posle je fotka baterije s kojom odbija da radi, svaki savet dobrodošao. :D

2u7n9uf.jpg

dfuk3p.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako radi sa originalnom , nema razloga da ne radi sa novom. Probaj neku koja nije punjiva pa vidi kako se ponasa - trebalo bi da radi. Ukoliko je to slucaj - uzmi neku drugu-novu punjivu ima kvalitetnih da se nadje kod nas. Taj duracel ili fizicki ne odgovara (dimenzije zanemarljivo manje itd) ili je voltaza ispod deklarisanih 1.2v ... Nemam neko trece objasnjenje. Ponavljam - ako radi sa Originalnom nema razloga da ne radi sa zamenskom. Konkretno imam isti mis - i radi sa evo sad cetvrtom ili petom baterijom zamenskom punjivom - u mom slucaju neki enermax punjivi kupljen na pijaci od svih stvari ... Takodje je radio savrseno i sa Litijumskim punjivim sa Aliexpresa - i opet savrseno jedno vreme - mada su te baterije smetje koje iako odlicne u startu brzo izgube kapacitet pa sam odustao ...
 
Poslednja izmena:
Možda je problem u prevelikom odstupanju od predvidjenog kapaciteta (2450/2000mAh) tog Duracella pa punjač neće da ga puni. Trebao si da tražiš neku od ~2000mAh. Ja sam zamenio na mom performancu original sa Enelopom od 1900mAh i radi savršeno. Mada kad pogledam sliku čini mi se kao da je gornja ivica te baterije oštećena..
 
Loš kontakt - probaj da malo pomeraš bateriju da li će da dobije kontakt. Možda otišao i miš sa baterijom, a možda i ovo pravi neki kratki spoj, omotaj selotepom:
Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Ma imam 4 komada tih Duracell i ne radi ni sa jednom tako da nije kontakt. :)

Ako može neko od ljudi koji su menjali bateriju na istom mišu da okači link ka konkretnom modelu baterije koji su uzeli da odem da kupim i rešim problem, čisto da budem siguran.

@Bosla

Pa koliko dugo imaš miša ako si već spržio 5-6 punjivih? Meni ova koja je sad počela da umire traje jedno 6 godina.
 
Pa ja ti napisah sa kojom radi dobro, šta će ti link, idi u prodavnicu i kupi. Ali prvo probaj da li ti je miš ispravan. Stavi običnu alkalnu i probaj.
 
Da nije zbog napona, "Obična " baterija 1.5v a te "punjive" su 1.2v ?
 
Pa punjiva koja dolazi uz miš je 1.2V tako da ne bi trebalo.

Probaću prvo sa ovim Eneloop, ne sviđa mi se što je manji kapacitet nego sa fabričkom ali ok bitno da radi samo.
 
Ja bih prvo probao sa običnom alkalnom od 1,5V da li sve radi kako treba jer postoji mogućnost da je otišao receiver ili miš.
Trebao bi i sa običnom alkalnom da radi kako treba, kod mene je radila dobro. Naravno, nemoj je puniti da ne eksplodira.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam ovu Eneloop od 1900mA i odmah radi i puni se.

Videću kroz par dana da možda problem stvarno nije bio u nečemu drugom.
 
Nazad
Vrh Dno