Šta je novo?

Ekran u kvaru, Asus k53sd.

ivanlz94

Poštovan
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruke
18
Poena
54
Pozdrav moze mala pomoc,uspeo sam svojom nepaznjom da polomim led ekran na laptopu, kad uperim svetlo u njega vidi se crna fleka po dijagonali,interesuje me kako da znam od kojeg jos asus laptopa moze ekran da pase na moj,u pitanju je Asus K53SD, video sam po netu da ima brdo nekih laptopova ausosvih sa oznaka k53..jel moze njihov ekran na moj laptop? Pozdrav i hvala
 
Moze svaki ekran na tvoj laptop samo da je dijagonala odgovarajuca. Svi standardni ekrani su potpuno isti.
 
To se relativno retko desava. Ako se i desi imas kontra boje u BIOSu, tj boot ekranu cim drajver za grafiku preuzme kontrolu sve se vrati u normalu. Svakako je najbolje uzeti ekran bas tog modela ili nekog ASUS laptopa te generacije.
 
Poslednja izmena:
Radio bi najverovatnije. E sad, u BIOS-u mozes imati malo izokrenute boje, na boot ekranu, mozda osvetljenje nece hteti da ide sasvim do kraja ili ce preskakati stupnjeve kada ga rucno pomeras. Ali ekran ce u normalnom rezimu rada raditi bez problema, jer drajver regulise mesanje boja, ne elektronika ekrana. To sve ako se elektronika tog ekrana ne slaze bas sa inverterom tvog laptopa... Ali, moze da radi sve bez i najmanjeg problema. Rezolucija ekrana nema s tim veze. Ako kupis polovan ekran sa inverterom za njega (sa nekog starog laptopa) i zakacis na svoj laptop to sve neces imati nikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Ne mora bas od tog modela Asus, mozes od bilo kog Laptopa koji ima LED ekran sa rezolucijom 1366 x 768 i konektorom 40 pinskim (gledano sa zadnje strane bele konektor u levom delu na 1/3) ne uzimas Full HD jer je ne znas da li je Flet za ekran sa pinazom za Full HD. Ne uzimas nista sto je sa vecom rezolucijom. Jedino ne uzimas od Sony VAIO, Fujitsu (Biznis klasa), HP (Biznis klasa), Dell (Biznis klasa). Odgovarati od HP Pavilion serije sa LED ekranom (Ne slim LED), Asus od svih serija koji imaju LED ekran, Acer sa LED ekranima, itd...
https://www.laptopscreen.com/English/model/ASUS/K53SD/

Ako ti bas ne ide posalji PM pa cu ti pronaci odgovarajuci ekran
 
Nazad
Vrh Dno