Šta je novo?

Windows 10 racunari u lokalnoj mrezi s ene vide

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,879
Poena
1,175
Imam kucnu mrezu u kojoj internet dobijam preko kablovskog modema
Na modem je povezan switch sa 5 portova u koji su povezani desktop racunari, DVR, WIFI ruter i ostali uredjaji.

Sve u mrezi radi osim sto dva windows 10 desktop racunara medjusobno nemogu da pristupe serovanim folderima.

na windows 7 masini nema tih problema ona pristupa njima i oni pristupaju njoj, znaci svi uredjaji se medjusobno vide osim sto se ove dve win 10 masine ne vide, tj vide se ali ne moze da im se pristupi.


U network se vide kao media devices, tako da se ne vide fajlovi, ili kada probam s aovog drugog trazi password i ako je iskljuceno trazenje pasworda.
I da ponovim da sa windows 7 masine ili sa TV ili sa android boxa ja imam pristupa fajlovima na win 10 masini, samo sa druge win 10 masine ne moze.

Capture.JPG
Capture1.JPG

Sta je u pitanju pojma vise nemam.
dajte neku ideju sta je pogresno?
 
Poslednja izmena:
Je li ti se pojavio ikada onaj žuti bar u explorer prozoru da kaže da šering nije uključen?
 
Da li su ti računari ikad bili u homegroup-u? Windows 10 od verzije 1803 više ne podržava homegroup tako da, ako je bio podešen homegroup ovakvi problemi umeju da se javljaju...
 
Sering jeste ukljucen jer tim racunarima mogu da pristupam sa drugih samo ta dva medjusobno ne mogu.

Ovo za home group nisam potpuno siguran ali mislim da jesu bili u home group posto ova mreza godinama vec postoji ali u zadnje vreme ne radi tj ova dva ne mogu da seruju medjusobno.
Tako da je moguce da je neki apdejt ovo napravio, i meni je to padalo na pamet, ali ne znam kako da resim.
 
Da li je Network profile: Private tj da li je Network discovery uključen?

Probaj promeniti Profile u Public, pa zatim vrati u Private, možda neka podešavanja. Probaj otvoriti novi Admnistratorski nalog a stari obriši, posle možeš da ga preimenuješ.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno