Šta je novo?

Zvaničan otkup polovne tehničke robe (mobilnih telefona)?

Boki.N

Enthusiast
VIP član
Učlanjen(a)
01.12.2000
Poruke
4,816
Poena
925
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire 7
Mobilni telefon
Sony XZ2C, Huawei Mate 10, iPhone 2020SE (fuj)
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Ne nađoh adekvatnu temu a ni guglanje mi nije dalo odgovor.
Potrebna mi je firma koja bi vršila zvaničan otkup korišćenih mobilnih uređaja druge firme. Dakle legalno poslovanje preko računa.
Ili, zvanična firma koja bi ih otkupila kao elektronski otpad ili šta već.
Jedan poznanik mi je rekao da tako nešto neću naći jer zakon kod nas ne dozvoljava kasniju prodaju takve robe. Ako znate koji je to zakon ili šta već, molim navedite.

Bilo kakve smernice su dobrodošle.

Naravno, zaobiđite predloge da ih individualno prodajemo i da ćemo dobiti veću cenu, to ovde nije opcija.

Ako temi nije mesto u ovom delu foruma, molim modere da ga premeste gde misle da treba.
 
Poslednja izmena:
Guglaj elektronski otpad. Ali od tih firmi koje izlete, ne verujem da ćete dobiti neku cenu, kao kad prodajete polovne telefone. Ne vidim što bi bilo zabranjeno prodavanje i preprodavanje korišćene robe. Ako gledamo neku fabriku npr. ne može svako da priušti nove mašine.
 
Poslednja izmena:
To za reciklažu je 100 ili 200din na kg, ne isplati se sigurno! Ako je poenta da bude preko računa, može to i drugačije da se sredi...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
elektronski otpad: obično takve firme naplaćuju preuzimanje takvog materijala. poneke to urade besplatno. al' nisam čuo da neka firma to otkupljuje.

ovo je na osnovu iskustva sa posla, da ne bude rekla-kazala
 
Poslednja izmena:
Elektronski otpad, ako se iz pravilne reciklaže može nešto zaraditi, otkupljuje se (za vrlo sitan novac).

Ako se iz reciklaže ne može dovoljno zaraditi, moraš čak da platiš da ga preuzmu i obrade

...to ako hoćete da sve bude po propisima.

Boki, koji vam je cilj ideje?!? Da zaradite, ili da se propisno rešite el. otpada? Zaradu zaboravite, to i ako ima, ide nešto sitno po kg.
Ako želite propisno da se rešite otpada, onda zovete neke od onih koje izguglate na reciklaža elektronskog otpada.

Da li su to neki upotrebljivi relativno noviji smartfoni, ili neko đubre tipa Sagem/Siemens/Nokia/Ericcson/Alcatel s' početka veka?
 
Poslednja izmena:
To nije moja ideja :)
Naravno da ja odlično poznajem situaciju u našoj divnoj državi, međutim šefovi su stranci (i pritom b*d*le, dobitna kombinacija) i ne mogu da je shvate.
Mi uveliko izbacujemo "opasan" otpad i još plaćamo za to (na kako divan način enormni profit ide u određene ruke...poklanjamo tone bakra godišnje). Ali sada im iz nekog razloga dunulo da se oslobodimo i zaostalih telefona. Zašto to ne žele da reše elegantnije, nemam pojma i ne upuštam se.
Ima od Nokija C3/C5, pa do S6E+.
 
To je normalno za strance, kod njih se to tako i radi. Verovatno i ne zele da dodju u poziciju da ih neko kazni zbog za njih malog troska

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
To nije moja ideja :)
Naravno da ja odlično poznajem situaciju u našoj divnoj državi, međutim šefovi su stranci (i pritom b*d*le, dobitna kombinacija) i ne mogu da je shvate.
Mi uveliko izbacujemo "opasan" otpad i još plaćamo za to (na kako divan način enormni profit ide u određene ruke...poklanjamo tone bakra godišnje). Ali sada im iz nekog razloga dunulo da se oslobodimo i zaostalih telefona. Zašto to ne žele da reše elegantnije, nemam pojma i ne upuštam se.
Ima od Nokija C3/C5, pa do S6E+.

Tako ti i treba da se radi. Ali daleko je dan kada to bude norma ponašanja kod nas. :(
 
Nazad
Vrh Dno