Šta je novo?

Dvostruka šansa da osvojite Honor 8X!

Recenzija modela Honor 8X

Iz kompanije Honor nam stiže model koji pretenduje da zauzme sam vrh kategorije koja je već uveliko popunjena I gde nema prostora za bilo kakvu grešku, gde se slobodno može reći, vodi bespoštedna borba, naravno radi se o kategoriji mobilnog segmenta u srednjem cenovnom rangu, nama mladima najpopularnijem, u kome za određenu sumu novca do nekih 350-ak eura od nekog uređaja možemo očekivati performanse približne uređajima iz nedostižnog premium segmenta, koji nam se čini pomalo precenjen sa basnoslovnim ciframa u pogledu cene.

Radi se o modelu Honor 8X. Honor nastavlja tradiciju X serije, dobitne kombinacije uloženog i dobijenog, veoma uspešne u nizu godina iza nas, ali nova vremena donose nove protivnike i nove borbe pa je s tim, Honor prvi put u situaciji gde ne predstavlja svoje modele prvi, već mora da uzvaća udarce koji su,čini se, nikad jači.


Iako bi dobar telefon do pre par godina bio suviše skup da se o njemu razmišlja, Honor 8X je napravio prekretnicu i ponudio zaista impresivne karakteristike u kategoriji pristupačnih telefona.
Pored izgleda koji ostavlja izvanredan utisak zahvaljujući drugačijem gradijentu i refleksiji svetla na zadnjoj strani iz različitih uglova i kvalitetnoj izradi, Honor 8X se izdvaja i po mnogim drugim pitanjima u odnosu na ono što očekujemo od telefona do 350 eura, ali, idemo redom, o tome ćemo kasnije u ovoj recenziji.
Velika gužva vlada u kategoriji uređaja od 300 do 350-400 eura. Svako ima svoje adute, neko nudi brz hardver, neko kameru, neko dizajn i izradu, a neko pak neki miks svega navedenog. Iza nas je period plasiranja vrlo interesantnih modela u tom cenovnog rangu. Ta kategorija očekuje i Honor 8X, pa u skladu s tim, upoznajmo se sa njegovim rivalima:

Honor Play - Stariji brat namenjen gejmerima sa aluminijumskom izradom i nešto kvalitetnijim čipsetom i neverovatno privlačnom cenom.
Xiaomi Pocophone F1Telefon koji nudi premium hardver sa znatno slabijim kvalitetom izrade, dobrom kamerom i par hiljada većom cenom što isto važi i za Honor Play model.
I naravno, glavni konkurent, pandan, parnjak, model koji deli skoro sve sa 8X modelom, nazovimo ga kako god, direktni protivnik - Huawei Mate 20 Lite – sa maltene istom hardverskom šasijom i usb type C priključkom.
Po svemu sudeći, Honor 8x očekuje nimalo lak zadatak, a njemu preostaje da se sa svojim karakteristikama izbori za mesto na podijumu.



NA PRVI POGLED...​
-Sadržaj pakovanja-
Pored uređaja u kutiji se nalaze i standardna korisnička uputstva, standardni punjač 5V-2A, microUSB kabel,iglica za vađenje slota sa dve nano SIM i jednom MICRO SD karticom što je jedna od mnogobrojnih neverovatnih prednosti ovog modela, koji nije pribegao rešenju sa klasičnim hibridnim slotom, već je tu mesta za dual SIM podrsku i mesta za proširenje. And last but not least, klasična silikonska futrola koja predstavlja veliko olakšanje tinejdžerima radi boljeg očuvanja telefona ali je svakako preporučljivo u samom startu se opremiti dobrom futrolom radi što bolje zaštite uređaja jer on to svakako i zaslužuje.




ZDRAVO, JA SAM HONOR 8X, upoznaj moj dizajn.
-Dizajn-

Prosto moram da kažem da je po mom mišljenju ovo vizuelno najlepši i najzgodniji uređaj za handle-ovanje, koji sam imao priliku da koristim. Telefon leži perfektno u ruci pre svega zahvaljujući odnosu stranica uređaja od 19,5:9 i izduženju ekrana čija dijagonala iznosi neverovatnih do juče nezamislivih 6.5 inča, ovako velika dijagonala zaista deluje impozantno a opet je moguće vrlo lako kontrolisati uređaj jednom rukom.



