Šta je novo?

Ubuntu i windows 8.1 dual boot

Nikbos

Cenjen
Učlanjen(a)
04.10.2013
Poruke
302
Poena
180
Na windows-u sam isključio fast start up I odradio shrink dela hard diska. Nakon instalacije, Ubuntu neće da se pokrene. Zatraži restart i posle sa usb-a ponovo pokreće instalaciju. Kad pritisnem f12 boot menu izdaje samo windows boot manager. Prilikom instalacije probao sam i prvu opciju Install along side windows i poslednju opciju something else pa napravio root, home, and swap. U pitanju je laptop Acer es1-512. Da li zna neko rešenje kako da instaliram?
 
Na windows-u sam isključio fast start up I odradio shrink dela hard diska. Nakon instalacije, Ubuntu neće da se pokrene. Zatraži restart i posle sa usb-a ponovo pokreće instalaciju. Kad pritisnem f12 boot menu izdaje samo windows boot manager. Prilikom instalacije probao sam i prvu opciju Install along side windows i poslednju opciju something else pa napravio root, home, and swap. U pitanju je laptop Acer es1-512. Da li zna neko rešenje kako da instaliram?
Ako si dobro instalirao, prvo izvadi USB da bi se sitem dizao sa diska.
https://askubuntu.com/questions/16042
You can get GRUB to show the menu even if the default GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0 setting is in effect: If your computer uses BIOS for booting, then hold down the Shift key while GRUB is loading to get the boot menu. If your computer uses UEFI for booting, press Esc several times while GRUB is loading to get the boot menu.
 
Kada sam pravio bootable USB, stavio sam uefi. A grub izgleda da se nije instalirao. Probao sam da ga instaliram preko live cd, ali opet nije htelo.
 
Диск је GPT? Онда код инсталације линуха тј бирања партиција мораш да подесиш и EFI партицију коју не форматираш да би остало и оно што је већ ту (windows boot) а сам груб је ту небитан. Направи supergrub флешку па пробај да одатле стартујеш убунту, после ће да буде лако да га додаш у EFI и да буде у избору на F12.
Ја увек користим варијанту something else или како се где зове јер не волим да ми неки ОС дефинише партиције.
 
Nece ni preko supergruba, izbacuje filesystem unknown. Isao sam preko something else i dodao efi particiju. Ne vredi vise da pokusavam kad nece.
 
Nazad
Vrh Dno