Šta je novo?

Huawei Mate 20 / Mate20 X

Ko ima gospodski (kancelarijski) posao i/ili ima naviku da nosi torbice, preporučujem od srca tel!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Verujem da ga ima trenutno i kod nas u ponudi, da ne bih ovde bio jedini vlasnik (bar trenutno)
Komšo, pa sad, kako je ko navikao. Nosio sam i veće telefone pa nisam gurao u tasnicu itd..
Ovo za sad bas staje bez problema u normalne farmerice, one uzane (da ne kažem koje) sigurno je neće stati u džep, neće ni manji telefon.
Kako god, prvo stvarno treba pogledati telefon uživo i onda se odlučiti za kupovinu.
Inače za ovih par dana korišćenja, licno, prezadovoljan sam.
Izgled, veličina top.
Izrada, licno bih voleo da je kao npr mate 9, ali.. Sta sad...
Kamera, procenite i sami kacio sam slike.
Ekran, ne treba trošiti puno reči, odlično.. Nema Hulk zarazu, inače je ekran od Samsung. Pisalo se vec o tome.
Onaj notch, minimalan, čak šta više izgleda i cool. Mada ima opcija da se podesi sa notch ili bez, to jest crna traka bude gore.
Rad telefona, leti sve, nema sticanja, kočenja itd.. Nema zatamljivanja ekrana u pojedinim app, nema blagog rezanja kod tt app kad se skroluje.
Novi emui 9 dosta zanimljivo izgleda, vidi se da su radili nešto... Fino nema sta, obzirom da emui poznajem iz verzije 2.3
Baterija, pa ovo je pun pogodak, znaci ladno 2 dana mog korišćenja i ide na punjač, verujte mi, ja maltretiram svaki fon. Sot mi ide oko 08h mog korišćenja, sve živo popakjeni i sve to na 4g/LTE.
Dobio sam naravno Global verziju M20X EVR-L29 dual sim 6gb/128gb.

Utisak :
Ovako nesto se dugo čekalo za ljubitelje većih dimenzija ekrana, pun pogodak, kamera vrh, baterija vrhunska, izgled takodje fino odrađeno..

Jedina zamerka, nema LED LAMPICU (notifikacije)



M20X EVR-L29
 
Nema zbog notcha ili? To je malo glupo. Onaj eod ne prikazuje dosta stvari. Da bar njega srede kako treba.
U CH ga jos nema u prodaji. Ne znam sto ga ne nabavlja mediamatkt kaf ga u nemackoj prodaje. U Sr tesko da se pojavi zvanicno (mozda i gresim)
 
Da, nema zbog notch.
Valjda se neće sad povesti polemika, fon košta 900e nema led lampicu itako dalje i tako dalje... Kako je Huawei mogao tako nesto da ne uradi itd...
Naveo sam zamerku, ali kad sve ostalo je idealno, nemam problem sa tim. Svakako čim uzmem telefon u ruke, face id radi fenomelano, tako da odmah vidim obaveštenja. Neko će sad reci a ako ti telefon stoji na stolu, pa onda je led lampica korisna, mislili su i na to, jer po prijemu bilo kog obaveštenja, ekran se upali i vidis sta si dobio sms, mail itd... Uostalom, nisam od tih da držim telefon na astalu...

Huawei Mediapad M5 8,4 LTE SHT-AL09
 
Da, zaboravih da dodam jos zvuk.
U toku razgovora, odlično, mnogo je to bolje nego što je npr na M10 pro i P20 pro, mnogi bolje i jasnije se čuje.
Zvuk u zvučnicima za muziku, pa reci cu samo ovo, ovo je u rangu sa M5 8,4 koji ima stereo Harman Cardon. Takodje i M20X ima stereo dva zvučnika, gore i dole, ubija kako se lepo čuje.

M20X EVR-L29
 
Meni lampica za notifikacije nije nesto bitna jer imam non stop vezu sa smart bandom ili pametnim satom pa to za mene nije neki nedostatak
 
Meni lampica za notifikacije nije nesto bitna jer imam non stop vezu sa smart bandom ili pametnim satom pa to za mene nije neki nedostatak
Bas tako, za onoga ko je vec opremljen smart satom ili smart Band... To uopšte problem nije, ali eto naveo sam cisto da se zna da nema Led Notifikacije.

Huawei Mediapad M5 8,4 LTE SHT-AL09
 
Po meni dosta bolji telefon od Pro verzije.
Kad bi bar sredili aod da prikazuje sva obaveštenja bilo bi super. Bar kad nema led lampicu da ima dobar aod.
Ne znam što svi guraju samo sat i neke osnovne stvari. Mislim da je po pitanju aod Samsung neprikosnoven.
Čestitke Bogi na telefonu, imaš pravu zver.
 
Hvala kolega. Stvarno Moćna Mašina [emoji106]
Bio bi red da u neko skorije vreme srede taj AOD kao što je to slučaj kod Samsung telefona.

M20X EVR-L29
 
Bas tako, za onoga ko je vec opremljen smart satom ili smart Band... To uopšte problem nije, ali eto naveo sam cisto da se zna da nema Led Notifikacije.

Huawei Mediapad M5 8,4 LTE SHT-AL09
Vrlo koristan info komšija, hvala na istom. Imam smartwatch ali na led sam baš navikao i mislim da ne bih mogao bez istoga :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja se vec navikao, ali ko sto je vec napisano u mojim prethodnim postovima, uopšte ne osećam da nemam led notifikaciju. Tu je kao prvo, opcija kad stigne notifikacija, telefon se upali, vidis sta je, tu je face id otključa se fon i opet sve vidiš, i naravno tu je smart watch..

M20X EVR-L29
 
Sta dalje pisati... Dosadno, nema još bar neko od korisnika, nadam se u skorije vreme [emoji23][emoji23][emoji23]

M20X EVR-L29
 
Hahha... Bogi kralj si :)
Da si kupio pro imao bi sa kim i cemu da razglabas do sutra :))))
 
Ne bi, vidiš da se i u pro temi sve svelo na hulka i liniju

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Na svu sreću, nema. HULKA u ovoj temi... [emoji23][emoji23][emoji23]
Pa nemam o čemu da diskutujem ovde, na žalost... Mada je i tema na jednom de forumu još uvek kilava...

M20X EVR-L29
 
Bitno da ti uživaš bogi, briga te za ostale ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Veruj da uživam, ovaj osećaj sam imao kod X2 i kod Mate 9,a ovo je sad bas oduševljenje svaki put, bar meni...
Skupo jeste, ni sam nikad nisam pomislio da pljunem 900,00€za telefon, ali eto, desilo se, ne žalim pare, ali i dalje mislim da su cene nabudzene... Al hajd, merak nema cenu... Pokajao se nisam ni jednog sekunda...

M20X EVR-L29
 
Danas na 2 min procackao Mate 20.
Telefon je iznenadjujuce kompaktan i tek malo veci od m10 pro. U ruci lezi jako fino.
Ekran je fantastican, iako jeips ne vidim da ista zaostaje za ekranom m10 pro. Osvetljen, ostar... Ne bi nimalo zalio za amoledom. Telefon je super aline znam da li je 4gb rama dovoljno za zahtevniji multitasking
 
Da da, ko što sam pisao Mate 20 ostavio bas lepši utisak na mene od M20Pro. Bez edge bez fenseraja... Tako reći, telefon a ne sapun... [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

M20X EVR-L29
 
M20pro ispade najgori od ave dece :)
Iako su ga najvise forsirali i jos ga forsiraju.
J....o ih egde displey :D
 
Hohoho, baterija, sve bolja i bolja, pa ovo je revolucija mobilnih telefona i baterije.
Sve 4g /LTE full korišćenje, juče ujutru u 04:30h skinuo sa punjača, sad tek 10%.
SOT skoro pa 10 h...
PS :dodatak, dve sim kartice su u telefonu.

M20X EVR-L29
 
Poslednja izmena:
Idemoooo, od 5k mah se i ne ocekuje manje od 10h SOT :)
 
Nije revolucija mobilnih telefona i baterije, samo je autonomija sa Mi Max serije stigla i na neki drugi telefon :)
 
Tu je i Honor 10 note doduse njega nije bilo globalno u prodaji. Isto odlican fablet sto se baterije tice
 
Sta bih dodao još za M20X...
Vrhunski sve... Ko ga ima u planu, bez razmišljanja da ga pazari.
Baterija bruka dobra, kamera takodje, isto kao i M20Pro...
Ostaje veličina, koja stvarno može nekom biti i ogromna, a opet za nekog i sasvim ok.
Zvuči to 7,2" wauuu, Veliko... Ali... Lako se rukuje sa njim, bas zbig veličine dosta opcija stoji bas dole pri dnu ekrana...

Huawei Mediapad M5 8,4 LTE SHT-AL09
 
Bogi šta koristiš od zaštita za telefon? Se pojavio neki case?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Dobio uz pakovanje silikonski case , koji je odličan, dobra fabrička folija, i to je tooo... I ne tražim nista dalje... Dosta mi

M20X EVR-L29
 
Iskusno. Sviđa mi se jako što daju te silikone uz flagship modele, respect!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Flip Cover je vec veliko za ovaj telefon, nezgodno, tako da nema dalje sta da tražim...
Nisam se nadao da će u pakovanju biti sil case, fino se obradovao....

M20X EVR-L29
 
Preživeo M20X i pad. U roku od 10 min 2 puta mi ispao sa visine preko metar na Laminat, i ništa... Sreća
Da budem sad kao onaj piroćanac, vic
Kaže, kupio Piroćanac IPhone, stavio ga u zadnji džep i seo, i ono čuje se kvrc. Te će piroćanac, daj boze da su ledja [emoji23][emoji23][emoji23]

M20X EVR-L29
 
Nazad
Vrh Dno