Šta je novo?

Uparivanje memorije problem

To stoji u manualu, mozes da ga skines sa sajta ploce.
Memory configuration, tacka 1.7.2.

Pronašao sam dopunsku listu za memoriju. U spisku ima nekoliko memorija od 8 Gb, znači prima, ne mogu na insert image da uradim upload. Međutim pojavila se mogućnost da povoljno 30 evra kupim ploču Gigabyte GA 970A UD3. Ona je mnogo bolja od sadašnje. Juče mi se prilikom gledanja filma HD zamrznuo ekran i počelo je da pišti samo sa jednim RAM-om. Morao je restart. A šta ako je problem u slotovima Asusa, jer RAM je položio test. Možda na ovoj ploči neće biti sukob RAMova. Ova ploča je jeftinija od 8Gb memorije, dobijam bolju ploču i možda ne treba kupovati drugu memoriju.
 
Poslednja izmena:
Za 30e, kupuje to odmah :)
970 chipset plus Gigabyte, samo cepaj.
 
Evo stigla je danas GA 970A UD3, upravo instaliran svež Windows i drajveri. Na njoj je bio BIOS F6, instalirao sam F7. Na sajtu ima i F8 ali vidim da je beta verzija, ne bih se igrao sa beta. U toku noći biće instaliran update 180 fajlova oko 1,5 Gb. Za sada nekoliko sati oba RAM-a 2x4 Gb rade bez problema. Iz ove perspektive bih rekao da je problem bio u slotu ploče. Mislim da je dobar potez bio kupovina druge ploče a ne kupovina drugog RAM-a. Ploča ispade još jeftinija od 8 Gb memorije. Moguće da su 2 RAM-a u sukobu na jednoj ploči, dok nisu na drugoj. Pratiću ih par dana pa javljam da li su u dobrim odnosima na Gigabyte.
 
Evo da kažem da sam prezadovoljan, ništa ne koči, nema ni jednog restarta. Zadnjih 20 godina sam imao samo Asus ploče. Prvi put Gigabyte. Obe memorije rade bez problema. Ne kažem da je Asus M4A88 kriv, jer sam i nju kupio polovnu za 4000 dinara. Možda mi je i prodata kao poluispravna, ali sa GA 970A UD3 sam prezadovoljan. Možda sam i imao sreće jer vidim na netu da se ova ploča prodaje za 50 -70 evra.
Jedino sam imao problem sa AHCI driverom. U startu instalacije sam podesio AHCI umesto IDE zbog SSD. Krene instalacija i posle prvog restarta se ne nastavlja jer ne vidi hdd. Vratim iz AHCI u IDE i instalacija ide normalno. Kasnije sam morao da menjam u registru i u BIOS-u na AHCI. Sve pohvale za ovu ploču a uštedeo sam i 40 evra za novu memoriju, izgleda da je sadašnja bila ispravna.
 
Nazad
Vrh Dno