Šta je novo?

VIVAX 40S60T2S2 i titlovi

Gaston

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2003
Poruke
265
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Može li se podesiti boja fonta kroz meni? Lepo prikazuje titl, ali se na svetlim površinama tekst ne vidi, slova su bela. Tražio, ali nisam uspeo da nađem.
 
Može li se podesiti boja fonta kroz meni? Lepo prikazuje titl, ali se na svetlim površinama tekst ne vidi, slova su bela. Tražio, ali nisam uspeo da nađem.

Ja imam Vox 32802 i podesio sam prosle godine na zutu boju. Ako se dobro secam, u obicnom meniju nisam imao ta podesavanja. Kad prikljucis USB u TV, u tom meniju koji ti se otvori za multimediju podesavas. Meni se pojave fajlovi, i titlovi. Tamo u titlovima postoje OPCIJE.
Tako je kod VOX-a a VIVAX isto nije daleko od VOX-a pa mozda uspes nekako.
 
Ja imam Vox 32802 i podesio sam prosle godine na zutu boju. Ako se dobro secam, u obicnom meniju nisam imao ta podesavanja. Kad prikljucis USB u TV, u tom meniju koji ti se otvori za multimediju podesavas. Meni se pojave fajlovi, i titlovi. Tamo u titlovima postoje OPCIJE.
Tako je kod VOX-a a VIVAX isto nije daleko od VOX-a pa mozda uspes nekako.

Probao sam tako, ali nisam našao ništa što liči na to. Lako je moguće da sam prevideo, proveriću još jednom. Hvala!
 
Ako nađeš, javi.

Isto sam i ja gledao, nisam nigde našao.
 
Treba videti kad se uđe u meni USB za koji taster piše "uredi" ili nešto slično. Onda, kad se pusti film pritisnuti taj taster i trebao bi da se pojavi meni za podešavanje titla. Ako je vreme prikaza OSD kratko, treba i tu vrednost dići. Ni malo intuitivno ali probajte, verovatno radi na sličan način.:wave:
 
Ima meni za podešavanje titla, ali osim charseta nema opcije za veličinu. Tako da mislim da ovaj model nema tu opciju...
 
Dok ide video probaj svu obojenu dugmad na daljincu. Nemam više Vivax i ne mogu da se setim... Ma probaj svu dugmad :D ko zna na koji taster su stavili.:wave:
 
Poslednja izmena:
Ništa. Samo se menja sleep, audio i video preferitet.

Bez obzira, hvala na pomoći. :)

edit: sve sam ispritiskao, ne menja veličinu ili daje ikakve dodatne opcije za titl.
 
Poslednja izmena:
Ništa. Samo se menja sleep, audio i video preferitet.

Bez obzira, hvala na pomoći. :)

edit: sve sam ispritiskao, ne menja veličinu ili daje ikakve dodatne opcije za titl.

I kod mene je isto. Gledali me kao ludaka dok sam pritiskao tastere po daljincu, ali ništa. Biće da ova sprava to ne može da odradi.
Moraće izgleda da radi Subtitle Workshop. Šteta.
 
Ništa. Samo se menja sleep, audio i video preferitet.

Bez obzira, hvala na pomoći. :)

edit: sve sam ispritiskao, ne menja veličinu ili daje ikakve dodatne opcije za titl.

Probaj 2x uzastopno da pritisneš taster koji ti je prikazao meni za promenu charset-a. Promena veličine i boje im možda nije bila planirana opcija ali Kinezi su puni iznenađenja.:D Ja sam sasvim slučajno uspeo da promenim titlove na opisani način, mada nije ovaj model bio u pitanju.:wave:
 
Probaću ovo čim dođem kući. Ako upali, onda su baš šašavi ti Kinezi (da parafraziram crtać)...
 
Nazad
Vrh Dno