Same dimenzije telefona iznose 160.4 x 76.6 x 7.8 mm. Masa telefona iznosi 175 grama. Malo je reći da prednjim delom dominira displej, a Honor je uradio puno po pitanju smanjivanja ivica oko ekrana, popularnih bezela, što za rezultat daje oko neverovatnih 91% screen to body ratio, naravno tu je i čuvena kvržica, kod večine ljudi antipopularni notch, izrez u kome je smeštena prednja kamera sa notifikacionom lampicom i senzorima za face unlock otključavanje, koji je moguće ukloniti softverskim putem, međutim meni se on lično dopada jer daje posebnu notu uređaju iako večina ne misli tako, ali o ukusima ne vredi raspravljati.


Okvir od aluminijuma je sa obe strane obavijen „aurora“ staklom sa dvostrukom teksturom, sa neizostavnim 2.5D ivicama koje služe za spajanje i zahvaljujući istim veoma je lako kontrolisati i držati uređaj. Model 8X nam dolazi u tri varijante boja. Crna za profesionalce, plava za entuzijaste i možda najlepša a mnogi će reći namenjena pripadnicama lepšeg pola-prelepa crvena. U slučaju ove recenzije, to je plava boja za nas dečake. Najlepši vizuelni deo na telefonu – Zadnja strana je neverovatno lepa i neodoljiva i zaista mi se mnogo dopala, podeljena je vertikalnom linijom koja predstavlja svojevrsni reper i odnos od nekih 70:30 procenata prekrivenosti površine. Onaj takoreći uži deo u kome je smešten sistem kamera, je tamnije boje plave boje i presijava se na jedan tamnijii način. Sa druge strane, one šire, u zavisnosti od promene ugla telefona i ugla gledanja, stvara prikaz određenih vertikalnih individualnih linija koje daju jedan potpuno neverovatan efekat koji ostavlja bez daha stvarajući neverovatne gradijente i refleksije plave boje. Dakle, na zadnjem delu se nalaze kamere u gornjem levom delu, sredina pripada skeneru otiska prsta. Na frejmu sa desne strane se nalaze kontrole zvuka i power dugme, sa donje strane se nalazi 3.5 milimetarski audio konektor za slušalice i tu se srećemo i sa prvim nedostatkom modela 8X a to je nedostatak USB-C priključka, i jedan veoma glasan zvučnik. Sa leve strane okvira se nalazi slot za dve nano sim i jednu memorijsku karticu. I pored svega toga vredno je napomenuti da je debljina telefona odličnih 7,8 milimetara.




“Slika govori više od hiljadu reči“
-Ekran-​
Što se tiče ekrana, u pitanju je FullView IPS displej novije generacije razvučen na neverovatni odnos stranica od 19.5:9 za krajnji rezultat od izuzetnih 91% prekrivenošću prednjeg dela ekranom i zahvaljujući tankim ivicama dobijamo dijagonalu od čak 6.5 inča što je prosto neverovatno! Rezolucija ekrana je 2340 x 1080 piksela a gustina prikaza je 396 piksela po inču. Zahvaljujući dobrom softveru mogu se vršiti razna prilagođavanja pojedinih karakteristika, topline boja i vrste prikaza i pregršt drugih opcija i veoma je brzo i lako prilagođavanje na ekran.


ŠTA SE TO NALAZI ISPOD HAUBE I ŠTA ME POKREĆE?​
-Hardver, softver i performanse-

Kao glavna pokretačka snaga koristi se Hisilicon Kirin 710 čipset, osmojezgarni procesor koji kombinuje četiri Cortex-A73 koji rade na 2,2 GHz i četiri Cortex-A53 koji rade na 7,7 GHz i staje rame uz rame sa Snapdragon 660 čipsetom, izrađen u 12-nanometarskoj tehnologiji što za rezultat daje bolju energetsku efikasnost, iako je od ranije poznato da Huawei čipovi nemaju naročitih problema u vidu autonomije. Napomenuo bih da Kirin 710 poseduje svoj NPU Engine, koji omogućava da ceo sistem ima asistencije inteligentnog AI sistema, što se u svakodnevnoj upotrebi može pokazati jako korisnim. Uz unapređeni Mali-G51 MP4, nijedan gejming naslov neće izgledati nedostižno. Što se mog ličnog iskustva tiče, PUBG, NBA 2K, ASPHALT i ALTO’s odissey zahvaljujući Honoru 8x su predstavljali deo moje svakodnevnice.
Honor 8X poseduje 4GB RAM memorije a prema navodima pojedinih medija postoji i verzija sa 6GB RAM-a. Imamo dve varijante skladišnog prostora 64GB I 128GB. Model sa recenzije poseduje 128GB interne memorije. Memoriju je moguće proširi putem microSD kartice kapaciteta do 400GB.
Malo reči o softveru. Honor 8X stiže sa Android 8.1 Oreo operativnim sistemom a ceo sistem je presvučen finim EMUI 8.2 interfejsom, a već početkom naredne godine stiže ažuriranje na Android 9.0. Što se tiče otključavanja, senzor otiska prsta je smešten na zadnjoj strani telefona u sredini, tu je i metoda prepoznavanja lica putem AI asistencije čiji odziv je iznenađujuće brz i koji ja lično preferiram i one klasične metode, pin ili patern.
Zahvaljujući Kirin-u 710 ceo sistem radi veoma fluidno sa izuzetnim odzivom na svaki zahtev korisnika, zatim postoji veliki broj korisnih prečica u kombinaciji sa asistencijom AI-ja tako da sistem predstavlja jednu zaokruženu celinu, i u toku korišćenja nisam naišao ni na kakvo štucanje i iskustvo je veoma dobro i u kombinaciji sa GPU performansama i sve popularnijem GPU TURBO MODU, telefon pruža odlične performanse, a da bi druženje bilo što duže zadužena je integrisana baterija kapaciteta 3750 mAh, sa neverovatnom autonomijom u standardnom režimu od dva dana a ako želite da se igrate i krstarite socijalnim mrežama imate jedan dan na raspolaganju. Telefon se puni putem microUSB porta u nedostatku brzog punjenja.



“Najbolja kamera je ona koju imate u pravom trenutku”…
-Kamere-
Poseban naglasak je na kamerama što nam govori I natpis AI CAMERA ispod senzora, kada je reč o AI asistencijama, one su najprimetnije u softverskim rešenjima kod kamere, u vidu prepoznavanja različitih scena, bokeh efekata prednje kamere, otključavanja lica putem kamere i ostali benefiti koje nam donosi AI u koji Honor ima čini se ogromno poverenje. Na poleđini zatičemo dvostruki sistem kamera, primarni senzor od 20 megapiksela I otvorom blende od f/1.8 I phase detection autofocus-om sa LED blicem I kao krajnji product daje odlične fotografije sa veoma dobrim bojama, sekundarni senzor je od 2 megapiksela sa otvorom blende od f/2.4 čija je namena isključivo kod bokeh efekta zamućenja pozadine. Sa prednje strane se nalazi selfi kamera od 16 megapiksela sa otvorom blende od f/2.0. Moram napomenuti da mi se night mode jako dopao, a tu je takođe I pro mod, koji bih ostavio surovim profesionalcima. Što se tiče snimanja, nema 4K iako processor može bez problema da izgura takve zahteve ali video u kombinaciji FHD 1080p 60fps odrađuje odličan posao ali jedna od mana je što telefon ne poseduje nikakav vid stabilizacije videa. Kada se podvuče crta, sistem kamera je veoma, veoma dobar I predstavlja pravo zadovoljstvo u vidu fotografisanja. Ja sam načinio oko 200-tinak fotografija u svakom mogućem modu I mislim da bi bilo suvišno da sve to postavim ovde ali pretpostavljam da ste upoznati sa kvalitetom kamere pa ću to preskočiti.




I, kakvi su tvoji utisci?​
Kao što sam na početku recenzije naglasio, bez ikakve sumnje najlepši telefon koji sam imao prilike da koristim, sa karakteristikama koje će predstavljati privlačan izbor za većinu korisnika. Honor 8X je jedna jasna I odmerena celina koja je svakako zaslužila sam vrh srednje klase, sa zabeleženim poboljšanjima na svim poljima I predstavlja odličan odgovor na svaki izazov konkurenata. Da li se isplati doplatiti par hiljada dinara za Honor Play ili Mate 20 Lite? Apsolutno ne jer, Honor 8X za uloženu cenu daje mnogo više. Ali naravno sve se svodi na to da o ukusima ne vredi raspravljati.

Prema tome, zaključak je sledeći: Honor 8X predstavlja izvanredan izbor za novac koji je potreban izdvojiti za njega!

Prednosti:
- Atraktivan dizajn I kvalitetna izrada
- Kirin 710
- Odlična baterija
- Izuzetna kamera
- Odnos uloženog I dobijenog
- Noise Cancelling opcija razgovora

Mane:
- Nema deklarisane zaštite na vodu udarce ili prašinu
- Odsustvo USB-C priključka
- Nema 4K snimanja I blica na prednjoj kameri
- Nedostatak brzog punjenja

And last but not least, možda i najbitniji detalj recenzije...



Pozdrav kompaniji Honor, kao i svim forumašima!
 
Predstaviti Honor 8x, a ne preterati u hvaljenju? Težak zadatak, ali pokušaću. Ovoj recenziji ću pristupiti iz malo ličnijeg i subjektivnijeg ugla, bez prevelikog zamaranja pukim specifikacijama i brojkama, sa ciljem da čitaocu približim kako izgleda svakodnevno korišćenje ovog telefona u realnom životu.
Za ovaj telefon sam saznao, naravno gde drugo, nego na Benchmark-u. Neposredno posle globalnog predstavljanja telefona, na youtube kanalu Benchmark-a izašla je unapred snimljenja recenzija čuvenog Pece, bez čijeg aminovanja većina nas ne kupuje ništa. Samo lansiranje ovog Honor-a došlo je u pravo vreme po mene, jer je bilo vreme da se oprostim od svog Huawei p9 lite modela, koji je me je odlično služio prethodne dve godine. Zahvaljujući gore pomenutoj recenziji, pala je definitivna odluka da ostanem u Huawei/Honor porodici i jurnjava za novim Honor 8x telefonom mogla je da počne. Zašto kažem jurnjava? Zato što je telefon naišao na fenomenalan odziv kod ljudi u Srbiji i bivao je razgrabljen kako je stizao u prodavnice. Svoj primerak sam uspeo da pazarim u Vip-ovom centru, a verovali ili ne, u pitanju je bio poslednji primerak koji su imali na stanju. Konačno, naše druženje je moglo da počne, pa da vam prenesem utiske stečene do današnjeg dana.

Dizajn/Ekran
Prvo sa čime se susrećete kada uzmete ovaj telefon u ruke, jeste naravno njegov dizajn, koji je po meni jedan od dva glavna aduta ovog telefona, a drugi ću navesti malo kasnije. Honor je odlučio da nastavi dizajnerski trend čiji je i idejni tvorac, pa tako telefon ima aluminijumski frejm i staklo napred i pozadi. Zadnja strana telefona je urađena tako da daje predivna prelamanja svetlosti pod različitim uglovima, bilo da je u pitanju plava ili crvena varijanta ovog telefona. Sam telefon je veoma tanak, a zahvaljujući odnosu strana 19.5:5, uprkos impresivnih 6.5 inča dijagonale, odlično leži u ruci.
Pitate se odakle takav odnos ekrana? Dovoljno je pogledati telefon spreda i sve je jasno. Honor je napravio fenomenalan posao kada je u pitanju ekran ovog telefona, tako da iako je u pitanju IPS panel, uspeli su da smanje bezele do minimuma. Naime, ekran telefona zauzima neverovatnih 91% površine prednje strane telefona. Čuveni izrez na vrhu ekrana, iliti notch, izveden je na najbolji mogući način, tako da nije previše veliki. Naravno, ukoliko vam se isti ne dopada, možete ga ukloniti softverskim putem. Sam kvalitet prikaza je odličan, u pitanju je ekran FullHD rezolucije, veoma svetao i sa dobrim uglovima vidljivosti. Ni korišćenje po jakom suncu neće biti problem. Treba još napomenuti da je ekran fabrički prekriven folijom odličnog kvaliteta radi dodatne zaštite, a da se uz telefon dobija i providna silikonska futrola, koja neće narušiti njegovu izuzetnu lepotu.

Performanse/Baterija
Što se tiče drugog glavnog aduta ovog telefona, to je definitivno njegov čipset. Novi Kirin 710 omogućava ovom telefonu odlične performanse. U pitanju je novi, savremeni čipset iz Huawei/Honor porodice, namenjen telefonima srednje klase, koji će vam u svakodnevnom radu pružiti fluidnost i trenutan odziv, bez ikakvih problema ili zastajkivanja u radu telefona. Ukoliko volite da ponekad odigrate i neku igricu, budite bez brige, moći ćete da pokrenete bukvalno sve u visokim ili srednjim grafičkim podešavanjima. Nisu samo performanse odlika ovog čipseta, već i sjajna energetska efikasnost. Uparen sa velikom baterijom od 3750mah, ovaj čipset omogućava sjajnu autonomiju. Sa jednim punjenjem moći ćete lako da izgurate dva dana korišćenja, a ako niste zahtevan korisnik, verovatno i više.

Kamere
Kamere su bitna karakteristika svakog današnjeg smartfona, pa je i Honor imao to na umu kada je u pitanju 8x. Telefon je opremljen sa tri kamere, dve pozadi i jedna napred, tzv selfi kamera. Krajnji rezultat je odličan. Prednja kamera ima 16 megapiksela i daje sasvim dobre selfi fotografije, a treba napomenuti i da je moguće dobiti "bokeh" efekat koji u praksi odlično radi. Sa zadnje strane nalazimo dva senzora, glavni od 20 megapiksela, kao i senzor dubine, koji pomaže pri "bokeh" efektu, tj zamućivanju pozadine. Ispod samih senzora zatičemo natpis "AI Camera", koji nam otkriva sjajan adut ovog telefona, a to je asistencija veštačke inteligencije pri pravljenju fotografija. Naime, telefon pri fotografisanju prepoznaje preko 500 scenarija i za svaki od njih primenjuje zasebna podešavanja, a krajnji rezultat su odlične fotografije. Što se tiče snimanja video zapisa, omogućeno je snimanje u 1080p rezoluciji pri 60 frejmova u sekundi, a postoji i mogućnost snimanja u slow motion-u, pri 480fps.

Memorija
Što se memorije ovog telefona tiče, na našem tržištu se javlja kombinacija sa 4GB RAM-a i 64GB skladišnog prostora. 4GB RAM-a omogućavaju nesmetan multitasking, a skladišni prostor iako će u većini slučajeva biti dovoljan,moguće je proširiti microSD karticom, a telefon uporedo nudi i i dva slota za SIM kartice. Dakle, možete korisiti dve SIM kartice i microSD karticu u isto vreme.

Bezbednost
Što se tiče bezbednosti i privatnosti vaših podataka, možete biti mirni. Honor 8x nudi zaključavanje putem otiska prsta, kao i otključavanje prepoznavanjem lica. Senzor otiska prsta smešten je na najboljem i najprirodnijem mestu, a to je zadnja strana telefona. Radi odlično i veoma brzo prepoznaje vaš otisak. Ukoliko više volite otključavanje putem prepoznavanja lica, bićete sasvim zadovoljni implementacijom na ovom telefonu. Prepoznavanje radi veoma dobro, pa čak i u uslovima veoma slabe vidljivosti.

Softver
Honor 8x radi na Android Oreo operativnom sistemu, uparenim sa EMUI 8 interfejsom, koji je vizuelno veoma dopadljiv, a što je još važnije nudi pregršt opcija za prilagođavanje telefona vašim potrebama.

Nedostaci
Teško je pronaći nedostatak ovom telefonu, neki ozbiljan sigurno ne postoji, ali pomenućemo nedostatak video stabilizacije i usb-c porta, za one kojima je to bitno.

Zaključak
8x pripada srednjoj klasi uređaja, a konkurencija na ovom delu tržišta je ogromna. Proizvođači se utrkuju ko će ponuditi više za manje novca i borba je apsolutno bespoštedna. Kakva je pozicija ovog telefona na tržištu? Ja bih rekao odlična. Honor je apsolutno pogodio sa ovim telefonom, ponudio fenomenalan dizajn koji može da zaseni i neke flegšip uređaje, odličan full view ekran, fenomenalne AI kamere, besprekorne performanse i sjajnu autonomiju baterije. Da, postoje za dodatnih desetak hiljada dinara telefoni sa još jačim čipsetom, ali šta vam to u praksi donosi? Veći skor na Antutu testovima i zastareli dizajn. Da li je to vredno tolike razlike u ceni? Procenite sami. Za mene dileme nema, kralj srednje klase i kategorije uloženo/dobijeno je Honor 8x.
 
Da se nadovezem na svoj post, napravljena je greska i umesto 7.7 GHz treba da stoji 1.7GHz kod A53 CORTEX jezgara, da ne bi doslo do zabune ****
 
Poslednja izmena:
Želeli bi da se zahvalimo svima na učešću, zaista je bilo odličnih postova i drago nam je da pratite ono što Honor radi.

Ovog puta, rekli bismo potpuno zasluženo, glavnu nagradu u vidu Honor 8X odnosi Dejan#7.

Honor Band pametne narukvice odlaze u ruke (ili na ruke :) ) korisnika Sale944 i Coldman.

Čestitamo dobitnicima!
 
Hvala kompaniji Honor na divnom poklonu za praznike! :)

Srećni novogodišnji i božićni praznici!!


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Nisam znao za ovo takmičenje, pa nisam ni učestvovao, međutim, sada kada je gotovo mogu da napišem svoje mišljenje. :)

Šteta što niste imali "sluha" da nagradite jednu nesvakidašnju recenziju. Ove generičke sam davnih dana prestao da čitam, čak i da gledam jer se sve svode na isto - samo se brojke menjaju.

Svaka čast svima na uloženom trudu. Čestitam pobednicima, a po meni, najbolja recenzija koja je napisana je ova:

- Добар дан!
- Добар дан!
- Да ли имате мало времена?
- За шта?
- Хтео бих да Вам се представим.
- Ајде, али немој дуго.
- Хвала Вам, покушаћу да будем што краћи, и да Вам представим своје најбитније особине! Ево овако, као што видите, ја сам мобилни телефон, а зовем се Honor 8x.
- Драго ми је, Honore. Хајде да видимо чиме браниш своју част. Част, капираш? „Honor“ на енглеском је част.
- Да, да, капирам. За почетак да Вас упознам са оним што се код сваког телефона прво примети – дизајн, изглед, величина. Ја сам, као што видите, један прилично велики телефон, димензије су ми око 160х77mm.
- Али делујеш доста танко.
- То је зато што ми је дебљина само 7,8mm. Иначе, кућиште ми је комбинација алуминијума и стакла.
- Морам признати да лепо делује. Могу мало да те испробам?
- Наравно!
- Хм, да, заиста сјајно изгледаш, а и одлично лежиш у руци. Мада имам утисак да си због величине мало незгодан за руковање једном руком. Ево нпр. ово дугме за подешавање јачине звука, као да је мало високо постављено. Али добро, ништа страшно. Утисак је у сваком сдлучају више него добар.
- Хвала!
- Него чини ми се да немаш никакву заштиту стакла, знаш оно горила глас и сл.
- Да, у праву сте, на жалост немам.
- Штета. Али ајде да видимо шта још нудиш, можда овај недостатак надоместиш са другим адутима.
- Надам се да хоћу. Да пређемо на екран. Величина екрана је 6,5“ са односом страница 19,5:9 (2340х1080 пиксела), густина приказа 397 пиксела по инчу.
- То је баш велико. А слика ти је оштра, боје су светле и јасне. Једино на директном сунцу као да је видљивост мало лошија због рефлексије. Али то је занемарљиво.
- Да ли сте приметили како је танка ивица око екрана?
- Наравно, поготово ова доња. Колики је однос екран/тело?
- 91%.
- 91!? Сјајно!
- Хвала!
- Видим имаш и изрез у врху, у складу са трендом.
- Јесте. Али у подешавањима постоји могућност да се искључи, па ко како воли.
- Него нешто ми делују ове иконице сувише велике, а и текст.
- И за то постоји опција у подешавањима, тако да можете лако да промените. Ево смањићу их.
- Е, ово је већ много боље. Све у свему твој изглед, екран и приказ делују заиста изванредно. Свака част! Част, капираш? Част = honor на енглеском.
- Да, да, знам.
- Него, шта имаш унутра?
- Ево овако. Андроид је Орео 8.1
- Колико видим са ЕМУИ-ем.
- Тако је. Процесор је Кирин 710, са осам језгара 4х2,2GHz + 4х1,7GHz.
- Звучи добро.
- Графика Мали Г51 МП4, што је сасвим довољно за играње и неких захтевнијих игрица.
- Искрено игрице ме нешто и не занимају, али лепо је знати да имаш и те могућности. А меморија?
- 4GB RAM-а и 64GB складишног простора. Може да се прошири са микро СД картицом до 400GB, а при томе има и дуал СИМ независно од микро СД.
- Е, то је права ствар!
- Драго ми је. А сад мало о камерама. Позади имам 2 камере од 20+2MP, напред 16MP. Имам брдо опција за разноразна подешавања, тако да можете да се играте са камером и при томе правите занимљиве фотографије.
- Ух, требало би ми времена и времена да научим да користим све те опције. Искрено, мени је битно само да фотографије буду пристојне без превише чепркања по подешавањима и играња са којекаквим опцијама. Дај да ја мало испробам ту камеру.
- Слободно.
- Аха... добро... фино... Да, делује ми да правиш солидне фотографије, чисте, оштре, боје су природне... А какве су слике у ноћним условима?
- Ево имам овде неке, па погледајте.
- Мхм, па није лоше.
- Хвала! Иначе и предња камера је добра.
- А та ме нешто и не занима. Нисам у селфи фазону. Највише бих волео и да је нема.
- Зашто? Па имам ја и неке АИ алгоритме за улепшавање.
- Јел ти то хоћеш да кажеш да сам ја ружан!?
- Не, не, не, извинiте! Само онако кажем шта све могу да радим.
- Ма знам, бре, зезам се. Него шта је са видеом?
- Видео је резолуције 1080p, 60fps.
- Значи ништа 4к?
- На жалост не.
- А реално и не треба ми. Само питам. Шта је са звуком?
- Имам само један звучник са доње стране. Овај горе је само за телефонирање.
- Па добро се чујеш и са тим једним, јасно и гласно. Оно, боље би било да имаш два , ал' шта је ту је. Видим имаш и 3,5mm прикључак за слушалице. Лепо.
- Хвала. Имам и читач отиска прста и препознавање лица.
- Лепо, али то ми заиста не треба. Него да видимо како стојиш са батеријом.
- Батерија је 3750mAh. Може да издржи барем два дана, а и више, са неком нормалном употребом.
- Е, то ми се свиђа!
- А пуњење је преко микроУСБ-а 2.0.
- Ништа Type-C?
- Па, не.
- А добро, није ми то толико ни битно. И реци ми само за крај, колико вредиш у динарима?
- 36.000, да не кажем 35.999.
- Мхм. Па добро, чини ми се да имаш ти шта да понудиш за ту цену.
- И ја се надам.
- Е па, била ми је част упознати те. Част, капи...
- Да, да, капирам, „Honor“ на енлгеском значи част.
- Е, баш тако! Паметан си ти неки телефон, нема шта.
- Хвала!
- Молим! Па срећно ти било, Honore 8x!
- Хвала, такође!

Neko ko je malo više kreativan, eto predloga za Bench redakciju, ovo može da se pretvori u strip ili pak nekakvu priču sa slikama. ;)
 
Cestitke dobitniku, a i drugoj dvojici takmicara na "utesnim" nagradama, samo zelim da uputim jednu primedbu, a odnosi se na uslove ovog takmicenja.
Vlasnici Honor8X telefona su bili u nemerljivoj prednosti, kako zbog fotografija potrebnih za recenziju, tako i zbog iskustva sa telefonom.
Recenzija je dobra i jos jednom cestitam, ali imajte u vidu za sledeci put.
Hvala! :)
 
Slažemo se da je ovom prilikom bila prednost za vlasnike Honor 8X, mada je to bila i ideja. Nadamo se da će već naredni put biti dobra prilika i za one koji se nisu prethodno družili sa Honor uređajima.
Pass je takođe imao sjajan post, definitivno najkreativniji, ali ovog puta je prevagnula količina dobrih informacija iz prve ruke.
 
Slažemo se da je ovom prilikom bila prednost za vlasnike Honor 8X, mada je to bila i ideja. Nadamo se da će već naredni put biti dobra prilika i za one koji se nisu prethodno družili sa Honor uređajima.
Pass je takođe imao sjajan post, definitivno najkreativniji, ali ovog puta je prevagnula količina dobrih informacija iz prve ruke.

Slazem se za post koji je Pass postavio, vrlo osvezavajuce. :)
Pa eto, gledamo se i citamo se ponovo u nekoj drugoj igri :)
Srecni praznici svima!!!!!!
 
Svakako najveće zasluge idu kompaniji koja je zaslužena što uopšte imamo priliku da pokažemo, trud, smisao i hunor, a vremenom će nailaziti nagradne igre gde će svako moći da pokaže u čemu je najbolji!
Srecni praznici svima i hvala kompaniji Honor na čestim nagradnim igrama i nadamo se u budućnosti isto ovako kvalitetnim poklonima!
 
Šteta što niste imali "sluha" da nagradite jednu nesvakidašnju recenziju. Ove generičke sam davnih dana prestao da čitam, čak i da gledam jer se sve svode na isto - samo se brojke menjaju.
Хвала на лепим речима. У првом тренутку нисам ни ја хтео да учествујем јер немам Honor 8x, a осим тога нисам хтео да трошим време на "генеричко" писаније из истих разлога које си и ти навео. Међутим, случајно ми је пала на памет идеја за овакву рецензију, па рекох ајд да је "ставим на папир".
Но, реално када сам само летимично бацио поглед на остале рецензије, нисам ни очекивао награду , пре свега због оног важног услова овог такмичења: "- Lično iskustvo sa telefonom je prednost."
Тако да, ја сам се забављао док сам писао и драго ми је да сам још некоме разбио учмалост рецензија.
 
Da ne budem nezahvalan, ali da li moze neko nas dobitnike da uputi kome da se obratimo za nagrade, receno nam je krajem Januara ali niko nista ne javlja. Obratio sam se pre nekoliko dana direktno na Honor Srbija profil ovde na Benchmark-u ali niko se vec nekoliko dana nije ulogovao na profil tako da ni ne moze da procita poruku.
 
Tu smo, bez brige :)
Pošto nagrade stižu iz naše centrale, procedura malo traje, ali se nadamo da će uskoro biti u rukama dobitnika.
 
Da se javim samo da samo dobio i da sam vrlo zadovoljan nagradom :)
Sada "najzad" moram da kupim neke patike koje imaju neke narandzaste detalje :d
 
Mogao si i neku sliku da okacis pa da ti zavidimo. [emoji14]
 
Evo ja ću [emoji16] isplatilo se čekanje...
d76ba440db9e64b6465d4f500e4ba1ff.jpg


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno