Šta je novo?

XFX RX 570 4gb

GeneralZixx

Poštovan
Učlanjen(a)
01.09.2017
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav.
Dobio sam na poklon XFX RX 570 4gb graficku kartu koja je majnovala. Instalirao sam najnovije drajvere, ali kada pokusam da otvorim AMD Settings kaze: "No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware.". Kasnije sam saznao da je modovana za majning i da postoje posebni majning drajveri koji je prepoznaju, ali oni nisu za normalnu upotrebu graficke. Tako da me zanima da li ja mogu i KAKO da je vratim na "default" podesavanja koja ce mi omoguciti da instaliram normalne drajvere koji ce je prepoznati i raditi bez problema?
 
Imaš dual bios na njoj. Moguće da jedan od ta dva biosa nije diran. Samo prebaci na drugi bios pomoću kvačice koja se nalazi na samoj grafici.

image_17.jpg
 
Poslednja izmena:
Probao sam to i jedino sto sam dobio je bilo HDMI no signal na monitoru. :D Cak se ni Windows nije hteo dici.
 
Onda je brikovan drugi bios. Da bi sredio bios(vratio normalan preko majnerskog) nadji bios za svoju karticu i flesuj preko Atiflash.
 
Prvo pogledaj u gpu-z koja je memorija na kartici, hynix, elpida. Snimi bios sa gpu-z, sa tim biosom koji boot-uje win i posle okači negde fajl.

gpuz.png
 
Pozdrav.
Dobio sam na poklon XFX RX 570 4gb graficku kartu koja je majnovala. Instalirao sam najnovije drajvere, ali kada pokusam da otvorim AMD Settings kaze: "No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware.". Kasnije sam saznao da je modovana za majning i da postoje posebni majning drajveri koji je prepoznaju, ali oni nisu za normalnu upotrebu graficke. Tako da me zanima da li ja mogu i KAKO da je vratim na "default" podesavanja koja ce mi omoguciti da instaliram normalne drajvere koji ce je prepoznati i raditi bez problema?

Bez menjanja biosa, možeš uz patcher da instaliraš drajvere (sve u većini slučajeva radi normalno).

Prvo uz pomoć DDU (iz safe mode-a) komplet ukloni drajvere. Izaberi opciju "clean and restart". Instaliraj najnovije drajvere sasvim normalno, ali po završetku instalacije nemoj da restartuješ komp. Tada, pokreni patcher (atikmdag-patcher-1.4.6.zip). Njega pokreni kao admin (desni klik i run as administrator). Klikni na YES i to bi bilo to. Restartuj komp da Windows isčita drajvere i prepozna grafiku kako treba.
 
Poslednja izmena:
Što bi to radio? Bolje da vrati u "normalno" stanje grafičku i da radi posle redovno update. Ko zna šta je sve čaprkano po biosu.
 
Samo ne znam zasto nije hteo da se digne sistem kada sam vratio taj prekidac u prethodno stanje. Isto je reagovala kao i kada sam prvi put pomerio prekidac-crn ekran nakon logoa maticne. Znaci flesovanje biosa bi moralo da resi problem? Da li mogu skinuti BIOS sa npr TechPowerUp-a i da on radi normalno, buduci da nemam njen fabricki sacuvan (video sam na netu da svi govore da se obavezno sacuva fabricki BIOSa pre flesovanja, sto mi je cudno ako vec postoji ovaj sajt sa bazom BIOSa za svaku graficku)? I primetio sam da na TechPowerUp postoji samo jedna verzija BIOS-a za ovu grafiku - 015.050.002.001.000000, GPU Z mi prikazuje istu tu verziju.
 
Poslednja izmena:
Lepo sam ti napisao gore sve, vidi u gpuz šta piše. Različita verzija bios-a ide za različite memorije. Ne smeš da ubaciš hynix verziju biosa na elpidu...
 
Poslednja izmena:
Može biti čapkana i voltaža. Zbog toga sam rekao da snimi bios, okači negde da mogu da pogledam šta je sve dirano, i da vratim u normalno stanje.
 
Nisam video nove poruke dok sam pisao prethodnu poruku. Memorija je Elpida na ovog grafici.
 
Dirana je voltaža i tajminzi. Ovo na TechPowerUp je kao tvoja verzija biosa. Slobodno skini odatle i flešuj preko Atiflash-a. Imaš na youtube objašnjenje kako se flešuje, ako se plašiš sam da odradiš. Ono što je bitno da odradiš, flešuj preko tog bios-a na kome kartica ne radi, ne bootuje windows. Znači bootuješ win sa ovim biosom koji ti trenutno radi i kada se podigne sistem prebaciš kvačicu na neispravan bios. Onda preko njega flešuješ ovaj bios sa TechPowerUp. Ako nešto zezneš da možeš da ponovo podigneš sistem sa tim biosom koji radi. Ako ti nešto nije jasno pitaj.
 
Poslednja izmena:
Postoji problem u svemu tome, kao sto sam gore vec napisao. Kada sam vratio prekidac na onaj BIOS koji je dizao sistem, ali nisu radili drajveri, ni on nije hteo da digne sistem. :D Pokusacu sutra ponovo da je ubacim u komp i vidim da li opet na oba nece hteti da se digne. Vec sam vratio svoju GTX 960 u komp pa je malo kasno da sad sve to radim.
I samo jos jedno pitanje. Da li sme da se pomera taj prekidac dok je kompjuter upaljen-pod naponom? Ovo pise na sajtu kod dela za Dual BIOS: "We know enthusiast like options, our RX 570 and 580 graphics cards are shipped with a Dual BIOS. If you want optimal gaming performance just install it and go. For cryptocurrency mining, simply shut the system down and flip the BIOS switch on the card. Our mining BIOS is already tuned to give increased mining hashrates without hassle. "
 
Poslednja izmena:
Pročitaj ponovo polako što sam pisao. Podigneš sistem sa bios verzijom koja radi i kada ti se pojavi desktop wallpaper onda prebaciš na neispravan bios bez gašenja kompa/kartice...
 
Procitaj ti sta sam ja napisao. :D Ne dize ni sa jednim vise. (barem nije danas, mozda sutra proradi nekim cudom xD) U svakom slucaju hvala tebi i ostalim clanovma na pomoci oko ovog problema. Javicu se sutra kada je ponovo ubacim u komp i vidim kakvo je stanje.
 
Ako ne uspe zamena biosa, -37mV u Afterburneru uz onaj patcher i na default-u si. :)
 
Ako imaš dva x16 slota na ploči možeš sistem da podigneš sa gtx 960 a da flešuješ rx 570.
 
Nemam, imam samo integrisanu grafiku. Tako da cu morati preko nje, ukoliko sutra ne ozivi jedan BIOS. :D
 
U safe mode with networking i obrisi drajvere preko DDU-a kojeg ces skinuti sa guru3d.

Restart your computer

Press the F8 key repeatedly as soon as your computer boots, but before the Windows logo appears

Select Safe Mode at the Advanced Boot Options menu
Nakon toga skini validan bios sa Techpowerup sajta i flesuj sa Atiflash.
 
Poslednja izmena:
Evo ubacio sam je i sistem se digao. :D Ali sada kada udjem u ATIWinflash, umesto da mi prikaze da imam RX 570, on mi prikazuje ATI Radeon Polaris 10. Zbog cega je to i da li treba da brinem?
flashbios.png
 
Pa kada sama kartica ima 2 neispravna BIOS_a pa ni sama ne zna sta je :D hahaha
kada flesh-ujes vrv ce sve pokazati kako treba.
 
Resio sam problem sa HDIM no signal nakon prebacivanja prekidaca u drugi polozaj. Naime, uz monitor sam pored VGA, dobio i DVI-D (u graficku) to HDMI (u monitor) kabl i njega sam koristio bez problema i nisam ni sumnjao da on izaziva problem. Dok prekidac za BIOS stoji u onom polozaju u kojem je i bio kada sam dobio graficku (tu je onaj BIOS koji sam okacio ovde) dobijao sam sliku bez problema. Medjutim, kada prebacim na drugi prekidac, dobijao sam HDMI no signal i bio ubedjen da taj drugi BIOS pravi problem. Danas nadjem HDMI to HDMI i reko ajde da to probam i gle cuda, daje sliku i prihvata drajvere. :D
Ubacio sam normalnu verziju BIOSa umesto one modovane za majning sa kojom je davao sliku i na DVI-D i sada daje samo na HDMI...
Tako da je problem sa drajverima resen, sada vidi bez problema najnovije drajvere. Ali sta uzrokuje problem sa DVI-D? :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno