Šta je novo?

Problem sa napajanjem ili nesto drugo?

Stefan1989

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2015
Poruke
118
Poena
70
Pozdrav ljudi! Pre svega nadam se da ce ovaj tekst problema biti razumljiv posto je tesko bas objasniti sta se desava i mozda sam prebrzo ovo napisao, ali moram iskoristiti priliku brzo da napisem dok radi PC.
Nisam bio dugo na forumu i naravno pojavio se problem za koji nisam hteo da pisem jer sam mislio da je lagan ali ovaj nesto i ne mogu da odgonetnem sam pa sam odlucio da se obratim vama.
Naime pre nekih dvadesetak dana pojavio se cudan problem a to je- kompijuter se sam restartuje ili ugasi, ili na udarac od sto se totalno shut down-uje!?
Naravno nisam obracao paznju toliko na to jer mi je bilo cudno na prvu loptu. Proverio sam sve kablove i bilo je sve je ok povezano i cvrsto! Posle toga sve radi super dve nedelje dok nije krenulo opet to da se desava.
Na primer pikam csgo 6 sati i odem na google chrome i jednostavno PC se restartuje sam od sebe, ali cudan restart nekako. Ne znam ni dal da nazovem to restartom.
Monitor daje no signal pa se izgasi, a kuleri na grafickoj rade na 100 % fan usage i cuje
se 1 veliki bip i dva kratka, i kuleri na CPU takodje rade , znaci PC je ostao upaljen! Drzim power dugme da ga iskljucim i posle 5 min opet pokrenem racunar. Kuleri krenu pa stanu ili se opet desi da kuleri na grafickoj rade punom snagom kao i kuleri na CPU dok se cuju ti bipovi.
Ovo se nikad ne desava kada sam u zahtevnim igrama nego samo na surfu ili na desktopu.

Mislio sam da je graficka u pitanju ili napajanje. Resetujem CMOS i ostavim kompijuter da prenoci. Danas sam se plasio da ga upalim ali reko daj da probam da upalim i sve bude ok!!!
Sve radi. Grafika i citav windows je butovao i upravo pisem ovo sa njega , bas cudno. E sad nek mi neko kaze sta bi to moglo da bude s'obzirom da komp sada radi i moguce je da ce opet imati taj samostalan “restart” , “loop” ne znam kako da nazovem to zajedno sa bipovima.
Opet napominjem da komp kada se ostavi na duze posle tog “restarta” da kazem on upali i sve radi ok! Temperature na grafickoj 21 na IDLE (u sobi mi i nije bas prijatno za sedenje), CPU 30 a iz napajanja blago mlak vazduh izlazi, skoro pa hladan.
Jedino sto sumnjam je napajanje jer ovo nisam napomenuo. Napajanje ima lufta dosta na ulazu pozadi pa moram jako bas da ubodem ili da namestim poziciju kabla kako bi komp upalio.
Ako se pozicija kabla ne namesti lepo cuje se kao static sound ili kao da kurslusira kada upalim napajanje na prekidacu. Isto se desava kada nestane struje. Napajanje izgasim pozadi normalno da ne uleti jak napon posle dolaska struje. Opet kad upalim prekidac cuje se static sound ili kurslusiranje malo a kabl nije pomeren od proslog puta kada je radio PC!? Kompijuter se sam upali automatski kada ga upalim na prekidacu i to mi je bas cudno isto.
Sad dal to mozda ima veze sa problemom gore ne znam posto komp sada radi i temperature su okej. Napajanje je ENERMAX Liberty 500W.
Eto to je to. Nadam se da sam bio razumljiv i ako moze pomoc bio bih vam bas zahvalan!
 
Više liči na ploču, grafu ili memoriju. Probaj drugu grafu a i napajanje ako imaš.

Uradi Memtest86 Da li Whocrashed javi nešto?
 
Ne znam da li je static ili varnicenje ali svakako nije normalno.
Probao zamenom napojnog kabla?
Ako imas prilku, probaj sa drugim napajanjem


TT over 6X
 
Nazad
Vrh Dno