Šta je novo?

cpu greje na igrama

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
kupio sam brendirani HP elite 8100 komp.
izbacio defaultni i3, i ubacio i7 870, i tamo jos malo nadogradio grafiku i memorije.
e sad, u leru, cpu radi na 33-35C, kad surfujem, gledam filmove, YT i ostale gluposti, ne prelazi 50C. a kad pokrenem bf1 ili bf5, cpu radi na 88-94C, sto smatram da je mnogo. u tom kompu, vent od cpu nema auto regulaciju, vec u biosu, se podesava na skali od 1-8, brzina sva tri venta (cpu, napajanje, case). nesto nisam primetio razliku u temperaturi, ni kad pojacam brzine venta. e sad, tu je ostao taj defaultni kuler od i3, pa mozda on nije dovoljan da odvuce toplotu sa i7? da li bi ubacivanje nekog firmiranog i jaceg kulera pomoglo? i koji bi tu mogao da pase, buduci da su u podnozju srafovi, znaci ne ide na zabice, vec se srafi kuler....
hvala za odgovor.
 
Naravno da bi pomoglo. Imas lc 120 hladnjak valjda sam dobro napisao za oko 1000 i nesto dinara sto nije mnogo,mislim da cak ima i kacenje za to podnozje. Mislim da ti od tog LC ne treba kvalitetnije.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Samo bolji hladnjak, do 2-3k ih ima solidnih, dobra pasta i miran si [emoji3]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Naravno da bi pomoglo. Imas lc 120 hladnjak valjda sam dobro napisao za oko 1000 i nesto dinara sto nije mnogo,mislim da cak ima i kacenje za to podnozje. Mislim da ti od tog LC ne treba kvalitetnije.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

jel tu mislis cenu samo za vent, ili za komplet?
 
Proveri prvo da li ti je hladnjak dobro nalegao na procesor, ne sme da se mrda i pogledaj iza ploce da li su sve nogice upale kako treba

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
nogice ne upadaju ovde, jer su srafovi u pitanju
 
A pastu jel si menjao? Ne treba ni debeo sloj izmedju procesora i hladnjaka jer onda ne radi termalni protok dobro.
 
menjao sam pastu, sve ocistio ispolirao, stavio novu, usrafljeno je kako treba, nije mi prvi put da radim to, kuler je vreo, kad ga dodirnem, sto znaci da odvlaci toplotu sa procesora, ali ne dovoljno, ocigledno.....
nasao sam na popustu, komplet ovaj LC CC120 za 2400din, valjda je to ok cena..... pa da idem da uzmem danas..... samo ventilatori za njega su 1200din a kompleti su oko 30e..... valjda je ovo 2400din OK...
 
Hajde javi sta si uradio i jel resio.
Valjda nisi kupio felerican procesor :D
 
pa valjda bi za ovih mesec i po dana bar jednom zakucao da je felerican :)
komp radi i na ovim temperaturama, ne zakucava ni malo, samo sto to meni smeta, i hocu da resim to. idem oko 20h po kuler, pa cu ga odmah zameniti i javljam
 
Jel si proverio da li ce moci da stane u kuciste posto je to malo veci cooler.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
HP elte 8100 koje sam uzeo nije ono malo stono kuciste za office, nego normalni desktop racunar, cak je i vece od vecine kucista koje mozes kupiti po prodavnicama, tako da mesta ima koliko hoces. u ono malo za office ne bi ni grafu gtx1050ti uspeo da zaglavim a kamoli jos sta veliko.
to je ovo sa slika:

41Xcz+ReU3L._SY355_.jpg hp-compaq-8100-elite-.jpg
 
Poslednja izmena:
I mene ceka kupovina kulera za Intel i5 2500 (temperature 30c do 71c max)ali pokusavam da ga odlozim za prolece. Dvoumim se izmedju LC CC 95 I LC CC 120 ali nisam siguran da u mom kucistu moze da stane ovaj od 120.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ma trpao sam ja pre u obicna blueberry kucista i CM Spheru, i hyper tx 212 pa je stajalo sve unutra :), tako da mora i ovo da stane :)
 
hmmmmm, izgleda je ipak bio neki zaheb izmedju cpu-pasta-kulera....... skinuo ovaj defaultni, kad ono, pasta na cpu gore i dole je kao ima, a na sredini cpu kao da je uopste nema i suv.... a na kuleru se poprilicno stvrdnula, jedva sam je ocistio...... sve sam ponovo ocistio, stavio novu pastu, izduvao kuler od prasine, i evo sad temperature u bf1 i bf5 :)
izgleda sam resio taj problem :)

c1.JPGc2.JPGc3.JPGc4.JPG
 

Prilozi

  • c5.JPG
    c5.JPG
    31 KB · Pregleda: 48
stavljao sam pastu jedno 1300 puta, nista je drugacije nisam ni sad stavio nego pre.... ali nebitno sad, bitno da sad radi na normalnim temperaturama.....
 
sinoc celo vece gejmao battlefielde, nije presla 75C, tako da je onda izgleda ovo reseno :)
 
pa nisam kako da kazem samo nju menjao, vec sam zamenio i5 sa i7, pre oko mesec i po dana, i onda stavio i novu pastu. pasta je HALNZIYE HY510 GREY
 
I ja sam pre 15-tak dana stavljao HY410 pastu, ako je tebi zapekla za mesec dana onda ce se isto vrlo brzo meni desiti sa ovih 70c koje ume da stvori i5 2500.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
ma nije nesto dobro tu leglo, od prvog dana kad sam stavio i7 je radio na vecim temperaturama..... ovaj i5 sto sam skinuo sam ubacio u komp u kancelariji, istu pastu stavio, eno i posle mesec i po dana, 'ladan ko spricer
 
Kolika bi razlika bila u stepenima izmedju najjeftinijih kineza i ovih brendiranih? Moje je iskustvo da ove kineske brzo "ispare", posle godinu dana upotrebe nema ih ni u tragovima. Pogotovu sa procesorima koji se vise zagrevaju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Velika je razlika, pored toga sto ispare one ni odmah ne rade posao kako treba. Ne moze 40gr paste za 5$ da vredi. Imate na Ali pomenutu MX2 ponekad na akciji za 5$ 8gr, meni to u servisu traje po godinu i po do dve.
 
Kako uticu na temperature? Jel mogu da smanje 5-10c u odnosu na china paste?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno