Šta je novo?

Huawei Mate 20 / Mate20 X

Pa kako koji [emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Pobogu, ako veličina većeg odgovara, čemu razmišljanje?!?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Naravno to je glavno pitanje. Da li velicina odgovara :)
Koristicu oba paralelno pa cu odluciti u narednih nekoliko dana tj Videcu da li mogu da se privikne.
Na prvu loptu sam neodlucan. Svidja mi se ali je tezak za koriscenje. Ince stereo zvuk razbira. Ima jace zvucnike nego Media pad m3 koji ima HK stereo zvucnike.
Sa druge strane za ovih 4-5 meseci "obicnom" mate 20 nisam nasao manu. Sto se velicine tice Mate20 je savrsen :)

Nego je neko koristio M-Pen malo ozbiljnije?
Kakvih sve funkcije ima?
 
Poslednja izmena:
Posle malo više korišćenja mogu samo da kažem sledeće: za mene je telefon perfekcija.

Zbog: veličine ekrana, baterije, malog noča, brutalne kamere, predr kanih zvučnika, displej meni takođe sjajan, ne primećujem ama nikakav manjak rezolucije, oštrine i sl što bi neko možda očekivao (tj prose ravao se) kod većeg ekrana, naprotiv, bukvalno nemam zamerku. Ovo će da se menja samo za nešto jako jako sličnih ili istih karakteristika. A i boga mi, kada se malo izvadi iz silikona, zagleda i sl, izgleda ova plava boja perverzno dobro.

Da ne zaboravim i sjajan screen to body ratio. Ma vrh sve.
 
Poslednja izmena:
Rekoh ti ja druže moj [emoji106]
Uzivaj u telefonu, drago mi je [emoji106]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Meni jedina mana je sto osvetljenje na suncu nije ni priblizno dobro kao na Samsung flagship telefonima.

Inace, dupla sreca.
 
Evo da napisem jednu kratku receziju ovog telefona posle mesec dana koriscenja. Nazalost tel je prodat ali to nenumanjuje njehovu vrednost i odusebljenje.

Ekran: Zaista fenomenalan. Nekome ce smetati "samo" Fhd rezolucija ali moze se orimetiti samo ako se hleda lipom :)
Osvetljenje, boje, vidljivost na suncu sve top.

Performanse: odlicne, na papiru je slabiji od sd procesora ali ubrealnom radu se ne primecuje usporavanje u igrama ili pri multitaskingu.

Zvuk: fenomenalan stereo zvuk loki grminiz praba 2 zvucnika. Slusalice nisam koristio pa ne mogu dati utisak.

Baterija: bar 2 dana cedjenja i cackanja tel po ceo dan. Najbolja baterija u telefonu od svih kojih sam koristio.

Multimedija: ko gleda filmove, klipove, cita knjige...savrsena zamena za tablet. Uzivanje gledati film ili igrati igrice...

Kamera: sve je poznato, sa vrlinama i manama kao mate 20 pro pa ne bi duzio

Kome velicina ne predstavlja problem onda ne vidim bolji izbor.
Meni nije odhovarala velicina zng nosenja na poslu u odeci u kojoj radim i teska srca sam se odvojio. A nije resenje da mi nleki kuci i koristim ga samo kod kuce
 
Stigao Android 10 i za M20X [emoji106]
15073c8a84cd1771140b3ba029ca8f78.jpg
16d5b2028a7714a70f6c33a07a5904ec.jpg


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Čestitam! Sad si miran još godinu dve; Bogi briga tebe, ti si svoj savršeni telefon našao [emoji847][emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Čestitam! Sad si miran još godinu dve; Bogi briga tebe, ti si svoj savršeni telefon našao [emoji847][emoji6]

Još sam i na oba tableta dobio update emui 9.1 a dobiće isto emui 10.
Trude se dobro oko Update, mislim na Huawei.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Tako mu dodje, ali stvarno jesam prezadovoljan sa M20X.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kapa dole za Huawei, desetka stvarno odlicno izgleda. [emoji4]
 
Da malo li živnemo temu..

Posle 6 meseci... Apsolutno *mjau**mjau**mjau**mjau*no savršenstvo od telefona, najbolji fon koji sam ikad imao, ne mogu da zamislim bolji :)

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Sta uzimas?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Verzija Huawei Mate 20 X EVR-L29 5G je sa 8gb/256gb i 4000mah baterijom.
Nešto slabija baterija u odnosu na običan M20X.
Ima ga ovde već nov za 500€ da se kupi preko oglasa sa računom i garancijom od Telekom.de.
Čisto sumnjam da baterija može da izdrži kao na M20X.
Baterija vs memorija 256gb?
[emoji1787]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Teška dilema, mislim da bih ipak izabrao memoriju.

