Šta je novo?

Excel

stevaand

Poznat
Učlanjen(a)
11.12.2018
Poruke
2
Poena
31
Zdravo, imam zadatak da izracunam prosecnu ocenu za B i C smer, ali ne mogu da ukombinujem oba u averageifs. Treba mi mala pomoc, hvala :D
 

Prilozi

  • EXCEL.png
    EXCEL.png
    53.6 KB · Pregleda: 139
Pa koristi sumif i podeli ga sa countif za B i C smer
 
Korisim ovu formulu da bih lovio duplkate u koloni D i radi odlično.
=countif(D: D,D1)>1

Imam problem ukoliko u polju nije upisan čist broj već ima i slovni dodatak npr. 458-P, 458-D. Onda gore pomenuta formula ovo ne vidi kao duplikate.
Jel mogu nekako da napravim formulu da radi pretragu unutar kombinacije kako bi i ovo gore bili duplikati (isti broj, slovo nije bitno=duplikat)?
 
Korisim ovu formulu da bih lovio duplkate u koloni D i radi odlično.
=countif(D: D,D1)>1

Imam problem ukoliko u polju nije upisan čist broj već ima i slovni dodatak npr. 458-P, 458-D. Onda gore pomenuta formula ovo ne vidi kao duplikate.
Jel mogu nekako da napravim formulu da radi pretragu unutar kombinacije kako bi i ovo gore bili duplikati (isti broj, slovo nije bitno=duplikat)?
Zašto uopšte koristiš formulu, ima excel to ugrađeno?
Data tab, pa remove duplicates, obeležiš celu kolonu koju hoćeš pre toga

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To već ne znam, verovatno da nema

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zasto za neki datum kad upisem dobijem normalno, ako ovaj upisem 11.01.2012. dobijam decimale 0,482314815?
 
Osnove svakog rada u excelu: Formatiranje ćelija

Edit: u istu ćeliju unosiš datume, a samo ti taj pravi problem?
Milsim, svašta mi pada na pamet - od zaglavljenog/slepljenog tastera, preko nehotičnog zakačinjanja susednih, do loše definisanih opsega, itd...
 
Poslednja izmena:
Znam da ide kroz formatiranje celije. Nije samo taj datum, desavalo se i na neke druge. Kada stavim na text prodje kako hocu ali kada stavim na date nece svaki, neke registruje kako treba - kao datum a neke kao gore pomenuti slucaj broj sa decimalom.
 
A koji kodni raspored koristiš?
 
Po pravilu se datumi unose bez tačke nazad, znači unose se 4/1/2019 ili 4.1.2019 ili 4-1-2019

Ako želiš ovako idi na Custom format i dd.mm.yyyy.

Ako nešto ne štima ažuriraj Excel i proveri Regional podešavanja u Windowsu
 
Poslednja izmena:
Ako ostavim ovako office 1.PNG isto se ponasa, ako stavim ovako office.PNG isto dobijam decimale.
Jedino ovako radi office 3.PNG. Sto se tice Regional podesavanja ovako je office 4.PNG
 
Najverovatnije ga regionalna ponašanja bune. Pa još u kombinaciji s tastaturom.

Elem, nisi naveo ni koja varijanta excel-a a ni win-a. Imao sam skoro neke slične probleme na jednoj poslovnoj mašini. Tek kada je odradio apdejt win-a, a potom i ofisa, problemi su nestali.
 
Win 10 LTSB i MS Office Professional Plus 2016, blokirao sam svaki update osim sto povremeno odradim update win.defender-a. E sada sto kazes za update.... ne radi mi se uvek neka glupost moze ubaci a ovako mi sve radi besprekorno eto osim toga.
 
Može jedna pomoć.
Treba mi da ćeliju obojim u crvenu boju ako je zbir nekih brojeva veći i manji od zadatog.
Ako neko može da mi pomogne excel 2010
Hvala
 
Conditional formating.

Ne znam ovako iz glave gde je svaka opcija ali kad krenes bice ti jasno.


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Da pitam nešto, da li se Vama dešava kada zgrabite mišem prozor i pomerate ga levo-desno ili ako napravite kružni pokret (tada je izraženije) da gubite kontrolo nad njim, jednostavno dolazi do "plivanja" prozora?
 
Ako hoću nešto da napravim, recimo kopiju neke tabele koju imam fizički, kako mogu te iste dimenzije da postavim u excelu da kada odštampam bude iste veličine?
Ako izmerim lenjirom u cm kako to da upišem u excelu?
 
Kad ih izmeris lenjirom, odredi im proporcije.
Po istim proporcijama formatiraj sirine tabela u excelu, podesi "print area" tako da obuhvatis samo tabelu koju si pravio a kod podesavanja stampe stavi "no shrink" ili tako nekako (zaboravio sam tacan termin)
 
Nije mi jasno kako da uradim proporcije, veličina je 9,2cm x 5,7cm u tom pravougaoniku treba da stanu 6 reda, svaki red je 0,9cm. ako gore veličina stoji u pixelima kako to da bude u mm ili cm, da li je to izvodljivo?
Šta znači: Width 12,57 (93pixela), šta je ovo 12,57?

Uradio sam proporciju, nije mi jasno kako ću dobiti pravu veličinu, nikako ne mogu da nađem u opcijama no shrink?
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da dobijem, ali mi jedna stvar nije jasna, napravio sam tabelu u nekoj proporciji, odštampao, izmerio lenjirom i izračunao venost inc u cm/mm, prepravio prema stvarnoj veličini izmerenoj i kada sam odštampao, kolone po visini su bile dobre dok redovi po širini u zbiru su uži tačno za 1cm, zašto se to desilo tako jer sam tri puta proveravao dimezije i bilo je tačno. Kada sam premerio za taj 1cm i smanjio gde treba odštampao sam kako treba, zašto se to desilo, da li zbog no shrink koga nisam našao gde se nalazi ili zbog nečeg drugog?

Zanima me, kako mogu kroz formatiranje da dobijem oble ivice da ne bude kockasto?
 
Kockasto? Misliš pravougaono.
To je koliko je meni poznato nemoguće. Možeš da praviš text boxove i neke objekte koji mogu da budu različitih oblika, ali ćelije ne.

Što se tiče tvoje prvobitne problematike - to su osnove štampe jednog dokumenta. Podešavanja stranice, večičine papira, itd... Nađi neki priručnik biće ti lakše nego da guglaš. A možda ipak ovo po0tonje.
 
Potrebna mi je pomoć oko razdvajanja u exel tabeli.
Trebam da kolonu A podelim u B, C, D, E, tj. da izledao ovako.
 

Prilozi

  • proba.rar
    6 KB · Pregleda: 24
Ako su zadnje tri kolone jednakog broja karaktera, to može ovako kao u prilogu (dole ispod tvog primera). Ako nisu, naći ćemo drugi način.
 

Prilozi

  • proba.rar
    6.5 KB · Pregleda: 16
Hvala puno na pomoći i odgovoru, formule rade ali pošto neke kolone imaju više karaktera od drugih javlja se problem da se pojedina slova pojedu.

Evo primera da pojedine kolone imaju više karaktera.
 

Prilozi

  • proba (2).rar
    7.6 KB · Pregleda: 13
E, onda imamo problem :) Može kontra putem, izvučemo poslednju reč, pa pretposlednju, pa 3... Ali ako grad ima dve reči (kao recimo New York) to moraš ispravljati ručno.

Kolone B i C su ti sad višak, pomoćne su, možeš ići na hide, ostaju ti naredne 4 sa adresom, gradom, državom i ovim brojem. Sad mi ne pada neki treći način na pamet.
 

Prilozi

  • proba (2).rar
    10.8 KB · Pregleda: 17
Odlično, hvala ti puno, baš si mi pomogao. :)
 
Nazad
Vrh Dno