Šta je novo?

in-ear headset i eksterna zvučna/dac za gaming

rev

Čuven
Učlanjen(a)
03.01.2003
Poruke
206
Poena
620
Ćao drugari,
kupio bih neku kombinaciju bubica sa mikrofonom i eksterne zvučne ili DAC-a sa mic inputom za gaming pa mi treba savet oko odabira.

Navikao sam na bubice i to je jedna od navika koju neću menjati, jednostavno ne volim da nosim velike slušalice duži vremenski period, ma koliko one bile udobne ili kvalitetne, tako da mi nemojte preporučivati da uzmem full size headset.
Uglavnom igram FPS-ove, CSGO i PUBG i dosta mi je bitno da mogu da pravim razliku odakle zvukovi dolaze. Što se tiče muzike, slušam je ali nisam neki audiofil, uglavnom je to YT ili mp3.

Imam par nekih prohteva a to je:
- Bubice bih kupovao u zemlji i sa garancijom, osim ako se ne radi o nekom sub 20e modelu. Moraju da imaju mikrofon, poželjno pristojan i da budu kvalitetnije izrade.
- Eksterna zvučna ili DAC da se kači na usb i vrlo poželjno da ne traži eksterno napajanje. Imperativ je da ima i ulaz za mic. Bonus je da potencijalno može i da izgura neke budžet zvučnike tipa Microlab B77 ili neki Edifier. Može i polovno.

Gledao bih da se uklopim u nekih 10ak hiljada, što mislim je korektan budžet za to što tražim. Naravno može i manje :)
Od slušalica su mi za oko zapale recimo Beyerdynamic BYRON za ispod 5k, što mislim da je jako dobra cena za njih. Za usb zvučnu osim Xonar u5 baš nemam predstavu...

Unapred hvala na predlozima :)
 
Poslednja izmena:
U5/U7 imaju zaseban mic input a prakticno sve in-ear imaju mikrofon/kontrole na jednom kablu tako nisam bas siguran da ce mikrofon raditi, ipak su takve slusalice predvidjene za smartfone.
Tako da dobro proveri pre kupovine, izbor dobrih usb DAC+AMP nikada nije bio bolji ali su uglavnom bez mic input-a (osim U Xonara).

Uglavnom igram FPS-ove, CSGO i PUBG i dosta mi je bitno da mogu da pravim razliku odakle zvukovi dolaze.

Za Byron kazu da su zvucno odlicne i jedne od najboljih do 50$, nema tu greske ali dok ih ne probas neces znati kakve su za gaming. U tom smislu su over-ear sa drasticno vecim drajverima u ozbiljnoj prednosti i jedine in-ear koje sam probao a da su se pokazale kao dovoljno dobre-solidne za gaming i gledanje filmova su ATH CKX9 (imaju dinamicke 13.5mm drajvere koji spadaju u jedne od najvecih u in-ear svetu). Filmove sam gledao i preko laptop-a i sve to zvuci super s obzirom na velicinu slusalica, soundstage je ogroman za standarde bubica, pozicioniranje sasvim dobro a zvuk pun sa naglasenim niskim i visokim tonovima pa pri igranju sve sto treba dolazi do izrazaja.
Najvise sam ih testirao u CS:GO, BF4, FC4 (SP) ali i u Dirt Rally-u i jedine su od svih bubica koje sam imao a da su dobre za gaming. Imam verziju bez mikrofona pa ne znam kako zvuci.

Ali realno cak i odlicne CKX9 zvuce ograniceno pored semi-open slusalica sa 50mm drajverima, zvuk je jednostavno detaljniji, soundstage mnogo veci a pozicioniranje bolje, preciznije, cista fizika/akustika.
Dovoljno su dobre za gaming, za gledanje filmova su jos bolje ali su ipak poluotvorene over-ear zakon, posebno za igranje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno