Šta je novo?

Huawei Mate 20 / Mate20 X

Odem danas do El corte ingles da pogledam, nije bilo izlozeno. Malo sam pogledao mate 20 pro. Ako je isti ekran (sem velicine), onda je vrhunski. Brinulo me da li ce me ona suza/brada sa kamerom nervirati ali jok.

UI mi se na Huawei-ju uopste ne svidja.

I ipak cu naruciti iz Kine ili ovde kupiti pa uraditi povracaj pdv-a. Mislim da je realna cena za ovaj telefon 450€ max jer dobar jeste, ali duplo bolji od MM3, ne znam bas.
 
^ M20X je dosta bolji mob od MM3, tu nema price. Svakako da vredi tih 600€ za koliko se trenutno prodaje u Mediamarkt (hm, nesto mi se oduzila ta akcija), kamoli 450€, za taj novac je poklon. [emoji3]
Sto se ekrana tice, bolji je na M20X u odnosu na Pro, u pitanju je Samsungov Amoled tako da nema greske. Veci je, bez zakrivljenih ivica i sa manjim notchem. [emoji4]
Po meni tj za mene M20X je najbolji telefon, šteta što Xiaomi neće izbacivati Max 4...

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
Steta jeste ali sta je tu je. Ja sam se samo iznervirao sto sam toliko dugo cekao bezveze. [emoji23]
 
Jel narucivao neko iz Kine? Ne videh da ima razlike izmedju ove verzije ovde i sa Aliexpress-a, sem bw koji dolazi sa kineskim romom.

I naravno, kakva je situacija sa kuvanim romom.
 
Kupih danas telefon u Mediamarktu 639 evra, i ako uspem da vratim porez Global Blue 82 evra.

Usao u MM, gledao Mate, gledao druge modele i na kraju prelomio. Na akciji bio i Note 9 (669e), ali s obzirom da ni N8 ne koristim ni za sta drugo sem za slikanje, uzeh Mate.
 
Kupih danas telefon u Mediamarktu 639 evra, i ako uspem da vratim porez Global Blue 82 evra.

Usao u MM, gledao Mate, gledao druge modele i na kraju prelomio. Na akciji bio i Note 9 (669e), ali s obzirom da ni N8 ne koristim ni za sta drugo sem za slikanje, uzeh Mate.
Čestitam i da te dugo i dobro služi :)

Kakvi su ti prvi utisci?

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
 
Ako poredim sa Mi Maxom 3, ekran je daleko bolji (super amoled jelte), pa samim tim i na suncu se daleko bolje vidi. Zvuk odlican, kamera dobra, nije mnogo tezak u ruci. Pozicija prednje kamere mi ne smeta koliko sam mislio da hoce.

Ne svidja mi se ovaj emui (nije mi fluidan kao miui ili samsungov), plasticna ledja, i bar ovo sad 1 dan prakticno, cini mi se da je baterija na Max3 dosta bolje. Max3 (11-12h sot-a) ovde ovako kako je sad (bez saving modova itd), mislim da 8-9 nece. I voleo ih da Twin app opcija ima dosta vise aplikacija kao miui.

I mogli su za 600€ da ubace neki case u boji a ne ovaj najobicniji.

Kakva zastitna stakla koristite?
 
I mogli su za 600€ da ubace neki case u boji a ne ovaj najobicniji.

Kakva zastitna stakla koristite?

Zaboravljaš da je 600e povoljna cena za taj telefon, barem trenutno.

Što se tiče emui-a, instaliraj druže nova launcher i banja, ja ga imam na mate 10 pro od prvog dana, radi kao pesma i tona podešavanja i koječega.
 
600e sada ali je tek no brainer sa redovnom cenom. Da nema ove frke oko, zabrane, mislim da ne bi bilo ni snizene cene. Cenu jedino opravdava 'flagship' titula i sto su zadrzali specs u vecem telu.

A i da se ne lazemo 99% korisnika koji ce platiti 500e i vise, ni ne gleda Huawei vec iPhone, Samsung (S seriju i Note).

U svakom slucaju, telefon je dobar i sa moje tacke gledista kupovina je dobra kupovina. Ako zanemarim sitnice oko emiu koje cu svakako srediti nakon root-a, mislim da ce telefon ostati kod mene do pojave Mi Max 4 (kad god).
 
600e sada ali je tek no brainer sa redovnom cenom. Da nema ove frke oko, zabrane, mislim da ne bi bilo ni snizene cene. Cenu jedino opravdava 'flagship' titula i sto su zadrzali specs u vecem telu.

A i da se ne lazemo 99% korisnika koji ce platiti 500e i vise, ni ne gleda Huawei vec iPhone, Samsung (S seriju i Note).

U svakom slucaju, telefon je dobar i sa moje tacke gledista kupovina je dobra kupovina. Ako zanemarim sitnice oko emiu koje cu svakako srediti nakon root-a, mislim da ce telefon ostati kod mene do pojave Mi Max 4 (kad god).

I zato što 99% korisnika ne gleda Huawei, Huawei ih sve stiže po prodaji što je naravno i glavni razlog što ih Ameri ovako j e bbu? Ne znam druže, ali to je bila situacija pre par godina, a od tada, dosta toga se promenilo.

Sa moje tačke gledišta, telefon je savršen, barem po specsima (za moje potrebe naravno), pre svega zbog veličine ekrana, i baterije, a hardware i kamera nemam sumnje da će da mi rade posao (radi mi i realno m10pro), tako da ne bih uzeo ni jedan drugi telefon na svetu da mi ponudiš. Dobro je dok tebi emui smeta, to se najlakše zaobiđe :)
 
Dobar je fon, nema sta.

Ako ne bude neke zezancije oko zabrane, kupicu jos 1 komad za zenu.

Danas sam stavio crni skin/nalepnicu preko ledja. Steta sto nema verzija u skroz crnoj mat boji.
 
Nema zabrane,ne znam da li ste citali vesti danas i juce. Kupuj jos jedan [emoji3][emoji3][emoji3]
 
Sutra.... Aaaaaaaaaa :D
 
Poslednja izmena:
Sredinom jula opet idem za Spaniju pa cu kupiti jos jedan. Sinoc se vratio :).

Kako prolazi sa carinom kod nas kad se narucuje iz Kine?
 
Carina je 10% na sve valjda? Pdv je 20%.
 
Racuna se roba + postarina, pa na to zajedno carina 10%, pa na sve to porez 20%. Ako se postarina ne placa, izbacite je iz racunice. Na kraju vas telefon dodje oko 1/3 skuplje na ime dazbina.
 
U teoriji da, u praksi ne. Nikad nisam platio vise od 4000din dazbine. Uvek procena na $100.

Huawei nikad nisam narucivao, pa zato pitam.
 
Mm u kojoj zemlji? Da se razumem u povrat poreza, to bi bio extra dil

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mm u kojoj zemlji? Da se razumem u povrat poreza, to bi bio extra dil

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Na velikim aerodromima imas prostorije za VAT, kad se prodje pasoska kontrola. U nekim slucajevima mozes da ubrzo dobijes pare od povrata poreza na racun, ali oni uzmu procenat za uslugu.
Ali ako te u povratku na nasoj carini uhvate sa racunom, kutijom, a da nisi prijavio robu skuplju od 100e, onda ce da te oderu. Ako bacis racun (pozeljno i kutiju ili bar da izbacis kesice da slusalice i punjac izgledaju koristeno) na stranom aerodromu odmah nakon sredjivanja papira za VAT, onda ti nasi ne mogu nista, ali nemas ni garanciju verovatno. Sve to jos nisam radio nego samo slusao kako to ide, verovatno cu na jesen probati. :)
 
Problem u Sevilji gde sam bio jeste sto se Tax refund salter nalazi na dolascima kod traka za prtljag, odnosno u zoni gde spolja ne moze da se udje. Sreca pa papiri vaze 4 meseca a tamo opet idem uskoro pa cu uraditi.

