Šta je novo?

Rc Automobil

Ike1

Poštovan
Učlanjen(a)
28.04.2018
Poruke
359
Poena
70
Hteo bih za klinca da kupim rc automobil između 50-100 evra ali koliko vidim ponuda u tom cenovnom rangu je jako siromašna. Da li imate neku preporuku gde i šta kupiti?

Unapred hvala svima!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
za te pare nemas nista pametno kod nas, vidi na ebay tu sam ja nalazio jeftine a dobre autice kada sam se tim zaludjivao :)
 
Problem je poštarina, sa ibeja i amazona, izađe više nego autić.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nije ako imas nekog u eu pa posaljes njima [emoji6]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pored ovolikog iseljavanja niko moj da ode! [emoji23]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
vidi da nadjes neki traxxas ili kyosho i obavezno da bude brushless, da se ne zezas sa gorivom, nego lepo uzmes 2 baterije i brzi punjac i ne treba ti nista vise..i naravno budi spreman da ce ti trebati dosta rezernih delova, u pocetku ce klinac udarati u sve i svasta, prevratce se i lomice ga na svakoj voznji dok ne nauci da vozi
 
Sve znam ali Traxxas je 300 + evra.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Za te pare nema. Prodavao je covek u Maloj Ivanci RTR 1:16 ili 1:18 Losi za ~100€, ali nema u prodavnici u ponudi skoro nista od automobila...

U Konradu je bio Subaru koji driftuje po parketu kao lud, ali vidim da sad kosta 140€. Nisu normalni...

Mozda da pogledas na HobbyKingu nesto, ali pre nego se zapalis za neki, ubaci u korpu, odaberi Srbiju, pa vidi koliko kosta dostava i da li uopste dostavljaju.
 
Hvala na savetu!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
pogledaj wltoys a959 ili a979. novo a da valja za te pare jako tesko. baci pogled na KP mozda naletis na traxxas, losi, kyosho...
 
Zamrla ova tema, ali ajde da probam nešto da pitam.

Poručio sam sa Ali-ja ovakvu skalameriju: https://www.aliexpress.com/item/1005003052011730.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.ae1371af1haE1A&algo_pvid=cae0da56-b7e6-4d0e-be7c-3ff5448e2016&algo_exp_id=cae0da56-b7e6-4d0e-be7c-3ff5448e2016-1&pdp_ext_f={"sku_id":"12000023514631719"}&pdp_pi=-1;19.19;-1;EUR+38.23@salePrice;EUR;search-mainSearch

Zapravo je neverovatno kako je dobro urađena za te pare (ja platio oko 40€ sve sa poštarinom).
Mekana suspenzija velikog hoda sa komplikovanim ramenima, 4WD prenos sve sa kardanima i "diferencijalima", proporcionalni gas napred nazad, lepo se vozi po težim terenima, punjiva baterija plus punjač... Pogledajte i video na AliE linku. To su valjda klonovi firme WPL i imaju više modela, i klonovi su jako lepo urađeni za ovaj budžet, bla.bla.bla...

E sada, postoje i upgrade kitovi uz njih, i tu ne mogu da isplivam. Informacije su jako šture.

Hteo bih servo za levo/desno da zamenim proporcionalnim (ako se to tako zove). Dakle, levo desno je sada max levo, max desno i pravo, plus još što je sadašnji servo za "letvu volana" slab za robusnost celog modela. Trebalo bi dakle da uzmem neki proporcionalni servo za upravljanje (ono, da skreće levo/desno tačno koliko pomeriš komandu za pravac), odgovarajući daljinac sa tom mogućnošču, receiver, i da sve to ostane kompatibilno sa sadašnjim motornim pogonom.

Znam da je to sada sve modularno, ali ja ne plivam kroz te kineske ponude. Da li neko zna kako se mogu kombinovati RC prijemnici sa daljincem, servomotorom i pogonom modela?!?
Ima li negde tutorijal kineksih komponenti?!?
 
Sta je najbolje uzeti u smislu dostupnosti rezervnih delova? Traxxas? Neki poveci offroad me interesuje, za klince naravno, a i za mene kad sam dokon :)
 
Ja imam Wltoxs A979-B, odlican auto za taj novac, ima dosta delova za upgrade. Uzeo sam ga davno na Banggood shopu. Naravno ima ih i sada. I imaju ogroman asortiman ugrade-a. Ja sam uzimao metalne delove za trap, gume, servo... . Cena wltoys vozila i delova je odlicna za pocetnike.
Od novijih modela ovaj mi se dopao.




Sada gledam ponudu ovog auta odlicna je https://m.banggood.com/Wltoys-10400...d-Vehicle-Models-Toy-45km-or-h-p-1876640.html

Mi smo imali ranije free isporuku ili smesnu nadoknadu. Nazalost kod nas se nesto izmenilo na gore pa ovaj sajt a i mnogi prodavci iz Kine vise ne salju robu za Srbiju ili naplacuju neki nenormalan iznos za transport. :(
Na ovom primeru iz linka ovo se brzo utvrdi jer ako izaberes Hrvatsku dobijas free slanje.

Mozda moze neko ko vise prati online scenu Rc vozila moze da doda koju vest o mogucoj nabavci online.

Aleks
Ne znam da li postoji jos neka posecenija tema za RC na Benchmarku? Ova je bas slabo posecena. A i vidim da se nalazi u clubbing grupi?
 
Nazad
Vrh Dno