Šta je novo?

Zlatna sredina - najvise za umerene novce

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ideja mi je da predlazete neku "zlatnu sredinu", nebitno da li je velika ili neka manja diagonala ekrana, "trazi se" sto bolji telefon za umerene novce, da se nadje nekoliko vrlo dobrih telefona negde izmedju onih najboljih i onih osrednjih, da provereno dobro rade i nemaju mana (primecenih u radu uredjaja ili zbog ucestalih defekata, losih komponenti (ekran, senzori, chip, baterija...) i sl.)...

Da vidimo sta bi to bilo najbolje za ulozeno u poslednje 2 (eventualno 3) generacije telefona svih proizvodjaca i da to obrazlozite...

Hvala

p.s. Nekako kraj godine dodje bas prikladan za ovo... :)
 
Ideja mi je da predlazete neku "zlatnu sredinu", nebitno da li je velika ili neka manja diagonala ekrana, "trazi se" sto bolji telefon za umerene novce, da se nadje nekoliko vrlo dobrih telefona negde izmedju onih najboljih i onih osrednjih, da provereno dobro rade i nemaju mana (primecenih u radu uredjaja ili zbog ucestalih defekata, losih komponenti (ekran, senzori, chip, baterija...) i sl.)...

Da vidimo sta bi to bilo najbolje za ulozeno u poslednje 2 (eventualno 3) generacije telefona svih proizvodjaca i da to obrazlozite...

Hvala

p.s. Nekako kraj godine dodje bas prikladan za ovo... :)
Moraš da navedeš maksimalnu novčanu sumu.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Trebalo bi navesti do koje sume idu telefoni za predlog, kao i da li u obzir dolaze telefoni recimo preko KP tj oglasa ili samo i isključivo iz radnje.
Inače ideja je dobra i prikladna za kraj godine.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne, ne, Vi birate telefon, naravno mislim regularne prodavnice sa 2g garancije (minimum), velike shopove i male prodavce, bitno je da je nov (ne popravljan pa zavaljan sa 0,5-1g garancije), da je zvanicno u prodaji u SRB i nije da ja ili iko od vas kupi, vec sta vi mislite da je za "zlatna sredina", koji to uredjaj daje najvise za umerene novce.
Naravno da nije cena 1000e ali sigurno da nije ni 150-200e, nesto umereno, nesto sto bi ljudi mogli mnogo lakse priustiti umesto najnovijih i najboljih modela, nadjite vi meru, da li je to 300e ili 400e ili mislite da je to recimo najvise 500e (zasto da ne ako se bas neki extra dobar uredjaj moze dobiti i za te novce) ...
 
U principu svako svoga konja hvali,ja svoj glas dajem Xiaomi MI A2,pre svega zbog zaista odličnih kamera,zbog cistog stok Androida, samim tim i zbog podrške koja ce trajati do tri godine sto se sigurnosnih zakrpa tiče,kao i dve naredne verzije androida, prva je vec stigla tj Android 9.Stok android je bitan pre svega za one korisnike koji se preterano ne snalaze sa podešavanjima u sitna crevca koja imaju recimo u emui skinu,kao i za korisnike koji jesu napredni ali žele čist android.
Za ljubitelje igrica takodje mogu da kažem da neće pogrešiti ako uzmu ovaj telefon.
E sad uvek se moze naći nešto za i protiv svakog telefona pa tako i ovoga.U suštini trebalo je staviti odredjeni limit u novcu do kojeg bi se išlo,ovako ćemo možda razvodnjiti temu na mnogo velik broj telefona,a zaista ih ima ove godine baš mnogo.
I to kvalitetnih u nekoj srednjoj kategoriji ili da kažem kategoriji običnih smrtnika u koje i sam spadam,a jasno je da mi upravo gledamo da za uloženo dobijemo najbolji mogući kvalitet.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mi Mix 2S za 330e preko oglasa.

Premium dizajn, premium izrada, odlican softver, GCam bez roota, OIS, prakticno kompletan paket, fali samo stereo zvuk i mislim da je ekran nesto losiji nego na Mix 2, tako su pisali ljudi po forumu. Pocophone za 290e ne vredi ni razmatrati pored Mix 2S, osim ako 3.5mm izlaz i SD slot nisu obavezni.

U low-midrange cenovnom segmentu, Redmi Note 5 3/32 za 150e preko oglasa, klasa iznad svih Huawei/Motorola/Samsung/Nokia telefona koji su i do 100e skuplji.

Mada sad vidim da je pristojno pala cena Honor 8X modelu, moze da se nadje za ispod 250e, i to je dobra kupovina uzimajuci u obzir izradu i dizajn.

Edit:

Cene u radnjama(izmisljene cene) nisu za komentarisanje :D
 
Poslednja izmena:
Huawei P20 dual sim, (sa 4/64BG) koji sada, kada sam doneseš iz Mađarke, izađe 325€. (Ovaj sa 4/128GB je 90-ak € skuplji).

E sada, nije iz prodavnice u Srbiji, ali za taj budžet, ovo je najbolje što bi MENI leglo.
Pogotovo mi se sviđa što nije preglomazan.

Ali subjektivnosti su beskonačne, pa ćemo teško ovde napraviti neki konsenzus...
...osim da će prevladavati Kineske marke.
 
U principu, hlagship-i prethodnih generacija, kada još uvek ima novi da se nabave, ispadaju prst-u-pekmez za kupovinu.
 
Bilo koji Xiaomi telefon. Italijanski dizajn,nemacka izrada a srpske cene. Sve sam rekao.
 
Huawei Mate 20 lite.

4909f47ddb4502806f03a9ef08280391.jpg
abbe4e2aded437c58f6dc22d8c5e0ffe.jpg
c24c4767b614112706153b866cc6aecd.jpg
 
Mislim da je greska prebaciti ovu temu u "Šta da kupim.."
Namera prilikom pokretanja teme je bila da se prica i iznose misljenja o telefonima i o tome sta se dobije za sto normalnije novce, dakle neka vrsta "best bay" telefona...
Ovde prebacena tema ce biti "malo" po strani svima sto svraćaju u deo foruma o telefonima...
Pa slicna tema postoji i o ssd-ovima pa godinama stoji gde je zapoceta (sto apsolutno pozdravljam), tako da je i ova o telefonima mogla ostati na svom mestu.
 
Ne bih rekao da je pokretac teme igde spomenuo da bi on kupovao telefon i da temu pokrece sebe radi... ;)

Naravno da ko trazi, gleda, ispituje kakvi su koji telefoni, da ima nameru kupiti ali nije tema zamisljena kao tema sta kupiti vec kao diskusija zasto je to dobro za kupiti...
Kako god, cusnuta je tema u "slepu ulicu", tu ce na zalost ostati (najverovatnija) i biti zaboravljena. :(
 
Izvini sad sam tek skontao da si ti pokretač teme. [emoji16]
Možda ti nisi hteo da tema bude takva, ali ja imam utisak čitajući temu da ti kao tražiš telefon za sebe. Tako ja razumem uvodni post.

Što se tiče telefona ima ih mnogo. Htc U11, Huawei Mate 10pro. mi8 , mix 2s, black shark, lg v30, samsung s8,
Jest da su ovo svi iz oglasa, ali svi oni imaju garanciju

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Po meni u low segmentu najbolja Motorola E5, srednji donji Mi A2, srednji gornji Pocophone, premium low P20 i premium high P20 pro. Da se ogradimo ja sam uzeo Samsung S9+ samo jer nisam mogao da smislim rogiće (notch) kao ni Huawei korisnički interfejs. Dodatno što sam dobio osigiranje ekrana i sat na poklon. Da još uvek traje ta akcija, S9 i S9+ bi bili best u premium high segmentu.
 
Rekoh ja da ce da zamre tema...
 
Nazad
Vrh Dno