Šta je novo?

računar troši više od 80%memorije u stanju mirovanja

kroki011

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2009
Poruke
377
Poena
345
Pozdrav, imam desktop računar i u njemu windows 7 ultimate 64- bit SP1 i3-4150 CPU 3.50GHz, 4 GB RAMa. U poslednje vreme kada ga uključim već je na 80 i kusur posto potrošnje memorije, a procesor nula potrošnja. isključio sam maltene sve iz startupa, koristio combofix za čišćenje ali ne pomaže. Kada otvorim firefox ili chrome, to ide na 95+ % memorije. znam da 4 GB memorije nije nešto ali ipak... Da li ima neko neku ideju a da nije reinstalacija windowsa pošto onda moram da ga negde nosim i naravno platim :)
 
To je bug Windows 7 bug za memory leak ima neka zakrpa koja to resava vidi u task manager da li je napumpan svchost.exe ako jeste onda je memory leak , predji na Windows 10 ili potrazi zakrpu na netu ocigledno da imas neku stariju verziju Windows 7 SP1 mozda neku iz 2011 ili slicno a Windows update nisi nikada radio?
 
pa evo kako mi izgleda task manager kada uključim, ima mnogo procesa, oko 60, pa mora dve sliketask1.jpgtask2.jpg
 
Smanji malo doživljaj sa autostart programima, izgleda da ima puno.
 
Malwarebytes pokreni prvo. Sve ostalo pod dva.
 
Mnogo tu ima bespotrebnih programa udji u msconfig i pogasi sa start up sve sto ti ne treba.
 
evo slika šta imam u startup-u, malo toga je označeno., a pored je slika task managera bez uključenog firefoxa, sa njim je oko 95 i više posto memorije dok je CPU jedva par posto...s1.jpg
 
A grafička integrisana? Kolko ti ona uzima od 4GB?
 
i to probao i ništa :) izgleda da će ipak da padne reinstalacija, sve što sam našao na netu sam probao i ništa...
 
Nazad
Vrh Dno