Inace, za garanciju ti ne treba kutija, vec samo fiskalni i garantni list a to moze da stavi gde hoce.

Sanse da ga neko zaustavi su takodje minimalne, sem ako nemas 3 kofera fake Lui Viton :).
 
Ako Telefon nije za prodaju onda skines folije sa telefona. Slusalica i punjac stavis medju stvari a a Telefon drzis kod sebe onda nema sanse da dokazu i da platis carinu i porez. Cak i da imas 3 telefona. Naravno garanciju i fiskalni zavuces negde i jednostavno sakrije u novcaniku. Nema sanse da te toliko cimaju i vrse pretres zbog telefona
 
M20X u Mediamarkt De opet 599e, a bio je 679e.
Ooet odlična cena za odličan telefon.
Inače jedan član se od juče obradovao za M20X...
 
Mi u Bg imamo samo KP gde cena ide preko 700E :trust:
 
Mi u Bg imamo samo KP gde cena ide preko 700E :trust:

Pitanje je da li ti telefoni uopšte postoje pošto ti oglasi stoje mesecima i kada god sam pisao, niko nije odgovarao...

Ja sam juče uzeo fon, nemam šta puno da prijavim, malo me boli ruka kada ga duže držim dok igram igrice :D Van toga je sve kako sam očekivao, uživam u gigantskom ekranu, naravno Nova Launcher od starta, sve radi smooth koliko je to moguće... Instalirao 9.0.1 maločas, nisam ni gledao change log osim onog što piše u opisu update-a, što se kamere tiče možda sam opalio dve fotke, igraću se sa tim u narednim danima. Zvuk i zvučnici glasni, rekao bih najglasniji ikad, ekran mi je delovalo bled u startu, ali to je samo zbog default wallpapera :D, kada sam ga promenio sve super (u smislu intenziteta boja i kontrasta), naravno, odmah ga prebacio na warm jer tako volim. Dizajn očekivan, standardno moderan, ništa spektakularno a opet zadovoljavajuće i premium ugođaj kod držanja u ruci, i sviđa mi se plava boja, prvi put imam fon koji nije crn ili siv.

Možda iskuckam nešto detaljnije za koju nedelju, ovako, sve kako sam očekivao, sve super.
 
Poslednja izmena:
E pa onda se ne zna sta je gore, to sto ga nema ili sto ga cene 700E :mad: :D
Slazem se za Midnight Blue boju, stvarno izgleda mocno i elegantno sa onim presijavanjem i linijicama za manje otisaka.
Vec ga dugo merkam, ali s obzirom na tvoje iskusto na KP izgleda da nista nece biti ,)
Dvoumio sam se izmedju obicnog Mate 20 i 20X... Za Pro sam nesto skeptican svime sto se izdesavalo, obican Mate slabija baterija i IPS ekran, a kod X jaca baterija i AMOLED ekran, bolja kamera.....Ne znam.....:S:

P.S. Vidi pa pravi nam zazubice :)
 
@MarcusS čestitam druže, nek si ga dočekao konačno i da te služi! Ja sam propustio za 440 da pazarim odličan primerak i malo se nerviram zbog toga, ali kad god ga uzmem u nekoj radnji u ruku odma mi malo lakše (dimenzije preogromne).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala buraz, dimenzije su stvarno goleme, ali to je više šok posle manjeg telefona (doduše, mate 10 pro pored njega kao igračkica), nije mi bio problem kada sam menjao mate 7 i 9 tj prelazio na njih, tj na sedmicu jeste, posle g2, to je bilo ludilo, totalno oduševljenje, posle sa mate 9 je bilo nromalnije :)

Ali jeste velik i jeste težak, samo što neki to tako vole, kao npr ja :)
 
Volim i ja samo mi trenutni posao ne dozvoljava nošenje istoga nažalost...da sam na starom, već odavno bih ga posedovao [emoji56] Piši kakav ti je zvuk...nisam u radnji nigde bio u prilici da odvrćem do kraja, a vidim da ima baš 2 speaker grilla.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno