Šta je novo?

AM4 ploča

Philip

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2018
Poruke
40
Poena
60
Pozz momci, hteo bih da zamenim ploču iz potpisa za neku kvalitetniju kako bih na nju kasnije mogao da stavim i procesor novije generacije kada bude izašao, na šta ići B450, X370 ili X470? Budžet mi je oko 140e.
Ja sam nešto izlistao u ovom cenovnom rangu od svih po malo, svaki predlog je dobrodošao :)

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING
Asrock X470 Master SLI
Gigabyte B450 AORUS Pro AM4
Asus ROG STRIX B450-F Gaming
MSI B450 GAMING PRO Carbon AC
ASUS PRIME X370-PRO
MSI X370 GAMING SLI PLUS
ASROCK Fatal1ty X370 Gaming X
 
Nikako x370 samo sa x470 ili b450 ako planiraš neki upgrade na 3ću generaciju Ryzen-a. Za sada niko ne može da garantuje punu kompatibilnost ali novije i bolje ploče i čipset imaju bolju šansu a i memorije rade brže bez muke.
 
Nikako x370 samo sa x470 ili b450 ako planiraš neki upgrade na 3ću generaciju Ryzen-a. Za sada niko ne može da garantuje punu kompatibilnost ali novije i bolje ploče i čipset imaju bolju šansu a i memorije rade brže bez muke.

Hvala na odgovoru, najverovatnije ću onda ići na x470 zbog lakšeg upgrade kad stigne treća generacija :D
 
Ako uzimaš X470, probaj da nađeš MSI Gaming Plus, MSI Gaming Pro Carbon ili Asus Prime Pro. To su neke od boljih ploča...ima i boljih, naravno, ali koštaju dosta više.
 
Nazad
Vrh Dno