Sad će godinu dana kako koristim M20X i baš sam zadovoljan, lagano počinjem da razmišljam da ga zamenim ali koliko vidim neki drugi telefon sa sličnom ili većom površinom ekrana ne postoji?



Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
 
Najbliže i iole konkurentno sto možeš da uzmeš je Asus rog phone 2!!...izgubiš na kameri i veličini ekrana, dobiješ na svemu ostalom.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Teška dilema, mislim da bih ipak izabrao memoriju.

Sad će godinu dana kako koristim M20X i baš sam zadovoljan, lagano počinjem da razmišljam da ga zamenim ali koliko vidim neki drugi telefon sa sličnom ili većom površinom ekrana ne postoji?



Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk

Za čega da ga zamenis, pitanje od milion dolara?
Šta bih to više bukvalno dobio a da je baterija i sve top, pa još moras /moramo da debelo doplatimo, recimo sad za ovaj S20 Ultra?
Meni bar, baterija je uvek na prvom mestu, ali kako mi ovih 128gb postaje malo, onako se razmišljam...
Ova tema umrla, niko ništa ne piše, ima nas 3 vlasnika M20X, i sve radi tip top.
Mnogo dobra sprava M20X, ja zamerku nisam našao do sad.... [emoji106]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Najbliže i iole konkurentno sto možeš da uzmeš je Asus rog phone 2!!...izgubiš na kameri i veličini ekrana, dobiješ na svemu ostalom.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Komšo, mora da bude Crep i da je sve tip top, kao na. M20X, mislim da to ne postoji trenutno.
[emoji23]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Sad će godinu dana kako koristim M20X i baš sam zadovoljan, lagano počinjem da razmišljam da ga zamenim ali koliko vidim neki drugi telefon sa sličnom ili većom površinom ekrana ne postoji?
Nešto sa većom površinom za sad nema, ne računajući foldable telefone. Mate 20 X je najveći moderan telefon sa tako modernim SOC -om, kamerama, screen to body ratio, dual Sim. Veće od Mate 20 X samo tableti i to bez pobrojanih i mnogih drugih očekivanih stvari. Xiaomi se povukao (za sada), Huawei ne update -uje lineup. Drugi ni da čuju za 7"+ ekrane. "Mršav" izbor.

nevezano sa klasom, trenutno aktuelni telefoni sa najvećom površinom ekrana
------------------------------------------------------------
Xiaomi Mi MAX 3 | 6.9" 122.9 cm2 | 5500mAh | 7/2018
Honor Note 10 | 6.95" 122.6 cm2 | 5000mAh | 8/2018
Honor 8X Max | 7.12" 127.8 cm2 | 5000mAh | 9/2018
Huawei Y Max | 7.12" 127.8 cm2 | 5000mAh | 12/2018
Huawei Mate 20 X | 7.2" 130.7 cm2 | 5000mAh | 11/2018
Huawei Mate 20 X 5G | 7.2" 130.7 cm2 | 4200mAh | 7/2019
vivo NEX 3 / 5G | 6.89" 119.3 cm2 | 4500mAh | 9/2019
Samsung Galaxy S20 Ultra / 5G | 6.9" 114.0 cm2 | 5000mAh | 2/2020
 
Baterija ispred memorije u bilo koje doba dana i noći...

Telefon, da se ne ponavljam... Savršen. Nemam ga predugo, 7 i po meseci, zamena mi nije ni na kraj pameti :)
 
Komšo, mora da bude Crep i da je sve tip top, kao na. M20X, mislim da to ne postoji trenutno.
[emoji23]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Iscimaj se, pronađi i kupi mate 20x (ne 5g) sa 8/256gb i miran si opet neko vreme! Za memoriju te razumem, dok upalim tel i odradim bekap već nemam nekih 120gb...a još sam prestao da igram igre [emoji849][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Verzija Huawei Mate 20 X EVR-L29 5G je sa 8gb/256gb i 4000mah baterijom.
Nešto slabija baterija u odnosu na običan M20X.
Ima ga ovde već nov za 500€ da se kupi preko oglasa sa računom i garancijom od Telekom.de.
Čisto sumnjam da baterija može da izdrži kao na M20X.
Baterija vs memorija 256gb?
[emoji1787]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk

Jel ti bese dual Sim neophodan?
Imas nano SD karte za slike i multimediju. 256GB je 50€ na oglasima. A za aplikacije i igre 128GB je više nego dovoljno.
Ako ti trebaju 2 kartice onda moraš da juris ili 5G model sa slabijim baterijom ili kinesku verziju mate 20X 8/256GB.
Osnovni model ultre je takodje smešnih 128GB. Po ceni od 1400e mogli su da stave 256 a jača verzija 1tb... Ali...
 
Imam dve sim kartice, tako da nista od memorijske.
Postoje dva načina, ili da sve prebacim na laptop, slike video zapisi itd itd... Pa cu opet imati više memorije, ili da menjam za M20X 5G.


Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno