Šta je novo?

Huawei Mate 20 / Mate20 X

Izgleda da sam pravi srećnik
Slika
 
Definitivno, verzija sa 6gb je priceless

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
IMG_20190213_131446.jpg

Da se upisem i ja u klub :)
Moj je nazalost sa 4gb Rama.

@zoLa gde si kupio taj 6 gb?
Koja je cena?
U zdrablju da ga koristis sto zelim i sebi :)
 
Hvala Bogi kralju. Za sve nejasnoce obracamo se tebi :)))
Evo jos par slika.

IMG_20190213_132824.jpgIMG_20190213_132854.jpgIMG_20190213_132922.jpg

Evo uporednih slika sa Mate 10pro od kog je zanemarivo veci.
I jedna sa p10 koji mi se nasao pri ruci.
Telefon sam stigo samo da otpakujem i vizuelno poredim.
Boja je Midnight Blu koja me je pozitivno iznenadila.
Na slikama deluje bas bez veze, uzivo je druga prica.
Onaj hrapavi deo je bas cool i ne ostaju otisci puno kao na M10pro.
Tel je sa svojih 6,5" jako kompaktan i malo veci od m10ppa navikavanje nece biti potrebno.
Jos utisaka pisem kad malo procackam telefon

Jos jedna uporedna slika ledja

IMG_20190213_165603.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je mate 10 najljepsi telefon koji su napravili :D. Drzao ga u ruci kad je izasao, savrseno lezi u ruci.
 
Extra, super...
Pa da živne tema napokon... [emoji28]
Čestitam obojici na novim igračkama.

Huawei Mate 20 X EVR-L29

Hvala, @Bogi79. :D
Imam jedno pitanje za tebe i ostale korisnike... Nisam nigde našao opciju da napravim nov folder i u njega ubacim precice koje hoću. Jel to uopšte moguće? Po defaultu postoji Google folder u kojem su Gmail, Drive, News... ali bih napravio još jedan.
 
Jednostavno, ako sam dobro razumeo.
Npr, hoces dve app u jednom folderu, jednu app ubaci u drugu, i to je to.
Evo ss
53ebbc3ae15572c40f49b40257a70a26.jpg


Huawei Mate 20 X EVR-L29
 
Nisam kupio, dobio sam na poklon od klijenta iz Dohe. Cena u Kataru je 680$.

Hvala, takođe da te dugo služi. :)

Lep poklon od klijenta :)
Jos 6gb rama...
Ja sam odlicno proso sa mojim telefonom. Nasao u oglasu nov neotpakovan za 350fr ili oko 300e. Bas je jaka cena u kataru. Ovde je u prodavnicama oko 500fr doduse 4gb...
 
Jednostavno, ako sam dobro razumeo.
Npr, hoces dve app u jednom folderu, jednu app ubaci u drugu, i to je to.
Evo ss
53ebbc3ae15572c40f49b40257a70a26.jpg


Huawei Mate 20 X EVR-L29

Sad ja nisam siguran da sam razumeo... Mogu da pomerim neku aplikaciju iz npr. Google foldera i ubacim drugu. Ali mene zanima opcija da sam napravim folder, recimo Socials folder gde bih ubacio WhatsApp, Viber, Instagram, LinkedIn i sl. Nigde nisam našao opciju Create new folder ili nešto slično.

Btw, sad gledam Huawei watch GT. Vidim da ga u Srbiji ima samo u Vipu, i da košta 30 000 din. Dal' ga slučajno nemaš? Ili tvoja preporuka za smart watch za novi telefon. :)
 
Pa folder pravis tako sto recimo prevuces instagram na facebook ikonicu i malo zadrzis i onda das ime tom folderu.
 
Sad ja nisam siguran da sam razumeo... Mogu da pomerim neku aplikaciju iz npr. Google foldera i ubacim drugu. Ali mene zanima opcija da sam napravim folder, recimo Socials folder gde bih ubacio WhatsApp, Viber, Instagram, LinkedIn i sl. Nigde nisam našao opciju Create new folder ili nešto slično.

Btw, sad gledam Huawei watch GT. Vidim da ga u Srbiji ima samo u Vipu, i da košta 30 000 din. Dal' ga slučajno nemaš? Ili tvoja preporuka za smart watch za novi telefon. :)

Ja sam imao watch GT, probao i prodao za par dana.
Razlog je to sto nije pametni sat u pravom smislu te reci.
Kad ne mozes da instaliras aplikacije, navigacije nema...
Ako ti to nije bitno onda je ok.
Inace jako lepo izgleda, baterija traje nenormalno dugo...
30k naravno da ne vredi. Juri iz oglasa neki kao nov ili nov.
U CH mogu da se nadju za 100e.
Ja bi pre uzeo Galaxy watch npr. Iako baterija krace traje bar imas mogucnosti novih aplikacija, tema...
 
Pa folder pravis tako sto recimo prevuces instagram na facebook ikonicu i malo zadrzis i onda das ime tom folderu.

Hvala, @Nstipic. Ubio sam se tražeći tu opciju. :wall:

Ja sam imao watch GT, probao i prodao za par dana.
Razlog je to sto nije pametni sat u pravom smislu te reci.
Kad ne mozes da instaliras aplikacije, navigacije nema...
Ako ti to nije bitno onda je ok.
Inace jako lepo izgleda, baterija traje nenormalno dugo...
30k naravno da ne vredi. Juri iz oglasa neki kao nov ili nov.
U CH mogu da se nadju za 100e.
Ja bi pre uzeo Galaxy watch npr. Iako baterija krace traje bar imas mogucnosti novih aplikacija, tema...

Da, Galaxy watch je bio moja prva opcija jer sam uvek koristio Samsung telefone. Sad mi nekako deluje neispravno da koristim Galaxy sa Huawei telefonom, šta ću kad sam perfekcionista. :(
Baterija mi je bitnija od lokacije, koja mi iskreno ne treba. Ali nemogućnost instaliranja aplikacija je veliki -. Moraću dobro da razmislim. U svakom slučaju, hvala za info.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ajde cak i da ne moras instalirati aplikacije ali bar teme su mogli. Ovako ima 10-ak tema od koje su 2 ok ali ne odusevljavaju. A ostale smor.
I trebas uvek da menjas te 2-3 pa da ti se i svidjaju smorice za mesec dana max.
Zato sam ga i dalje prodao. Ocekivao sam vise sto se softfera tice. Inace kvalitet i dizajn su super...
 
Lep poklon od klijenta :)
Jos 6gb rama...
Ja sam odlicno proso sa mojim telefonom. Nasao u oglasu nov neotpakovan za 350fr ili oko 300e. Bas je jaka cena u kataru. Ovde je u prodavnicama oko 500fr doduse 4gb...

Govoriš za Švajcarsku? Od 25.02 do 04.03 sam u Cirihu, baci mi neki hint na PP gde da potražim, za te pare ću da ga kupim rado :)
 
Poslednja izmena:
https://www.interdiscount.ch/de/Tel...one--C411000/huawei-mate-20-blue--P0001638247
https://www.microspot.ch/de/Telefon...one--C411000/huawei-mate-20-blue--P0001638247

Malo preko 400e. Ja sam ovaj u oaglasima kupio za 300e tj 350fr.

Bogi, Zola jel skrivate notch tj kapljicu ili ne? Ja ne mogu da se odlucim :D
Inace neko napomenu da Mate 20 nema led lampicu za notifikacije. Ima je iznad selfi kamere. Sija jako lepo :)
Rock izvini što te smaram... Da li možeš da mi kažeš neku maloprodajnu radnju u kojoj ga ima a da te radnje ima u cirihu? Dakle moram fizički ja da ga kupim ništa on line? :)

Hawaii Mate 10 Pro
 
Ne smaras ne tripuj se :)
To su radnje kojih imas fizicki.
Interdiscount imas na svakom cosku maltene, i mikrospor imas na nekoliko mesta u Zürich-u.
Ako nemaju npr na stanju sto je malo verovatno narucis i stigne sutradan u toj istoj radnji.
Zavisi u kom si delu grada pa kucaj na nutu gde ima najbliza radnja od tebe
 
Ja sam lud, tek sad vidim da si uzeo mate 20 običan... Ali i to je dobra kupovina tako da videću na licu mesta :)

Hvala ti za info. ;)
 
Hehehe... Ok. Pro je i ovde prilicno skup. Malo ispod 800e u radnjama.
Mene pro odbija zbog edgr ekrana najvise, mada i notch je preveliki ali bi to preziveo
 
https://www.interdiscount.ch/de/Tel...one--C411000/huawei-mate-20-blue--P0001638247
https://www.microspot.ch/de/Telefon...one--C411000/huawei-mate-20-blue--P0001638247

Malo preko 400e. Ja sam ovaj u oaglasima kupio za 300e tj 350fr.

Bogi, Zola jel skrivate notch tj kapljicu ili ne? Ja ne mogu da se odlucim :D
Inace neko napomenu da Mate 20 nema led lampicu za notifikacije. Ima je iznad selfi kamere. Sija jako lepo :)

Kod mene je neskrivena, @ROCK. Nekako mi lepše izgleda ekran nego kad je sakrijem.
Inače i mene je bunilo što su ljudi komentarisali za led lampicu da nema, kad je ima. Ali sam je isključio. :)
 
Ok. Ja malo sakrijem pa utkrijem. Videcu. Jos telefon ne koristim kao primarni.
@Zola kako si zadovoljan kamerama?
Koji Samsung si kiristio pre?

Kako da promenim nav bar da mi bude crne boje? Nikako da nadjem opciju :D
 
Ok. Ja malo sakrijem pa utkrijem. Videcu. Jos telefon ne koristim kao primarni.
@Zola kako si zadovoljan kamerama?
Koji Samsung si kiristio pre?

Kako da promenim nav bar da mi bude crne boje? Nikako da nadjem opciju :D

S obzirom da sam pre Mate 20 koristio low budget Samsung Galaxy Trend Plus, ovim sam prezadovoljan. Oštrina slika je zaista odlična, boje su veoma jasne, zumirane slike su takođe odlično ispale. Najviše mi se sviđaju Portrait mode slike, tu vidim razliku u odnosu na primer Xiaomi Mi A2 kojeg ima drugar. Što se tiče snimaka, nisam nešto mnogo istraživao, to je sledeći korak.

Za navigation bar mislim da moraš da skineš temu, ovo je sve što sam ja uspeo da nađem. Možda @Bogi79 može da pomogne. :)
 
Evo posle par dana koriscenja da napisem kratki rivju :)
Ekran Jako prijatno iznenadjenje. Svetliji od M10pro iako nije amoled. Boje su jarke ali ne napucane kao kod amoleda. Jako se lepo vidi napolju.
Po meni ekran je malo bolji na M20.

Kamera: Kamera u zatvoreno (sobi bez svetla npr) je tu negde kao M10. Nadao sam se da ce biti bolja.
Napolju je u prednosti M20. Daje ostrije slike. Boje su mozda malo prenagladene ali nisu neprirodne.
Wide Kamera je super stvar. Svaki flagschip treba da je ima :)
Video snimanje je bas bolje u odnosu na M10p.
Na M10p je slabog kvaliteta ne znam zasto. Ovde je mnogo bolje.

Rad telefona
Tel radi jako brzo, bez zastajkivanja. Testirao sam brzinu uporedo sa M10p i M20 otvara skoro sve brze.
Bio sam skeptican za 4gb rama ali nikakvih problema ne primecujem.
Bateriju nisam stigo da istestiram pa cu o njoj ovih dana ali za sad mislim da ce biti odlicna.
Toliko za sada pa cu dopuniti ako sta jos ima novo :)
 
Kako ste zadovoljni zvukom preko slušalica? Ove dobijene u pakovanju nisu neki kvalitet, čuje se eho u pozadini i svaka reč se ponavlja kod mene pri razgovoru... Do slušalica je sigurno, na drugim kupljenim u radnji za 500din nema nikakvih smetnji. :exploder:
 
Ima li opcija kao na Samsungu da dok gledaš u ekran ne ode u sleep? Ne mogu je naći...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni zvukom preko slušalica? Ove dobijene u pakovanju nisu neki kvalitet, čuje se eho u pozadini i svaka reč se ponavlja kod mene pri razgovoru... Do slušalica je sigurno, na drugim kupljenim u radnji za 500din nema nikakvih smetnji. :exploder:

Onda je sigurno do slusalica. Ja moje iskreno nisam ni otpakovao. Ne slusam muziku na telefonu. A za duze razgovore imam blutut slusalicu tj hendsfree.
Baterija mogu reci odlicna
Screenshot_20190225_225238_com.huawei.systemmanager.jpg
 
Nazad
Vrh Dno