Šta je novo?

OZAKI Q3 -5.1 sistem

bongec

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2013
Poruke
715
Poena
170
HM030_Full.jpg
Iskopao sam stari 5.1 sistem ,100% ispravan ali su kablovi izgubljeni ,pa me interesuje:
1. Valja li sistem odnosno vredi li se truditi oko njega?
2. Da li moze da se prikljuci direktno na PC ili mora posebna muzicka kartica ?
3.Kada se uzme u obzir da treba da se dokupi ceo komplet kablova i eventualno zvucna kartica ,
da li je bolje da kupim novi Microlab FC330 i resim problem jer ne insistiram na 5.1 ,ali sam Ozaki dobio dzabe,
pa ako mogu da ga osposobim za male pare ,zasto da ne ...?

Hvala unapred
 
To su aktivni zvucnici ( imaju pojacalo ) i mozes ih povezati na komp.Ako nemas 5.1 izlaz , ukljuci ih u TV ( stereo ) modu .
Jedan 3.5mm na 2 RCA 1,5m kabal je oko 100 dianra.
 
To su aktivni zvucnici ( imaju pojacalo ) i mozes ih povezati na komp.Ako nemas 5.1 izlaz , ukljuci ih u TV ( stereo ) modu .
Jedan 3.5mm na 2 RCA 1,5m kabal je oko 100 dianra.
Izvini , mozes li malo da mi pojasnis?
Svaki od zvucnika povezem kablom 3.5mm na 2 RCA , i koji polozaj onda da im namestim (po 2 sa strane ,a vufer dole ili....)
 
Svojevremeno sam imao dodira sa njim. Ozaki sistemi su bili opako dobri!
Za povezivanje ti je potrebna šema, išla je uz svaki sistem. Ako je nisi dobio, proguglaj.
 
Pokaži sliku u bilo kojoj iole specijalizovanoj radnji, neće biti problema :)
Laički - potrebni su ti audio kablovi, 5 kom, željene dužine, koji na jednoj strani imaju stereo činč priključak, na drugoj strani su ogoljene žice koje se bockaju u buksnice. Kablić se sastoji od žice u paru koja je obično dvobojna (crveno i nešto drugo), tako da se bodu u iste takve konektore na zvučnicima.

Eh, da u uputstvu ti piše
The signal cable of 3.5mm to RCA junction isn't included in this package. Please purchase it from the electrical material related store based on the necessity
Treba ti i kablić od kompa (ili drugog izvora zvuka) do zvučnika. Na jednom kraju tzv stereo bananica 3.5mm, na drugom činč.
Odnosno, u šemi su ti dati još nekoliko drugih mogućnosti (INPUT sekcija), opet, zavisno od izvora signala.

Sami zvučnici mogu da raspodele izlaz, i da od stereo signala prave virtuelni 5.1, ili neki drugi mod.
I naravno, ako imaš adekvatnu zvučnu karticu ili ih povezuješ sa nekim (dvd/divX isl) plejerom, onda koristiš i takav ulaz i kabliće.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno